3 lete dítě se vzteka

1780
11.11.20 12:28

3 lete dítě se vzteka

Ahoj, mám tříletou holčičku, je to skvělý parťák, ale občas se vztekne, nebo kňoura, když něco není tak, jak by chtěla… Osobně s tím nemám problém, beru, že to k vývoji patří a není to moc často.. Problém s tím má ale moje mamka, která si myslí, že to v tom věku už normální není, že jsem dceru zkazila, a že je to rozmazleny fracek.
Proto by mě zajímalo, jak to mají ostatní maminky od triletaku - mají občas ještě nějaký vzdor, nebo už to jsou vzorně vychovane a poslusne děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2491
11.11.20 12:33

Ja mam vzorne vychovane a poslusne deti na verejnosti. Doma jsou to vzdorovite a tvrdohlave bytosti :mrgreen: Naprosto normalni chovani 3 leteho ditete. Pokud ale babicka o vnucce rika, ze je rozmazleny fracek, tak je neco spatne u babicky a ne u ditete :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20029
11.11.20 12:40
@luci.no píše:
Ja mam vzorne vychovane a poslusne deti na verejnosti. Doma jsou to vzdorovite a tvrdohlave bytosti :mrgreen: Naprosto normalni chovani 3 leteho ditete. Pokud ale babicka o vnucce rika, ze je rozmazleny fracek, tak je neco spatne u babicky a ne u ditete :think:

asi tak na veřejnosti jsou to zlatíčka doma ďáblíci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
11.11.20 12:40

Na veřejnosti mi ji právě chválí.. Než byl nouzový stav, tak jsme chodili do dětské herny, a tam všichni říkali, jak je krásně vychovaná - přišla se treba zeptat, zda může jít na klouzacku, vždy po sobě uklidila hračky, pozdravila dospělé. V obchodě pomůže vyložit nákup, zaplatí, poděkuje… Ale ani doma s ní problémy nejsou, to obvykle jen s mými rodiči, protože ji tlačí do něčeho, co ona sama nechce… A pak jsou ty problémy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14357
11.11.20 12:55

Hele, mě se syn vzteklá ještě v sedmi letech. A dceři je 14, má krásnou pubertu a některé záchvaty jsou na Oskara. Dítě není cvičený pejsek, který splní bez domlouvání každý příkaz. Chyba je v babičce a ne dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
11.11.20 13:09
@Beckyttine5
@Beckyttine5 píše:
Na veřejnosti mi ji právě chválí.. Než byl nouzový stav, tak jsme chodili do dětské herny, a tam všichni říkali, jak je krásně vychovaná - přišla se treba zeptat, zda může jít na klouzacku, vždy po sobě uklidila hračky, pozdravila dospělé. V obchodě pomůže vyložit nákup, zaplatí, poděkuje… Ale ani doma s ní problémy nejsou, to obvykle jen s mými rodiči, protože ji tlačí do něčeho, co ona sama nechce… A pak jsou ty problémy..

A proč to takhle neřekneš i mamce, že kdyby ji netlačila do věci které nechce dělat tak nebude mrčet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
11.11.20 13:14
@PeBa12 píše:
@Beckyttine5A proč to takhle neřekneš i mamce, že kdyby ji netlačila do věci které nechce dělat tak nebude mrčet?

Protože mamka má za to, že dítě na dělat to, co chce dospělý..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
11.11.20 13:21
@Beckyttine5 píše:
Protože mamka má za to, že dítě na dělat to, co chce dospělý..

Já nevím, ale ty si máma ne? Když vidíš, že ji tvoje mamka do něčeho tlačí a malé se do toho nechce tak nesedím jak tvrdý Y a ozvu se, že to malá dělat nechce tak ať ji nenutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8531
11.11.20 13:22

Deti nejsou roboti ani cvicene opicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
11.11.20 13:55

Malý má 3,5 roku, je to rozumný kluk, v 90 % se v klidu domluvíme a vysvětlíme si situaci. Ve zbývajících 10 % je schopný se vzteknout i kvůli tomu, že se na něho člověk podívá jinak než chtěl :mrgreen: Já myslím, že se občas naštveme a vztekáme všichni, nebo je tvoje mamka robot bez emocí? Děcko není malý dospělý a teprve se učí ty situace zvládat, je jasné, že to občas ujede :) Rozmazleného fracka si představuju jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15938
11.11.20 14:01
@Beckyttine5 píše:
Ahoj, mám tříletou holčičku, je to skvělý parťák, ale občas se vztekne, nebo kňoura, když něco není tak, jak by chtěla… Osobně s tím nemám problém, beru, že to k vývoji patří a není to moc často.. Problém s tím má ale moje mamka, která si myslí, že to v tom věku už normální není, že jsem dceru zkazila, a že je to rozmazleny fracek.
Proto by mě zajímalo, jak to mají ostatní maminky od triletaku - mají občas ještě nějaký vzdor, nebo už to jsou vzorně vychovane a poslusne děti?
@Beckyttine5 píše:
Proto by mě zajímalo, jak to mají ostatní maminky od triletaku - mají občas ještě nějaký vzdor, nebo už to jsou vzorně vychovane a poslusne děti?
Řeknu ti jednu část… Ano naši rodiče by jim skutečně jednu flákli :poblion:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
11.11.20 15:26

Zkus dát mamince přečíst nějaké článk na webu nevychova.cz (snad ji to moc nerozpláče).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
11.11.20 16:36

U 3 leté bych to absolutně neřešila, ale mě se vzteká 5,5 letý :zed: A to je teprve něco :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama