20 let, je moc brzo?

55
11.8.15 09:08

20 let, je moc brzo ?

Ahoj, jsem tu nová, protože od vás potřebuju poradit. Už jsem zoufalá :,(.
S přítelem jsme se přestěhovali k babice do velkého baráku takže ho máme na půl, ja mam krátce po střední ale nedodělala jsem matematiku takže jdu v září na opravky. Práci už mam celkem za dobré peníze, přítel zatim ne ale každý měsíc jede na nejaký den do ciziny a přiveze dost peněz, ma to do konce srpna jako brigádu ale s prací starost nemáme to se da lehce pro nás zařídit. Takže o peníze strach ani nemáme. Auto jsme si koupili před pár dny. Kdysi jsem si říkala, že až budu mít někoho kdo mě bude milovat, budu mít kde bydlet, budu mít práci a auto. Budu chtít miminko, ted to všechno mam, s přítelem strašně moc oba chceme, ale máme strach že jsme opravdu mladí :( Mamina mi říka že si už pak vůbec neužiju, možná je to pravda ale jak pro koho? ja třeba bych byla nejštastnější mít milující rodinu a mít vše co jsem si kdy přála :( Myslíte že je brzo když zázemí a vše potřebné máme?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39089
11.8.15 09:11

A to dítě na profilovce je čí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
11.8.15 09:13

Tohle si snad každý musí vyřešit sám. Pro někoho je 20 dost, jiný se v tom věku ještě na děti necítí. Pokud oba opravdu chcete a máte k tomu zázemí, není co řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807

Opravdu to má každý jinak, ale já osobně bych chvíli počkala, minimálně do doby, kdy budeš mít odpracováno na rodičák a mateřskou, našetřeno bokem. Já jsem si také ve dvaceti myslela, že už si nepotřebuji užívat, ted je mi 25 a až ted cítím, že jsem ještě těch pár let potřebovala, abych dozrála.
Myslím, že jsi hodně mladičká a počkat rok, dva ti vůbec neublíží, naopak.

EDIT: A ještě dodám, že i když přítel dokáže dovézt dost peněz, tak bych dítě nepořizovala, dokud nemá stálou a jistou práci.

Příspěvek upraven 11.08.15 v 09:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55

To je můj bráška 4letý, mamka si myslela jaka to bude antikoncepce ale naopak :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
11.8.15 09:14
@lucenka píše:

Já začínám mít dojem podle té profilovky, že už to tu slečna jednou řešila, ale pod jiným nickem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26499

Předpokládám, že ty jsi nepracovala dost dlouho na to, abys měla mateřskou. A on nemá pořádnou práci. Takže já bych počkala, až se tohle stabilizuje.Ty odpracuješ tolik, že budeš mít mateřskou a on si najde nějakou stabilní práci. Život s dítětem je diametrálně odlišný od toho bez dítěte. Ve dvaceti mi přijde brzy. To je čas na cestování, vzdělávání, případně vydělávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39089
@BBaruna píše:
To je můj bráška 4letý, mamka si myslela jaka to bude antikoncepce ale naopak :roll:

a ví maminka, že dáváš jejího syna veřejně na net?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
11.8.15 09:15

Každý by měl řešit dle toho, jak se na co cítí. Já mám první dítě od 22let a nepřipadám si nějak omezená, že bych neužila života. Ano, není tolik možností chodit někam za kulturou, ale jednou za čas i to se dá. Chtěla jsem rodinu, tak ji mám a je to stupeň jedna. Spolu s domkem, který opravujeme. Na výlety zajedeme jednou za čas, ale nevadí nám to :) Manželovi bylo při prvním porodu 23let. V říjnu čekáme druhé miminko a to mi bude 26let, manželovi 27let :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
11.8.15 09:16

Ne ne :) ještě jsem právě nic takového s nikým neřešila, pouze s přítelek. Někdy je to že ano nekdy zas že ne :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518

To máme asi každá jinak.

Já bych počkala. Píšeš, že se vlastně teprve s přítelem sžíváte, já bych byla opatrná do toho kách ještě mimino. Něco našetřit, protože to, že teď máte oba příjem, neznamená, že to taky bude i za rok, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39089

Ale jinak bych počkala než bude mít parner pořádnou práci na dobu neurčitou (případně určitou ale po celou dobu trvání tvé rodičovské). Podle profilu žijete v oblasti, kde je to s prací dost mizerný, takže bych to tak růžově neviděla, že si hned něco sežene.
A samozřejmě mít něco našetřeno, abyste při výpadku jeho příjmu měli peníze minimálně na 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 09:17
@lucenka píše:

Maminky? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
940
11.8.15 09:18

No hele, mně je taky 20…teď už skoro 21. O miminko se taky snažíme, ale bohužel to u nás není s otěhotněním jednoduchý…bohužel. Máme auto, barák na hyp., takže nám vlastně ke štěstí chybí jenom to mimi.
Mám 2 roky po maturitě, práci mám, přítel taky. Takže nám vlastně nic nebrání, jenom osud nám nepřeje. :,( :?
Prvně si radši dodělej tu školu, a žeň přítele, aby si našel nějakou stálou práci…Až budete mít mimčo, tak tvoje příjmy půjdou dost dolů a bez toho, aby měl přítel práci, to asi nepůjde. Spíš takovou, aby měl něco stálýho, takový nějaký brigády a nárazovky jsou fajn, ale jen když nemáš žádný velký závazky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
11.8.15 09:18

Proč by jí to mělo vadit? je to můj bráška :D mam s nim na internetu milion fotek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama