3letá dcera nechce obědy, jenom u babi

48
7.6.17 12:56

3letá dcera nechce obědy, jenom u babi

Ahoj, dcera mi nechce jíst obědy, někdy i svačinky. Začne brečet a prostě odmítá. Řekne, že chce bonbón nebo nanuk. Nedávno mi řekla, že chce papat dole u babi. Bohužel bydlíme s tchánovci a ještě s prarodiči od přítele. Je to na palici. Ale to je už jiná kapitola. Když jí mají u sebe( denně) tak jí často něco dají, někdy dojde i na to, že má u nich oběd, aniž bych o tom dopředu věděla. Dost mi to vadí, ale oni si jedou podle sebe. Jinak to u nich teda spapá. Ale u mě bojkotuje.:( Nechápu to, bojuju i s tím, že chce malá pořád k babi, buď k jedné nebo druhé. Brečí a vzteká se dokud jí tam přítel nedá, je to někdy i 2-3× za den. Poradíte co mám dělat? Už opravdu nemůžu, táhne se to už přes rok a je to čím dál horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27587
7.6.17 13:04

Totéž zrovna u nás - asi tak 3 měsíce už. Jakmile má jíst doma oběd nebo večeři, tak rovnou hlásí, že to nechce, u jídla brečí, že to nechce, že jí to nechutná, že má dost. Celé dny by chtěla jíst jen kolbížek, bonbon, jahody. Ve školce a u babiček bez keců sní všechno, co jí nandají. Je to nějaký „období“ zase, domácí vzdor :nevim: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1832

To je blby..urcite te to i mrzi..asi bych zasla dolu a pozorovala je co a jak delaji jinak nez ty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12184

@chee no a vadí to těm tchánovcům a prarodičům nebo jen tobě? A proč vaříš i ty, když víš, že malá bude jíst u nich? Co a proč ti teda vlastně vadí? Nejde to poznat. Proč malá není ve školce? Prostě to chce doplnit informace od tebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8067
7.6.17 13:06

@chee Když byla dcera malá tak taky ráda baštila u babičky, nijak mi to nevadilo, nebyl důvod :nevim: Já jako malá taky děsně ráda jedla u babičky, buď ráda že jí chutná :mrgreen: tak se s ní domluv aby ti řekla dopředu že tam bude malá jíst abys nechystala jídlo zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
7.6.17 13:07

No jako největší problém mi přijde, že ty to vnímáš jako nějaké své selhání. Ale děti prostě mají vlastní rozoumek a tak občas někdy čučíme a nechápeme.
Co to třeba udělat tak, že budeš babičce dávat oběd pro dceru ať ho s ní u babičky? S tříletým dítětem se asi nelze domluvit, že jeden den u maminky, druhý u babičky :think: Já bych i věřila, že když z toho nebudeš dělat kovbojku, že ji to pak přejde. Protože to, že s tím „bojuješ“ bude asi kámen úrazu? Protože má pocit, že je jí to zakazováno, že je to tam lepší. Já vím, nepořídila sis dítě proto, aby bylo věčně u babičky, ale to neznamená, že by tě neměla ráda :hug:

• Citovat
  • Upravit
1832
7.6.17 13:09

Nebo ji zkus u babicky nakrmit vlastnim obedem…nebo to dej babicce at ji nakrmi-ale aby mala nevedela ze to je od tebe..hned ji to bude najednou chutnat :-D nekde jsem tu cetla, ze pry je to normalni ze u cizich sni vsechno ale doma nic… zkus ji vzit treba ke kamaradce a uvidis ze tam sni taky vsechno-ze to neni vylozene jen babickou. Ale ze to plati vsude..to bych zkusila…at z toho nejsi psychicky zdeptana a nezarlis..takovej pokus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12184
7.6.17 13:12

Já jsem od 4 - 7 let chodila k sousedům s jejich vnoučaty jíst špenát :nevim: doma jsem ho nevzala do pusy dodnes :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
7.6.17 13:15

@Renca8 @stinga když si přijdu pro ní, tak vidím, že něco jí, normální jídlo, které dávám i já. Malá jde do školky v září, teď chodí do jesliček 1× týdně a prý tam papá bez problemů. Jak říkám, jí u nich aniž bych o tom věděla, není to samozřejmě každý den co jí něco dávají a někdy mi ani neřeknou, že jí něco dali. Teď si to více hlídám. Mě vadí, že nejí doma. Nevím proč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 13:17

Nevaříš zdravěji, zatímco babička podstrojuje a završí oběd bonbonem nebo zmrzlinou? :think:
Jinak že chtějí děti k babičkám, je normální, protože máma prostě „buzeruje“, zatímco babička rozmazluje, je to pořád (a všude) stejné :jazyk: mámy jsou prostě okoukané.
Naše máma taky vařila skoro stejně jako babi, a u babi to bylo lepší - žádný to nesmíš, to nedělej, žádný „dokud nesníš tu nemastnou neslanou čočkovo-špaldovou polévku, nedostaneš druhý“, žádný uklízení ze stolu. Po jídle mňamka a pohádka. Prostě ráj :lol: :lol: :lol:

Nebrala bych to jako prohru, jen bych se s babi domluvila na nějakých základních pravidlech, pokud tam dítko bude jíst pravidelně a pak bych si s chutí dala nohy hore ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 13:18

@chee Ber to tak, že za tři měsíce doma stejně jíst nebude a neplácej si játra ;) A pokud babi vaří podobně jako ty a necpe ti mládě vysloveně nějakejma sajrajtama, tak bych to fakt nehrotila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
7.6.17 13:26

Máte pravdu, že trochu žárlím, dcera mi hodně dává najevo, že chce být více u tchýně. A proto jí tam asi i více chutná. Nemám nic proti tomu, aby tam jedla, ale už mi to příjde moc. Tchýně se mě ani nezeptá, chova se více jak matka než babička. Hodně si jí přivlastňuje a já jsem jako paté kolo u vozu. Tak proto to tak řeším. Nechci, aby chodila papat jenom tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12184
7.6.17 13:31

@chee tak když v září půjde do školky, tak nebuď z toho smutná, snaž se na tom najít to pozitivní - nemusíš tolik vařit a užij si v pohodě léto, akorát jak někdo píše, aby holčičce nedávali opravdu nějaké velmi nezdravé jídlo
v září vám nastane jiný koloběh života a jestli jdeš do práce, tak možná pak budeš i ráda, když třeba bude malá nachlazená, že jí babičky dají najíst a že jí to bude chutnat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
7.6.17 13:32

@Mar__tanka1983 no právě taková tchýně není. Je přísná na malou, co se týče pořádku. Má tvrdý režim, moc ji teda nerozmazluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
7.6.17 13:34

@stinga parkrát jsem ji přistihla i s pizzou a párkem. Takže myslíte, že je to normální? Nemůže to být třeba psychickou poruchou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama