Záhadný kašel

662
27.2.16 06:38

Záhadný kašel

Dobré sobotní ráno, chci se poradit hlavně s těmi maminkami, co mají doma alergika. Dcera 7 let, má diagnostikovaný náběh na astma, bere aerius, preventivně 5 ml ráno. Už asi 14 dní strašně vlhce odkašlává, tolik, že hleny musíme plivat do kapesníku. Já jsem do toho chytla bronchitidu a dobírám atb. O co mi jde, doktor v úterý řekl, že poslechově čistá, krk čistý, crp 12. Ona tak příšerně kašle, napsal nám erdomed, mám pocit, že je k ničemu. Jeli byste na pohotovost? Kašle tak, že jí z toho bolí bříško. Může to být astmatický kašel, nebo viróza? Jsem už bezradná, nespala skoro celou noc. Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.2.16 06:51

Já řešila u kluka teda dlouhodobý suchý dráždivý kašel. Byli jsme na alergo a hned mu zjistili alergii na mléko, bílek a prach. Dostal kapičky Zyrtec a od té doby dobrý. Ale to bude asi něco jiného.
Když jsem byla s klukem u dr. že zase se mi zdá dušnej, chtěla jsem, aby dr poslechla i dceru, protože se mi taky nezdála, taky chrchlala. Dr ji poslechla a že prej je OK, dýchá čistě. Nezdálo se mi to, tak jsem požádala jinou dr. v nemocnici, kam jsme se synem poté museli jet, aby si dceru poslechla a okamžitě ji píchali injekci na roztažení průdušek a skončila na sprejích. takže za mě, když máte nějakou pochybnost, požádat o konzultaci a konrolu jiného lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.16 06:57

@Fassatka jela bych dnes do nemocnice na dětské a trvala na rtg plic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4184
27.2.16 07:39

Nemůže mít zadní rýmu? Mladší na ní trpí, a tím jak spolyká hleny pak nechce jíst a bříško zlobí. Každopádně konzultací u jiného dr.nic nezkazíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4184
27.2.16 07:39

Nemůže mít zadní rýmu? Mladší na ní trpí, a tím jak spolyká hleny pak nechce jíst a bříško zlobí. Každopádně konzultací u jiného dr.nic nezkazíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.16 07:40

Malém 3,5roku zacal pokaslavat, když se přidaly horečky, tak dr zjistila, že poslechové čistý není. Dala spiropent, na průdušky a i když crp negativní, nasadila atb z důvodu podezření na zápal plic. Za 4dny poslech stále špatný, změnila spiropent za ventolin (inhalace) a pridala erdomed. Škoda, ze jste nejeli k dr v patek- nález se mohl posunout a před vikendem je to lepší. Jestliže se dítě nezlepšilo, spíše naopak, jela bych na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.16 09:49

@Fassatka nase mala takhle kasle uz asi tri roky z malima prestavkama.Leky nepomahaji posledni dva mesice brala porad kapky sirupy inhalatory brala furt. brisko ji z kasle taky boli.jen neumi vykaslavat hleny o to je to horsi.tak jsme vysadili leky a sli k homeopatikovi tak uvidime zda pomuze.mala je astmaticka. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.2.16 06:30

A nemá kašel zpočátku suchý a teprve potom vlhký?
Já a občas i dcerka máme máme podobné problémy (a máme astma).
Suchým kašlem si podráždí dýchací cesty, ty pak na sobě vytvoří „kapičky“ a to pak následně vykašlu či vyzvracím. Je to vlastně jak s odřeninou.
Evka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama