Poradna o výběru kočárků a autosedaček
Lukáš Fiala
Ahojky,
potřebuju pomoci pro kamarádku. Má 3 kluky (dvojčátka 4leté a skoro 3letého) a mají Ford Escort kombi. Doposud měli tenhle typ autosedaček. Chtěla by jim ale už pořídit ty v kategorii 9-36kg ale s 5bodovýma pásama.
Jste některá v této situaci a řešila jste to?? Nevíme totiž jakou vybrat
Dneska jsme zkoušely dát 3 Chicco Neptune a ty se tam tedy nevejdou
a to mají v nejširším místě 46cm.
Jakou by jste nám doporučily?? Předem děkuji za odpovědi ![]()
Verča
My řešili něco podobneho, ale u nás bylo lepši, staršim je 7let, 5let a pak tedy 2.5let, takže máme vzadu dva podsedáky - nejstraši sedi uprostřed a pak jednu klasika sedačku do 18kg… Teď ovšem budeme muset koupit větši auto, jelikož máme ještě mimčo… Bohužel, nevim, jak to ve vašem autě vyřešit, asi jedině koupě většiho auta,což je samozřejmě mazec…
To bude těžký radit. My máme Ford focus combi, vzadu máme autosedačku Babypoint Coneco Atos pro našeho 16 měsíčního, za chvíli tam budeme vozit i miminko ve vajíčku a ještě máme 11 letýho, který bude muset sedět mezi nima (sedačku už nepotřebuje) a bude mít co dělat, aby se tam vešel, když jsem to měřila. Můžu tu sedačku zkusit změřit na šířku, ale až dojede manžel z práce ( je v autě namontovaná), jestli nebude užší než těch 46 cm.
pro 3 a 4leté děti už nekupujte sedačky 9-36, děti mají jistě více než 15 kg, takže kupte sedačky 15-36 ( u těch 9-36 se stejně ty vnitřní pásy musí vyndat v rozmezí 15-18 kg, takže je zbytečné kupovat sedačky 9-36)
mezi nejlepší 15-36 patří isofixové Römer Kidfix( Kidfix SICT), nebo Cybex Solution X-FIX, Concord Transformer XT a T, a bez isofixu pak Römer Kid ( Kid plus a varianty SICT), Cybex Solution X, Besafe IZI UP, Maxi-cosi Rodi XR, Concord Lift Evo
ale u toho Escorta není isofix takže vybírat z neisofixových sedaček a nejlépe zajet někam do prodejny a tam sedačky vyzkoušet aby se vešly a aby se mezi sedačkami dalo strčit ruku na zapnutí.
no a s tou šířkou to bude také asi problém, pokud se nevešly Neptune, které mají 46cm, tak ty výše popsané mají všechny 48cm, a z těch užších tedy: Römer Adventure 42cm, Cybex Solution 43cm, Recaro Milano/ STM My Seat 44cm, STM Explorer 43cm, takže něco z nich
Mě by jen zajímalo, jestli u autosedaček 15 - 36 kg je nějaké kritérium i výšky u toho dítěte, nebo stačí jen když dosáhne té váhy?
pro přestup do sedačky 15-36 musí dítě mít nejméně 15kg, min. 2,5 roku a výšku min. 94-100cm- dle typu sedačky
Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenost s jízdou 3 dětí v Octavii? Potřebujeme dozadu umístit 1× 3roky a 2× 1 rok. Zatím vozíme k větší sedačce jedno vajíčko vzadu a jedno ve předu. Díky moc
Taky jsme to řešili a nakonec dořešili koupí nového auta nic nezbývalo,ale jezdíme dost často dálky,takže i proto a taky máme ještě o dítko navíc,ale to je s náma tak 2× do měsíce.Když jsme to tak řešili ze všech stran i do budoucna a cesty na dovolenou atd je opravdu asi lepší pořídit větší vůz než se pak rozčilovat potrácet za sedačky,různé další lož.prostory a nakonec zjistit,že to větší auto je lepší investice a pohodlí ![]()
On má bohužel manžel služební a druhé auto v rodinně nevytížíme zas tak moc, co jste si prosím koupili?
@plostice píše:
On má bohužel manžel služební a druhé auto v rodinně nevytížíme zas tak moc, co jste si prosím koupili?