21m dítě a jesle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 22:30
21m dítě a jesle

Potřebuji nastoupit do práce, nejmladší dcera bude mít v květnu 2r, a proto bych ji potřebovala dát do jeslí. Ale pokud vím, tak když tam bude „moc“ (teď z hlavy přesně nevím kolik h/měsíc do dvou let), tak přijdu o rodičák. Jsem s dětmi sama a splácím barák, takže potřebuji opravdu každou korunu a právě rodičák padne na ty jesle. Zajímá mě, jestli toto platí i v případě, že půjde do soukromých jesli? Teoreticky je to „stejné“, jako kdybych si zaplatila hlídání :mrgreen: Budu ráda za rady a postřehy.(anonym z důvodu, že sem chodí spousta známých a nemusí každý vědět, že jsem s dětmi zůstala sama)

Reakce:

Ornwen
Závislačka 4521 příspěvků 20.01.17 22:33

Hlídnání si platit můžeš, soukromé jesle bohužel ne. Dá se pozastavit rodičák a pak zase pustit až jí budou ty dva, ale když ty peníze potřebuješ, tak to asi není možnost.

Aletheia
Kelišová 6322 příspěvků 20.01.17 22:34

Záleží jak soukromé ty jesle jsou. Jestliže jsou v rejstříku tak to problém je. POkud je to jako dětská skupina nebo jak se to jmenuje tak to jde. Ale zase si nemůžeš vracet školkovné na daních.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.01.17 22:36

Mi bylo na úřadu řečeno, že je fuk, kam nastoupí - víc jak 46 h měsíčně - přijdu o RD /tedy do 2 let věku, pak ho dočerpám/.. nastoupila jsem týden po druhých narozeninách :think:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63310 příspěvků 3 inzeráty 20.01.17 22:58
@Aletheia píše:
Záleží jak soukromé ty jesle jsou. Jestliže jsou v rejstříku tak to problém je. POkud je to jako dětská skupina nebo jak se to jmenuje tak to jde. Ale zase si nemůžeš vracet školkovné na daních.

Dle zákona nejde ani dětská skupina (ta se vejde do tě definice „či jiné obdobné zařízení“), tam se tak trochu hraje na to, že to UP nezjistí…

Aletheia
Kelišová 6322 příspěvků 20.01.17 23:25
@j.a.n.i1 píše:
Dle zákona nejde ani dětská skupina (ta se vejde do tě definice „či jiné obdobné zařízení“), tam se tak trochu hraje na to, že to UP nezjistí…

Asi máš pravdu. Jenže, to je prostě to stejné jako chůva co se stará o víc dětí. :nevim: Jestliže by si zakladatelka našla chůvu co se stará třeba o pět dětí tak v pohodě, a dětská skupina je zhruba to stejné ne? :nevim: Je to trochu na hlavu. Já bych to fakt aplikovala jenom na státní zařízení, protože soukromá stejně stojí tolik že kdo na to má tak ho rodičák finančně nijak nevytrhne. I když teda u nás jsou státní jesle taky jenom pro bohaté, nic pro matky samoživitelky co chtějí do práce jak se to občas prezentuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 23:29

Děkuju vám. Znamená to tedy, že když bych nastoupila do práce v jejích 21m a ona šla do jeslí, tak mi na ty 3m pozastaví rodičák, ale od 2let ho budu moci dál pobírat, aniž bych o peníze přišla?
 Zakl.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 21.01.17 07:41

Ano.

polic001
Kecalka 330 příspěvků 21.01.17 08:32

Pouze pro informaci, coz asi zakladatelce aktualne nepomuze. Ale od konce roku 2017 se pocita s platnosti novely, ktera zrusi sledovani umisteni ditete v zarizeni v navaznosti na pobirani rodicaku.

http://www.mpsv.cz/cs/29019

Hvězda diskuse 63310 příspěvků 3 inzeráty 21.01.17 09:24
@polic001 píše:
Pouze pro informaci, coz asi zakladatelce aktualne nepomuze. Ale od konce roku 2017 se pocita s platnosti novely, ktera zrusi sledovani umisteni ditete v zarizeni v navaznosti na pobirani rodicaku.http://www.mpsv.cz/cs/29019

Jo, akorát že s touhle novelou už se původně počítalo od začátku roku 2017… takže kdo ví, jak to s ní nakonec bude.

Hvězda diskuse 63310 příspěvků 3 inzeráty 21.01.17 09:26

@Aletheia Jo, já s tebou souhlasím, je to nelogické, stejně jako spousta dalšího zákonů, ale platné.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >