Stále ma naháňa

494
8.11.20 13:12

stále ma naháňa

Som onkologická pacienka -pľúca - aj ked som nikdy v živote si ani len nepotiahla z cigarety. K tomu metastázy v chrbtici, panve a pečeni. Neležím, neľutujem sa - no, občas si zanadávam - upratujem, venujem sa 5ročnému synovi. A tu je problém. Napríklad v lete som s ním v Bratislave navštívila plno zaujímavých miest, aj doma sa mu venujem. Lenže on chce všetko hneď a to ma štve, lebo ja chcem vzhľadom k mojej diagnóze robiť všetko s kľudom. To znamenná, nie vtomto momente, keď si zmyslí, budeme si čítať, ale napríklad o dvadsať minút a podobne. Áno, urobím to, čo si praje, ale nie hneď, v tej sekunde. A ako mu mám vysvetliť, že ma nemá naháńať. Skrátka, že všetko bude, ale pomaly a postupne. Napríklad - pôjdeme dnes von, ale nie o jednej - pôjdeme o druhej, lebo predtým si chcem v kľude vypiť kávu. Hovorím - všetko mu splním, pokiaľ to nie je zdraviu a životu nebezpečné, ale potrebujem, aby ma nenaháňal. Ďakujem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9822
8.11.20 13:16

V tomto věku už by s ním měla být nějaká slušná domluva. Když mu řekneš, že půjdete, ale až za chvíli, co ti na to řekne? Jaké jsou jeho reakce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14615
8.11.20 13:25

Prostě mu opakuj, že na tebe moc spěchá, že tohle bude tehdy a tehdy. Je dostatečně velký a musí se s tím smířit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
8.11.20 13:29
@Kotatko03 píše:
V tomto věku už by s ním měla být nějaká slušná domluva. Když mu řekneš, že půjdete, ale až za chvíli, co ti na to řekne? Jaké jsou jeho reakce?

niekedy pochopí, inokedy spustí krik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
8.11.20 13:39

„Nauč“ ho hodiny. Rekni mu, ze to bude až se velká ručička posune tam a tam - ukaz kam a klidně nalep nejakou nalepku, at si to může hlidat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
8.11.20 13:50

Hodiny už pozná…ale on skrátka nevydrží a chce všetko okamžite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4804
8.11.20 14:00
@autorka44 píše:
Hovorím - všetko mu splním, pokiaľ to nie je zdraviu a životu nebezpečné, ale potrebujem, aby ma nenaháňal. Ďakujem.

on to jeste nebere,
musis ho na tu dobu necim zabavit,
jinak bude dotirat a dotirat,
odmitani deti aktivuje k jeste vetsimu zajmu,
pripodobnim to trochu nevhodne,
ale je to jako kdyz zenska odmita chlapa,
zacne se chovat jako petilete dite a chce o to vic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9822
8.11.20 14:04
@autorka44 píše:
niekedy pochopí, inokedy spustí krik

Líbí se mi nápad Jíti @jita22 s hodinami. Já bych to pořád na něj zkoušela, ale stylem: Půjdeme až bude ručička na 6 (ukážu), mezitím můžeš postavit puzzle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
8.11.20 14:19

Napríklad sme sa dohodli, že budeme piecť keksiky - vedela som, že doobeda to nestihneme, leno ptrebujeje trubu aj na mäso - syn chcel predsa len doobeda -takže jeden plech sme spravili doobeda. Začali sme druhý plech, trvalo to dlho, videla som, že potom sa nestihne upiecť mäso, tak keksiky neupečne z toho druheho plechu som zmixovala dokopy a budem, e to robiť o chvilu. Samozrejme nastal rev, že som mu jeho vytvory pokazila - ale chcem to poriadne, bude to trvať asi možno aj hodinu a potom by sme obedovali o pol štvrtej. Proste viem, prečo cchem niečo robiť v istom čase a nie v inom, ale on tak nalieha, že neviem, čo s tým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
8.11.20 14:19
@autorka44 píše:
Hodiny už pozná…ale on skrátka nevydrží a chce všetko okamžite.

No, to tak děti mají. A ty ho musíš naučit, ze to nejde a musí počkat. Co jiného bys chtěla slyšet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
8.11.20 14:21
@autorka44 píše:
Napríklad sme sa dohodli, že budeme piecť keksiky - vedela som, že doobeda to nestihneme, leno ptrebujeje trubu aj na mäso - syn chcel predsa len doobeda -takže jeden plech sme spravili doobeda. Začali sme druhý plech, trvalo to dlho, videla som, že potom sa nestihne upiecť mäso, tak keksiky neupečne z toho druheho plechu som zmixovala dokopy a budem, e to robiť o chvilu. Samozrejme nastal rev, že som mu jeho vytvory pokazila - ale chcem to poriadne, bude to trvať asi možno aj hodinu a potom by sme obedovali o pol štvrtej. Proste viem, prečo cchem niečo robiť v istom čase a nie v inom, ale on tak nalieha, že neviem, čo s tým.

Ty jsi mu zničila jeho vytvořené susenky? Tak to bych rvala taky. Tak buď vim ze to nestihnem a nezačínam, nebo holt bude obed v pul 4, no a?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
8.11.20 15:08
@jita22 píše:
Ty jsi mu zničila jeho vytvořené susenky? Tak to bych rvala taky. Tak buď vim ze to nestihnem a nezačínam, nebo holt bude obed v pul 4, no a?

Teraz ich ideme robiť odznova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
8.11.20 15:12
@autorka44 píše:

Ano, ale zničit dítěti jeho vytvor, že to pak uděláme znovu je nepřípustné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25201
8.11.20 15:32
@autorka44 píše:

Neumíš vyjednávat. Měla jsi to nechat, vzít jiný plech nebo je dát na papír vedle a upéct potom. Zkus nabízet varianty jak by to šlo, nebo udělat dohodu, třeba teď upečeme maso a pak zase sušenky. Už to není mimino co by nechápali dohodu, mě holka v 6 normálně obaluje řízky, škrábe okurky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
11.11.20 21:24

Trpezlivosť

Môj názor je, byť dôsledný a trpezlivý. A ak sa to nenaučí teraz bude mu to robiť v živote komplikácie. Ale chápem, že na to treba energiu. A tej sa zakladateľke nedostáva neobmedzené množstvo. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama