39,5°C - 8 měsíců

292
28.2.16 08:33

39,5°C- 8 měsíců

Ahoj maminky,
dcera má 8 měsíců a k ránu (o půl 5) se vzbudila. Celá hořela a naměřila jsem ji 39,5°C. Dala jsem ji nurofen, obklad, vývar z jablek. Teď má lehce zvýšenou pořád. Mám se znepokojovat a volat k doktorce? Nebo tam zítra jet?
Včera byl náročnější den, byly jsme celý den u příbuzných a bylo tam dost lidí, ale nebylo to poprvé, co byla mezi hodně lidma. Spala přes den dost. A v úterý jsme byly na očkování proti pneumokokům, může to mít nějakou souvislost?
Moc děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11625
28.2.16 08:37

Ano, očkování může mít souvislost, po očkování je oslabená imunita, takže dítě může cokoli chytnout, stejně tak může mít očkování nežádoucí účinky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24Martina
28.2.16 08:39

U nás to byly zuby-taky 8 měsíců, horečky cely víkend a v pondělí tam byl.

• Nahlásit
  • Citovat
292
28.2.16 08:42

@iiiv ale že by se očko projevilo až 5 dní po?
@24Martina zoubky mě napadly, protože slintá jak bernardýn a furt si šmrdlá dásně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26552
28.2.16 08:46

6. nemoc. 3 dny vysoké horečky a pak se vysype na hrudníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
28.2.16 08:54

@jenny.fields tu jsme už prodělaly v půl roce :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
28.2.16 08:56

Tak momentálně nejpravděpodobnější je nějaké nachlazení, 6. nemoc nebo ty zuby. Jestli léky zabraly, tak ji nikam netahej a vydrž doma. Nemocnice jsou teď plný nemocných, tak by k tomu dostala ještě něco dalšího. Zatím čekej, co z toho vyleze. U doktora bys stejně jenom dostala doporučení, jak srážet teplotu a nejspíš preventivně diazepam.

• Nahlásit
  • Citovat
6529
28.2.16 09:17

No může to být absolutně cokoliv. Hodně dětských nenocí začíná horečkou. Je to obranný mechanismus… Pokud horečka po podání léků na snížení ustupuje a nepřidávají se žádné jiné podezřelé příznaky /většinou do tří dnů/, tak dítě k doktorovi ani netahám.
Dávej hodně tekutin a sleduj, jestli se něco nepřidá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13621
28.2.16 09:27

Reakce na očkování to už takto dlouho nebude. spíš začátek nějaké nemoci nebo zuby. Vyčkala bych jak se to bude dále vyvíjet, kor když dobře zabírají léky na srážení teploty. a myslím, že to klidně může být znova 6. nemoc (někde jsem četla, že se může opakovat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
28.2.16 09:45

Chudák ani nechce jíst :( takže asi zoubky nebo nemoc :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13621
28.2.16 10:05

@Ester588 hlavně ať pije. bez jídla to chvilku vydrží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
28.2.16 10:41

@Ester588 pokud dobře reaguje na léky na teplotu tak bych vyčkala do zítra, na 99% to bude začátek nějaké nemoci, na zuby je ta teplota hodně vysoká. Nenutila bych jíst, ale hlídala jestli dost pije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
28.2.16 11:51

@Ráďa81 @nozu jenže já do ní pití nemůžu dostat :( začne vždy děsně řvát… zkoušela jsem teplé i studené, dokonce jsem ji to trochu přisladila a nic :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13621
28.2.16 13:12

@Ester588 máš dávkovací stříkačku třeba od panadolu, nurofenu nebo stoptussinu? Normálně to dávej takto. při teplotě prostě pít musí nebo skončíte na kapačkách v nemocnici kvůli dehydrataci. A nebo zkoušej po lžičkách… případně dej naředění džus půl napůl s vodou. V tomto případě bych zkoušela cokoliv i za cenu toho, že si dítě naučím na 100% džus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
28.2.16 18:51

@nozu taky že jsem ji i cukr dopřála, jen aby ji to chutnalo, ale kojím, takže má tekutiny z toho a dostala jsem do ni i trochu čaje, další ji udělám na noc, jak čaj, tak vývar z jablek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama