3 autosedačky do octavie II kombi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikolask
Nováček 5 příspěvků 13 inzerátů 27.02.17 13:47
3 autosedačky do octavie II kombi

Zdravím,
chtěla bych se zeptat na vaše názory k autosedačkám. Máme octavii II kombi a v ní aktuálně dvě autosedačky (Romer Safefix 9-18 kg, stará 3 roky, pro 2,5 letou dceru - 11 kg a Romer Evolva 123 9-36 kg, stará rok pro 4,5 letou dceru - 15,5 kg). Čekáme miminko a budeme potřebovat do auta dát vajíčko. Četla jsem v diskuzích, že tři autosedačky do octavie, pokud je jedna vajíčko by se mohly vejít.. větší už pak asi spíš ne. Rozhoduji se mezi Cybex Aton basic (ten jsme měli na starší děti a byli jsme s ním hodně spokojení) a nebo Maxi cosi cabriofix, která by měla být snad užší než Cybex. Naše dvě starší děti byli dost drobné a ve vajíčku jezdili až téměř do roka a půl a Cybex byl na to dost prostorný, tak nevím, jestli by MC cabriofix udělala stejnou službu. Pokud bychom koupili Cybex, tak ten se nám ke stávajícím sedačkám určitě nevejde a musel by jezdit vepředu. Ale já sama se mezi stávající sedačky nevejdu, takže by cestování asi bylo náročné. Možná kdyby byla jedna sedačka na kraji a druhá uprostřed, tak by tam vzniklo víc místa. Ještě přemýšlím nad výměnou některé ze stávajících sedaček za užší. Četla jsem, že obecně maxi cosi jsou užší než Romer, takže MC Tobi nebo MC Rodi by možná mohli pár centimetrů ubrat. Ráda bych, aby vajíčko, pokud by se dozadu vešlo jezdilo na kraji. Myslíte, že výměnou sedaček si k nějakému prostoru pomůžu? A při daném výběru neuberu výrazně na komfortu nebo bezpečnosti?

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 27.02.17 13:57

Nejjednodušší bude zajet někam, kde bude možno vajíčka dle tvého výběru vyzkoušet k těm dvěma stávajícím. Podle mě se to ale nevleze, vajíčko předpokládám bude na kraji a dvě sedačky pak vedle sebe, no nevím. I to poutání bude asi prča.

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 27.02.17 14:00

@mikolask Resila jsem tu to same nekdy v rijnu/listopadu :lol: Vetsina mamin se shodla, ze se tam 3 sedacky nevejdou… pak me Steeve zvyklal, ze prej jo ( udajne profik pracujici v obchode se sedackama - ma tu i poradnu).. takze jsem zkusila objednat jim doporucene „uzke“ sedacky, ktere se udajne meli vejit - myslim ze to byly jedny z tech nejuzsich - Römer Adventure a co myslis ???? No vesli by se tam s vejcem ale fakt na silu, s tim ze se dotykaly a upoutat do nich 3 deti by pokazde trvalo min 20 min :cert: Takze sedacky jsem poslala zpet a i kdyz se nam teda vuuubec nechtelo, tak jsme museli poridit nove auto ;) Oktavku jsme meli rok starou, takze jsme na ni prodelali pekny prachy, ale za ten komfort a bezpecnost mi to stalo.

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 27.02.17 14:01

Oprava… prispevek se pridal 2×

mikolask
Nováček 5 příspěvků 13 inzerátů 27.02.17 14:09

@Nowuka2 To poutání se myslím, že by snad nemuselo být tak hrozné, pokud by sedačka s vlastníma pásama byla na kraji, sedačka 9-36 kg na autopás uprostřed a s poutáním směrem k vajíčku a poslední by se tam dávalo vajíčko a to má občas při poutání lehce vůli a dá se dotáhnout až po zapoutání navinutím pásu… nebo alespoň tak si to představuju. @Agrion Stejně nás nejspíš nové auto cca za rok až roka a půl nemine s přechodem na větší sedačky, ale teď zrovna se pořizování nového auta moc nehodí.. a co jste pořídili za auto?

ptakovapelika
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 27.02.17 14:10

Teď budem resit podobnou situaci a vyšlo to tak, že já vzdadu mezi dětma a vajíčku vpredu. Budu mít pod kontrolou všechny děti :) starší vedle sebe a nejmenší před sebou.

Nimie
Nadpozemská drbna 26043 příspěvků 27.02.17 14:26
@mikolask píše:
Zdravím,
chtěla bych se zeptat na vaše názory k autosedačkám. Máme octavii II kombi a v ní aktuálně dvě autosedačky (Romer Safefix 9-18 kg, stará 3 roky, pro 2,5 letou dceru - 11 kg a Romer Evolva 123 9-36 kg, stará rok pro 4,5 letou dceru - 15,5 kg). Čekáme miminko a budeme potřebovat do auta dát vajíčko. Četla jsem v diskuzích, že tři autosedačky do octavie, pokud je jedna vajíčko by se mohly vejít.. větší už pak asi spíš ne. Rozhoduji se mezi Cybex Aton basic (ten jsme měli na starší děti a byli jsme s ním hodně spokojení) a nebo Maxi cosi cabriofix, která by měla být snad užší než Cybex. Naše dvě starší děti byli dost drobné a ve vajíčku jezdili až téměř do roka a půl a Cybex byl na to dost prostorný, tak nevím, jestli by MC cabriofix udělala stejnou službu. Pokud bychom koupili Cybex, tak ten se nám ke stávajícím sedačkám určitě nevejde a musel by jezdit vepředu. Ale já sama se mezi stávající sedačky nevejdu, takže by cestování asi bylo náročné. Možná kdyby byla jedna sedačka na kraji a druhá uprostřed, tak by tam vzniklo víc místa. Ještě přemýšlím nad výměnou některé ze stávajících sedaček za užší. Četla jsem, že obecně maxi cosi jsou užší než Romer, takže MC Tobi nebo MC Rodi by možná mohli pár centimetrů ubrat. Ráda bych, aby vajíčko, pokud by se dozadu vešlo jezdilo na kraji. Myslíte, že výměnou sedaček si k nějakému prostoru pomůžu? A při daném výběru neuberu výrazně na komfortu nebo bezpečnosti?

Octavia není stavěná na to, aby tam byli 3 lidi vzadu, natož děti v autosedačkách.

bobulka.ivulka
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 14:35

Taky mám tři děti (5 a 3 roky a 9 měsíců), jezdila jsem s passatem combi. Pokud bych jezdila jen s dětmi, bylo by to OK, jedno vpředu a dvě vzadu, ale celá rodina i s manželem to nešlo. Musela jsem si pořídit nové auto, které má vzadu tři plnohodnotné sedačky. Teď mám seat Alhambra a naprostá spokojenost.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 27.02.17 14:46

@mikolask Jedna z užších vajíček je Romer se základnou (pásy nebo isofix, vyjde na stejno). Ale jestli se vejde, netuším. Bez zkoušení bych nepořizovala.

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 27.02.17 17:12

Taky jsme řešili a taky to skončilo výměnou vozu. Teď máme Sharana a maximální spokojenost

mikolask
Nováček 5 příspěvků 13 inzerátů 27.02.17 17:46

Děkuju za příspěvky. Já většinu času jezdím s dětmi sama, ale čas od času jedeme všichni jako rodina k prarodičům, tak bych ráda, kdyby alespoň nouzově tam ty sedačky šly. Nakonec to u nového auta skončí, ale myslela jsem, že s vajíčkem bychom to ještě zvládli v Octavii..

bobulka.ivulka
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 17:52

@mikolask jako nouzovka asi jo, manžel má astru a na krátkou cestu se to dá vydržet, u spolujezdce sedí jedno ze starších ditek a vzadu já a dvě děti, ale je to hodně tlacenka a hlavně já jsem otlačená od autosedaček. Ale až nebude vajíčko, tak se doprostřed už nevlezu.

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 27.02.17 18:36

@mikolask My jezdime casto a i dlouhe trasy - k babickam 800km a 500km, takze jsem tu Oktavku proste musela vzdat, i kdyz jsem ji fakt milovala a moc dobre se mi s ni jezdilo. Pred ni jsme meli VW Sharan ( v dobe kdy jsem mela mala skorodvojcata s dvojkocarem) a prisel nam proste nepohodlnej… strasny sedacky vpredu, jinak vse ok. Ted jsme poridili Ford Galaxy a zatim spokojenost :palec: Clovek si ze Skodovky/VW musi nejdrive trosku zvyknout na ovladani - vsecko je uplne jinde :lol: Ale jinak spokojenost ;)

alokea
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 27.02.18 11:52

Jsme ve stejné situaci ve stejném autě :-) teď to aktuálně řešíme tak, že největší sedačku pro 4letou máme na místě spolujezdce, vajíčko, sedačku pro 6letýho a mě vzadu. Až malá přesedlá z vajíčka, tak zkusíme dozadu syna na podsedák doprostřed. Ze zákona může jezdit uprostřed dokonce i bez podsedáku, když jsou z obou stran sedačky a není místo na třetí, ale to mi přijde lepší už alespoň ten podsedák

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >