Problém s učitelkou ve školce

128
4.11.20 15:08

Problém s učitelkou ve školce

Zdravím, máme takový problém a nevím jak ho řešit.
Dcera nastoupila do školky letos v lednu. Moc chtěla mezi děti, když jsme je potkávali na procházce, tak se ptala, kdy půjde do školky a tak. Byla jsem se zeptat, zda by tam nebylo místo a dceru nevzali. Místo bylo, takže dcera mohla začít chodit. V tu dobu jí byli 2r 5m. Všechno vypadalo celkem fajn. Když tam byla asi po 4tý, tak se jí prostě stala nehoda a počůrala paní učitelku (jsou tam 2, jedna jakoby tady s těma menšíma a druhá pak s většíma) Tady ta nehoda se stala s pí. učitelkou od těch větších dětí. Sice když jsem pro dceru po obědě přišla, tak pí. učitelky se smály, že nic, že se to stává, ale dcera mi pak řekla, že jí pí. učitelka nadala a už jí nechtěla pochovat, což sem nechápala, ale budiž. Jenže od té doby se jí bojí a když je tam ona, tak tam nechce jít. Plače, že nechce do školky. Už toho bylo víc, víc lidí na ni nadává, dokonce i sepsali rodiče nějakou stížnost, ale měnila se ředitelka a do toho tady ta situace s covidem, no přijde mi, že to bylo smeteno ze stolu. Je jich tam celkem asi 30 dětí. Dcerka je asi stydlín, doma tu pusu nezavře, je moc šikovná, ale v té školce se straní dětem, nechce se zapojovat do her s nima, nechce tam jíst, nevím co s ňou :( teďka bývají dohromady větší s menšíma, myslela jsem, že když jich tam bude takhle pár, tak že ty učitelky ji zkusí nějak zapojit, že se jim budou věnovat víc, ale opak je pravdou. Třeba tento týden jich tam bylo 5, včera 4,když sem se ptala holky co dělali, tak prej nic, dívali se na Mášu 8o včera ráno strašně plakala, že nechce do školky a pak když sem pro ni přišla, tak měla počůraný gatě, že to nestihla je sundat, ale byla tam tady ta pí. učitelka, takže se jí to bála říct, že se dívala do počítače, takže v tom mokrym byla víc jak hodinu. Doma jak se převlíkala, tak měl úplně studenej zadek, měla sem strach, aby se nenachladila. To už nás doma fakt namíchlo! Co se s tím dá dělat? Aby to už začal někdo řešit. Ta učitelka se k malým dětem vůbec nehodí. Jedná s každým jako by byl předškolák a všechno uměl, všechno zvládl. Nechce ani pomáhat oblíkat, to snad 3letýmu může ne? Od čeho tam potom je?! Snad je to trošku ke čtení a poradíte mi. Děkuji.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
46238
4.11.20 15:13

Tak ty na tom nejsi o moc líp než ta učitelka, když ho při vyzvednutí nezvládneš převléknout. Takže nejdřív si zameť před vlastním prahem a teprve pak řeš učitelku.

• Nahlásit
5312
4.11.20 15:23

Strc děcko do školky až bude zralé. Ne ho tam za každou cenu cpát. :roll: Proč by měla učitelka chovat pomalu tři lety dítě? To že si dcera neumí říct že potřebuje na wc, bohužel není problém učitelky. Učitelky fakt nechodí a nekontroluji zadky dětí.

• Nahlásit
128
4.11.20 15:26

@lucenka napsala jsem to blbě, ona ji vyzvedávala babička, já byla venku s mladší dcerou a řekla nám to až po cestě domů, takže těžko ji budu převlíkat venku! Tak se vyklidni a neodepisuj, když nemáš rozumnou odpověď. Dík

• Nahlásit
30
4.11.20 15:28

Vy tam s dcerkou travite cele dopoledne, ze muzete posoudit co cele dopoledne delaji, nebo tedy podle Vas nedelaji? V tomhle veku Vam asi nic moc nepovi a kdyz se nezapojuje, tak to sbadno muze brat jako ze nic nedelaji.Me muj desetilety taky na otazku co ve skole odpovídá dost casto, ze nic, nemam si tedy ztezovat, ze ve skole nic nedelaji? Obcas neskodi trochu nadhledu.To,ze Vam holcicka povi, ze by chtela do skolky neznamena, ze je na to zrala a ze bude od zacatku vsechno ruzove. Kdyby ucitelka vedela, ze je malinka pocurana, tak by ji v tom urcite nenechala.

• Nahlásit
46238
4.11.20 15:29
@Sam17 píše:
@lucenka napsala jsem to blbě, ona ji vyzvedávala babička, já byla venku s mladší dcerou a řekla nám to až po cestě domů, takže těžko ji budu převlíkat venku! Tak se vyklidni a neodepisuj, když nemáš rozumnou odpověď. Dík

Tak máš psát srozumitelně. A tedy stále házíš špínu na učitelku, že si nevšimla. Ale že si nevšimla babička, tak to je v pohodě :palec: opravdu si nejdřív zameť před vlastním prahem.

• Nahlásit
338
4.11.20 15:30

Nechci zlehčovat tvoji situaci, protože by bylo nutné také znát názor druhé strany, ale moje dcera přišla jednou ze školky se strašným brekem (spustila až doma), že už do školky nechce a že na ni byla paní učitelka strašně zlá. Také jsem se vyděsila, co se asi stalo no a po hodinovém pláči a zjišťovacím telefonátu do školky, jsem se dozvěděla, že to utrpení bylo v tom, že ji paní učitelka nechtěla pochovat (protože měli řízenou činnost se všemi dětmi). Když to vyprávěla dcera, okamžitě bych v tu chvíli řekla že byla obětí šikany :-).

• Nahlásit
1604
4.11.20 15:30

Dceru bych teď do školky nedávala, případně našla jinou. A to už jen proto, že dceři se tam nelíbí a ty máš taky problém, takže budeš víc v klidu. Kdo ví jak to je, dětem se nemůže věřit vše, například to, že nic ve školce nedělala, jen se dívala na Mášu. Máš víc důvodů, proč se ti tam nelíbí, tak dej holku jinam.

Příspěvek upraven 04.11.20 v 15:31

• Nahlásit
32300
4.11.20 15:31

Ve školce se nestává úplně běžně, aby dítě počůralo učitelku. Stát se to sice může, ale chápu, že si už dala pozor. Ono není ani úplně správně, aby děti chovala a projevovala některým větší neprimerenou náklonnost než jiným. Mám zkušenost ve specce školce s menším kolektivem, ale to je něco jiného. Děti, které nemají plenu a mají problémy s chozením na záchod, jsou pravidelně posilany nebo mají budík, který jim měří interval(děti o tom nerady mluví, zvlášť v předškolním věku, budík, který jim to připomene, je lepší), tak se nejen minimalizuji nehody, ale predejde zadržování. A děti fakt běžně na klín nebereme. Přípustné je pohlazení, dotyk.

Nejlepší bude, když si s učitelkou bez dcery promluvís, v některých školkách mají konzultační hodiny, kde se lze objednat. Při vyzvedavani dítěte není čas řešit vážnější záležitosti a není dostatek soukromí. Prostě o tom, co se stalo, jak se dcerka cítí a co bude možné udělat proto, aby se dcerka zase do školky těšila.

• Nahlásit
8236
4.11.20 15:33

Proč dáváš holku do školky když ona tam nechce, není na to zralá a ty jsi doma??

• Nahlásit
277

Když jde dítě do školky, má se umět převléknou, dojít si na záchod a najíst se bez pomoci. Učitelky tam nejsou od toho aby 30 děti oblékaly, vodily na záchod. Ano, nehoda se stát může, nejen s počůráním, politím a podobně. A určitě pak oblečení strčí učitelka do sáčku a nenechá dítě mokré, ale musí o tom vědět.

• Nahlásit
2504

Co se na to kouknout nezaujatyma ocima? Ano, ucitelka ji mohla „vynadat“ a asi to i udelala. Preci dite nepochvali za to, ze ji pocuralo :roll: Dulezite je, jak to probihalo, jak moc to hrotila. A ze se divali na pohadku? Ano, verim tomu. Ale urcite to nebyla jedina napln dne. Jen si to dite pamatovalo a asi ho to bavilo, tak ti to reklo :nevim: Pokud jsi nespokojena a s mladsim ditetem doma, tak ji tam nedavej.

• Nahlásit
3939
4.11.20 15:34

Podle mě byla chyba dávat takto malé dítě do školky :(. Mohla parádně nastoupit až od těch tří let v září.

Jinak si sjednat schůzku s ředitelkou. Říct ji, jaké má dítě problémy ve školce a jaké by navrhla řešení. Nejlépe aby tam byla i ta učitelka. Říct, že dítě vám předaly pocurane a studené. Toho si teda sakra měly všimnout.

• Nahlásit
5312
4.11.20 15:36
@Mallorka píše:
Podle mě byla chyba dávat takto malé dítě do školky :(. Mohla parádně nastoupit až od těch tří let v září.Jinak si sjednat schůzku s ředitelkou. Říct ji, jaké má dítě problémy ve školce a jaké by navrhla řešení. Nejlépe aby tam byla i ta učitelka. Říct, že dítě vám předaly pocurane a studené. Toho si teda sakra měly všimnout.

Zřejmě to tak vážný nebylo, když si toho nevšimla ani vlastní babička.

• Nahlásit
32300
4.11.20 15:36
@mackA159 píše:
Strc děcko do školky až bude zralé. Ne ho tam za každou cenu cpát. :roll: Proč by měla učitelka chovat pomalu tři lety dítě? To že si dcera neumí říct že potřebuje na wc, bohužel není problém učitelky. Učitelky fakt nechodí a nekontroluji zadky dětí.

S tím posledním nesouhlasím. Učitelky v MŠ by měly vizuálně pravidelně kontrolovat, zvlášť u menších dětí a těch, o kterých se ví, že mají problémy s počůráváním, jestli jsou v suchu. Děti se za ty nehody stydí a snaží se to maskovat, zvlášť ty větší.

Souhlas s tím, že dát dítě do školky, až bude zralé. Zvlášť, pokud má zakladatelka mladší dítě, se kterým je na RD, nerozumím tomu tam cpát dceru čerstvě tříletou.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat