3 děti a nástup do práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24.11.21 19:40

3 děti a nástup do práce

Ahoj.

Mám 3 děti ve věku 4,5 a 11 let. Nyní mám konečně nastoupit po letech doma do práce, kterou jsem poměrně dlouho hledala a i když je pouze na půl úvazku, místo radosti se hrozím, že to vůbec nezvládnu. I když jsou děti ve školce, věčně uklízím, vařím, žehlím, nakupuju, mám samé vyřizování a pochůzky. Když jsem s nimi sama doma nebo i když někam jdeme, děti strašně zlobí, stále řvou, bijou se, milionkrát do minuty se mě na něco ptají, dokonce i tehdy, když se například zakašlu nebo sedím na WC, takže i normálně jsem z nich docela vyřízená. Ani v přítomnosti přítele to není o moc lepší, mohl by více pomáhat… Je těžké je jen na chvíli zabavit. Nejstarší syn je navíc ADHD. V létě pomohlo být s nimi často venku na hřišti, kde se celkem zabavily. Teď tam tolik nemůžou, nepomáhá nic. Poraďte mi, prosím, jak to zvládnout a nezhroutit se. Pořád jen řvou. Už teď mám dny, kdy jsem na dně sil a opravdu bych potřebovala trochu klidu a na chvíli vypnout. Natož při práci.

Příspěvek upraven 24.11.21 v 19:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2428
24.11.21 19:46

Stres před nástupem do něčeho nového bývá často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3089
24.11.21 20:06

Nezehli. Jen vybrane kousky. Zbytek slozit ze susicky. Mas pul uvazek, takze super. Existuje teda cas, kdy jsou deti ve skolce a ty nejsi v praci. Muzes si teda neco v klidu zaridit nebo doma udelat a nemas deti porad za zadkem :palec:. Pritel se musi taky zapojit do procesu. Bez toho to nepujde. Nejhorsi jsou ty nemoce. Pokud deti nejdou ze skolky furt nemocne, tak to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
24.11.21 20:19

Zvládneš to, budeš muset. Také jsem šla do práce po třech mateřských. Chvíli ti bude trvat, než si najdeš systém, zapoj všechny do čeho to půjde. Hlavně muže.
Je to velká změna. Ale jsi ženská a das to! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
24.11.21 20:22

Budes to muset zvladnout jako tisic zen pred tebou a po tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
24.11.21 20:27

Hele, to bude dobré. Taky mám tři děti. Navíc s necelými dvěma lety rozestupů. Do práce chodím od dvou let nejmladší. Normálně od začátku na plný úvazek. Teď jim je 12,14 a 16, takže už je to nějakou dobu. Nejsem ani strhaná, ani mrtvá. Děti nejsou špinavé (no občas jo :)), najedené, zdravé, ve škole prosperují. Manžel nás neopustil :). Všechno docela funguje. Chce to trochu pořešit logistiku, hodně vést děti k samostatnosti. Rozdělit si úkoly a hlavně brát to s humorem a nadhledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14058
24.11.21 21:06

@PerličkaM.

Taky jsem měla strach a výčitky - ty mám stále. Dnes jsem si vypočítala, že přes týden (po-pá) se věnuji celých 105hodin cizím dětem a sotva 100hodin těm svým a to na mě padla lehce depka :oops: Asi je to i tím, že jsem šla na pohovor na částečný uvazek a už ve zkušebce jsem dostala 3/4 uvazek a po roce plný :lol:

Ale zase od té doby, co chodím do práce to má jiný náboj. Méně se u nás křičí, více si užíváme společného času, jsme více spolu, více si ten čas užíváme - co si budem, je i více peněz, takže víkendy si taky více užíváme a více výletujeme,… Ono si to sedne, sehrajete se, muž bude muset taky přidat ruku k dílu a pofrčíte jak po drátkách :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
28.11.21 10:42

Mam podobne vyzivne 3 deti (i podle kamaradek) a mam 7h uvazek. Zcala jsem pred 3.rokem nejmladsiho. Prostredni ma Adhd. Nezehlim, ve vsedni dny skoro nevarim, nakupy nahodile. Priorita je pro me skola a nejaky spolecne prijemne straveny cas odpoledne. Pracuju dva roky, a je to ted spis narocnejsi, kdyz i prostredni zacala chodit do skoly… Nejsem energicka, organizovana zena, nezvladam brzke vstavani… a taky zijeme. Prace je pro zenu dulezita… co kdyz bys o muze prisla? Nehledala bych duvody, proc to nejde. Za uklid ti nikdo nezaplati, ani ti nepodekuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat