2 roky a 7 měsíců - školka

Anonymní
9.3.17 12:41

2roky 7m školka

Prosím mam dítko 2 roky a 7 měsíců.
1.3. Začal chodit do školky adaptace zatím od 8-10 hod.
v pondělí řekla učitelka -ze mam přijít po obede. Ze dítko je sikovne. Volali ať raději přijdu, ze poplakava, že bude lepší zvykat pomalu ze do konce týdne nechat do 10 hod. a pomalu mu přidávat. Doma ho i na to připravujeme.
No a vzdy nějak ve 9:45;už začne byt mrzuty a ptá se kde je maminka kdy přijede atd. Říkala mi ucitelka-ze i často nosi -ze brečí a chce domu. To se zas druhe ucitelce nelibi ze ho tak nosi atd…tak nevim…Tak jake mate zkusenosti. Zvykne si.
Trápí me to zatim mam čas do června pak už musím do prace. Tak jsem chtěla ať si pomalu zvyka.
A nevím jsem z toho špatná už jak ráno vstanem tak do školky nechce -boli nohy bříško oci… a zkouší to. Zatím držím a stojíme si za tim ze do skolky musí chodit ze musím do prace. Jen nevím jak dlouho to tak muže trvat je možné ze si nezvykne vůbec? A bude pořád tak plakat..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2510
9.3.17 12:50

Zvykne si, jde jen o to kdy. Osobně jsem dávala dítě do jeslí od roka, jednou za čas, jak jsem neměla hlídání (pracuju od 9M dítěte) a zvládala to v pohodě, pak i přestup do normální školky, kde už nebyla dvě sestry na 4 děti, byl naprosto v klidu. Ale pokud je na tebe dítě zvyklé 24/7 tak je jasný, že to bude pro něj šok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4157
9.3.17 12:55

Neboj zvykne si… mladší chodil do školky od dvou let, a začátky (první půl rok byli hodně těžký), ale bylo mi jasný že pokud ho stáhnu tak to pak bude zase stejné…takže chodil jen na dopolka (u nás si na hodku dvě nehrajou) a začátky probrečel skoro celá dopoledne, vždy chvíli přestal a pak zase, když jsem ho potkala na procházce mručel tam :( no bylo to pro mě hodně těžké, ale pak se to zlomilo a začal tam chodit rád

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27507
9.3.17 13:01

Je to prostě o povaze dítěte :nevim: dcera 2,5r chodí od února na dvě dopoledne, takže vlastně už 4 týdny, dneska prvně neplakala vůbec. Nedělala nikdy žádné extra scény, ale i tak si ráno stěžuje, že tam jít nechce a že jí bol bříško. Přitom odmala je na mě extrémně závislá a když pro ní přijdu, tak se na mě minimálně na hodinu nalepí a nechce se ode mě hnout. Chodí ale do soukromé a je jich tam pár, taskže učitelka má pokaždé možnost plačící dítě nějak zabavit a rozptýlit.
Chodí do státní školky nebo do soukromé? Kolik je tam dětí a kolik učitelek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
9.3.17 13:17
@Lemonkas píše:
Neboj zvykne si… mladší chodil do školky od dvou let, a začátky (první půl rok byli hodně těžký), ale bylo mi jasný že pokud ho stáhnu tak to pak bude zase stejné…takže chodil jen na dopolka (u nás si na hodku dvě nehrajou) a začátky probrečel skoro celá dopoledne, vždy chvíli přestal a pak zase, když jsem ho potkala na procházce mručel tam :( no bylo to pro mě hodně těžké, ale pak se to zlomilo a začal tam chodit rád

Jo asi jen vydržet. U nás to bude nejspíš trvat. Už i ze spaní rika už přijede mamka. Musí se trapit:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
9.3.17 13:17

Ono bych řekla, z toho co vidím ve školce, je lepší dát dítě n celé dopoledne i kdyby to bylo zezacatku na 2 dny v týdnu a postupně to protahovat. Posléze nechat i se spinkanim než to dítě tahat po 2 hodinách domů. Adaptacni období trva určitě déle, už si nepamatuju jak to bylo napsané ve školce, ale tuším ze ty 3 měsíce určitě. U nás naštěstí i ve státní školce mame bezva učitelky který se temhle dětem dost věnují a nedělá jim to problém.
Co bych doporučila, tak neprotahovat loučení a hodit samu sebe do pohody, to dítě to z tebe cítí že jsi ztoho vedle a čím víc bureš ze školky nervni, tím víc bude i dítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
9.3.17 13:39

Ahoj. Podle mého, jak se adaptovala dcerka.. Já bych zvolila metodu rychlejší. Nechat doma do května (za dva měsíce bude zase o něco vyzrálejší - už 2 a 9 měsíců) a pak čtrnáct dní do oběda a poté celý den. Takové to vracení domů podle fňukání akorát prodlužuje kóma a trápení na obou stranách. Dítě to vezme jako fakt a časem se podřídí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11496
9.3.17 14:46

Taky jsme měli dlouhé adaptační období, nejhorší bylo když tam měl zůstat na spaní. učitelky chtěli abychom ho ze začátku dávali třeba jen dvakrát v týdnu na spaní, ale on v tom měl chudák takový bordel, že jsem si na konec musela dupnout, aby chodil každý den a hned to bylo lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama