3. těhotenství a reakce lidí

3492
2.9.10 11:27

3. těhotenství a reakce lidí

Ahoj,

tuto diskuzi zakládám spíš jen tak pro zajímavost. Čekám 3. dítě a všímám si, že okolí se na mě usmívá a vůbec se lidi tak hezky chovají, ale POUZE když jdu sama nebo s jedním starším dítkem když už mám s sebou oba tak jsou ty pohledy úplně o něčem jiném. Nechápavé někdy bych řekla až vyčítavé…ne že by mi na mínění cizích lidí nějak záleželo, ale řekla jsem si, že se poptám jaké zkušenosti máte vy? Někdy musím říct, že je mi to až nepříjemné :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8707
2.9.10 11:34

Ajo to je asi všude stejné,my když vyrazíme se všemi 4dětmi a moje bříško k tomu tak lidi nechápavě koukaj a pořád počítaj a koukaj,tak ať si koukaj oni je živit nebudou…musím upřesnit přítelovo děti máme jen jednou za 14 dní na víkend…nevím v čem mají problém,dřív to bylo normální a řekla bych ,že doba vícerodětí se vrací znám spoustu rodin,kde jdou do třetího dítěte…jen jde o to jak si potvora příroda pohraje nám nadělila hned 2krát :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
2.9.10 11:41

Taky máme celkem 3 děti - teda holky, když vezmu i manželovo která je tu občas. A Lidi koukaj.
Podivuju se ale nad tím, když jdu s Kity a Kačkou že se mě lidi ptají, kolik mám dětí a když jdu jen s Kačkou tak pro změnu kolikátá je :D A docela se diví, když řeknu, že druhé. Spíš by čekali asi 3.

Znám pár, kde on má 2 děti u bývalé, ona 3 holky svoje a spolu další 2 holky dvojčata - prosincové 2009

Přiznám se,že taky koukám na vícečetné rodiny, ale spíš s tím, že si říkám, jak to zvládají se o ně postarat, rozdělit si na ně čas… a jak je všechny uživí - čili spíš s obdivem…

… no navíc já bych ještě jedno dítko ráda… tak do 2-3 let od Kačenky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
2.9.10 11:48

Ahoj. Tak já naopak takové maminky obdivuju. Být mladší, tak bych taky chtěla aspoň tři. Ale to poslední těhotenství jsem si moc neužila (nevolnosti až do porodu)..

Ještě nedávno jsem obdivovala maminky, co měly jedno dítě a v bříšku druhé :mrgreen: . Obdivuju hlavně to, že si na to troufnou. A přiznávám, že tak trochu závidím, že to jde (že jim není špatně, ale vím, že špatně jim být může taky, jen to není vidět).

Já jsem loňské a předloňské prázdniny tak nějak prozvracela a jít vyvenčit Anežku bylo pro mě skoro nemožné, velké přemáhání. Ty letošní jsem si naopak užívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
2.9.10 11:56

Andrejko a co teprve já, když jsem měla kluky ve věku 15,14 a skoro 12 let, ty trapné dotazy typu: " a to máte s jedním partnerem" nebo " a to jste chtěli nebo se stalo" nebo „do dnešní doby čtvrté dítě“. Kašli na všechny já si prošla vlastně něčím podobným, nejstarší měl 40.měsíců, prostřední 26.měs., když se Marek narodil-psal se rok 1990 a já chodila mimi v kočárku a kluci způsobně jeden vpravo u kočárku a druhý vlevo, pěkně se drželi. No co stalo se stalo, tak jsme měli tři „raubíře“ za sebou a po 12letech Elišku ( a to u Elišky na prvním ultrazvuku vypadalo, že by snad mohly být dvě ;-),tak to nevím, jak by okolí rozdýchalo. Víš oni si lidi vždy něco najdou nad čím budou polemizovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55062
2.9.10 12:00

Když jdu se všema dětma, mám 3 tak na mě lidi taky koukají. Ale u mě je to dané tím, že vypadám o pár let mladší :wink: . Ale zatím nijaké špatné zkušenosti nemám. Spíš si občas vyslechnu něco o mateřské školce, ale vždy to bylo v dobrém.
A souhlasím s marketm, taky se mi zdá, že se vrací doba, kdy rodiny mají více dětí než 2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
2.9.10 12:01

Já nevím, spíš když vidím holčiny se třema dětma tak je obdivuju. :palec:
A tak nějak mám radost, že i dneska v té materiální době, dají lidi přednost dětem.
Prostě mně se to líbí. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
2.9.10 12:04

Tezi - mám Kity 13 let a Kačku 7 měsíců.
Kity jsem měla v 19 a do dneška lidi zírají a ptají se mě proboha v kolika jsem ji měla :lol: I proto ty dotazy, kolik dětí mám, ve smyslu, jestli náhodou mezi nima nějaké ještě není :lol:

Já vždy věděla, že bych chtěla mít děti. Jen nejdřív 2 po sobě a pak jedno později. NO tak pokud se zadaří, zdravotně to zvládnu (jsem nemocná) a bude-li nám dáno, tak budu mít hold 1 dřív a 2 po sobě později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55062
2.9.10 12:31

Markit mě je zatím 28, ale lidi mi typujou kolem 20 :nevim: Jo a zdraví je nejdůležitější. Taky ještě uvažujeme o jednom, ale uvidíme, bohužel je to u nás taky o zdraví :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
2.9.10 12:32

Nezazila jsem zadne negativni pohledy-ted spise koukaji na manzela a spise v soku-muj skvely muz neni uplne nejmladsi a presto(proto?!) hrde nosi na brise v CloseBaby nositku nasi mesicni dcerku :lol: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
2.9.10 12:40

Ahoj, na nás část lidí taky dost blbě hledí (někteří vyloženě civí, otáčí se, špitají) :roll: , část se třeba zeptá, jestli jsou všechny moje a třeba řeknou, že jsme dobří a tak, no, zahřeje to u srdíčka a ten zbytek se tváří tak nějak neutrálně (aspoň to tak vypadá) :wink:
Už dávno jsem si řekla (tak nějak při tom 3. těhotenství), že se negativními ohlasy nebudu zabývat, zbytečně mě to deptalo a myslím si, že žijeme jako slušná rodina, máme se s manželem rádi, prostě se nemáme za co stydět (a to už jsem i takové názory slyšela, že bych se měla stydět :twisted: Fakt nevím za co :nevim: ). A jinak manžel tvrdí, že lidi závidí :jazyk: Možná má částečně pravdu :wink: Tak plození dětí zdar! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
2.9.10 12:43
fragola píše:
Ahoj, na nás část lidí taky dost blbě hledí (někteří vyloženě civí, otáčí se, špitají) :roll: , část se třeba zeptá, jestli jsou všechny moje a třeba řeknou, že jsme dobří a tak, no, zahřeje to u srdíčka a ten zbytek se tváří tak nějak neutrálně (aspoň to tak vypadá) :wink:
Už dávno jsem si řekla (tak nějak při tom 3. těhotenství), že se negativními ohlasy nebudu zabývat, zbytečně mě to deptalo a myslím si, že žijeme jako slušná rodina, máme se s manželem rádi, prostě se nemáme za co stydět (a to už jsem i takové názory slyšela, že bych se měla stydět :twisted: Fakt nevím za co :nevim: ). A jinak manžel tvrdí, že lidi závidí :jazyk: Možná má částečně pravdu :wink: Tak plození dětí zdar! :kytka:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
2.9.10 12:43

Jé u nás na dědině na mě nikdo nekouká( i když jsme jediný kdo tady má 3 malé děti)
Zato ve městě :lol: To si vždy připadám jak kdybych měla na nose bradavici nebo co, že na mě každej tak divně čumí a v šalině to občas taky tak divně šumí jak si drbny notují nad nezodpovědností „mladých“ :mrgreen:
Jsme ale za své děti neskutečně šťastná a kdyby to šlo bez těhu klidně bych brala ještě jedno :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
2.9.10 12:45

Tak mě napadá, že bychom občas mohli s sebou nosit klobouk a vybírat drobný, když jsou vícečetné rodiny taková atrakce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
2.9.10 12:46
lacenka píše:
Jé u nás na dědině na mě nikdo nekouká( i když jsme jediný kdo tady má 3 malé děti)
Zato ve městě :lol: To si vždy připadám jak kdybych měla na nose bradavici nebo co, že na mě každej tak divně čumí a v šalině to občas taky tak divně šumí jak si drbny notují nad nezodpovědností „mladých“ :mrgreen:
Jsme ale za své děti neskutečně šťastná a kdyby to šlo bez těhu klidně bych brala ještě jedno :wink:

A to ja bych tehu i chtela,ale potrebuju ,aby se deti rodily BEZ PORODU..... :think: :think: :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama