Jak odnaučit dítě jíst u tabletu/TV

1107
6.6.17 06:37

Jak odnaučit dítě jíst u tabletu/TV

Milé maminky,

jak už název napovídá na co se chci ptát. :oops: :oops:

Syn, 16 měs. téměř nikdy nechce jíst bez tabletu nebo TV…Ano, vím, můžu si za to sama, tak si prosím nechte připomínky, že jsem si ho tak naučila. Vím to a snažím se to změnit. Jen abych uvedla na pravou míru proč..Syn byl od malička nejedlík. Tedy nechtěl se ani kojit, byly to boje, nakonec jsem to vzdala v půl roce, byl to řev den co den, mlíko nemusel, jedl jen na akutní hlad. Mlíko nepije do ted.

Stejně to vypadá i s normálním jídlem. Pak jsem přišla na to, že se docela hezky nají, když na něco kouká a už to jelo :( Má rád písničky, má oblíbené píšničky a videa. To sní vše, když kouká. Jakmile nekouká, nechce, řve, lelkuje, jakoby jídlo byla ztráta času. Snaží se dostat z židličky ven.
Snažíme se jíst všichni spolu, ale dá si dvě sousta a už chce ven, nebo dělat něco jiného. takže to skončí zase zaplou TV, nebo tabletem :(
Já už nevím, co dělat. Se snídaní ho musím honit po bytě, když ho dám do židličky, nesedí, zamkne pusu na zámek a byl by o hladu až do oběda, to samé se svačinou. Jediné, co sní pořádně je oběd.
Pak je to nanovo, svačiny vynechává a večeře jakž takž sní, i když by to mohlo být lepší.
Jde nějak poradit, jinak, než třeba to, že mu mám dát jídlo bez zapnuté TV a říct jez - nechceš? Nechceš, budeš o hladu? On by fakt vydržel i cělý den nejíst. Nechci to tak razantně řešit..jde to nějak pomalu udělat?
Vím že takových dětí je spousta, co to tak máte /měly, jak jste to dítě odnaučily?
Moc děkuji :kytka: :oops:

Příspěvek upraven 06.06.17 v 06:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5762
6.6.17 06:45

Ja to delala ve stylu nechces jist nejez..a s sebou na odpo prochazku jen suchej rohlik..obvykle k veceri uz byl odmitnuty obed terno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 06:46

Když nehodlá jíst normálně, ať maže od stolu. Pravidla určujete Vy. A honit ho s jídlem po bytě? Ať si trhne. Není novorozenec, hlad mu neuškodí. Ale chce to důslednost. Však ten tyran hlady neumře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5762
6.6.17 06:48

@tetaagáta aaale no taaaak, jsem se az lekla po ranu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
6.6.17 06:49

Postupně to neodbouráš, podle mě je nejlepší čistý radikální řez, žádná TV ani tablet. V 16 měsících se k těmto rušičům nemá dítě vůbec dostat, taky mu můžeš zadělat na poruchy pozornosti v budoucnu.

Toto je věk, kdy zájem o jídlo přirozeně klesá, z boubelatého kojence se stává vytáhlé batole, které má spoustu jiných věcí na práci, než jídlo. Žádné dítě ještě nezemřelo hlady vedle plného talíře. Hlavně nenahrazovat hlavní jídla sladkostmi nebo sušenkami.

I drobné děti bývají zdravé, jsou tak konstitučně založené. Na kojené děti nejsou žádné tabulky, vypijí si tolik, kolik potřebují. Pokud normálně vylučují a jsou spokojené, není důvod jim prso nutit. Mám takové jedno dítě, přibíralo na dolní hranici percentilu, navíc mělo silný reflux, naše osvícená dr. nám naštěstí nic nenutila.Byla vlastně drobnější celý útlý věk, ve školce, teď má 8 let, krásně se vytáhla do výšky, ale pořád je štíhlounká, má to v genech po svém otci, pravděpodobně to tak i zůstane. Většina jejich spolužaček je o poznání macatější a začínají už dospívat(ale ne všechny, najdou se tam dvě ještě drobnější holčičky co se týče výšky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
6.6.17 06:50

@Tarjei Suchý rohlík bych nebrala, nemá téměř žádnou výživovou hodnotu, vzala bych nakrájené ovoce nebo zeleninu.To měly moje děti k dispozici volně celý den, i v období nejedlosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5762
6.6.17 06:52

@Jana206 tak ucel byl aby se dite nasledne normalne najedlo, ja se fakt nebala ze zahyne na nedostatek cehokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1107
6.6.17 06:58
@tetaagáta píše:
Když nehodlá jíst normálně, ať maže od stolu. Pravidla určujete Vy. A honit ho s jídlem po bytě? Ať si trhne. Není novorozenec, hlad mu neuškodí. Ale chce to důslednost. Však ten tyran hlady neumře.

To je drsné :D ale někdy mám takové nervy, že si říkám totéž :oops:
Ode dneška žádná TV, ani tablet…zkusím vydržet :?

A taky ho nezaplácávámm teda rohlíkama, ani sušenkama. Kousek sušenky dostane, nebo něčeho, co mu chutná, (ale není to nějaký hnus) jednou denně, když vše hezky sní.
Jinak sladké nemusí..Ale ovoce má k dispozici pořád, to ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
6.6.17 07:43
@tetaagáta píše:

Super rada a postoj. Takže matka nejprve vypěstuje zlozvyk dítěte („tyrana“), čímž ho potrestá prvně, a následně bude svoji chybu napravovat dalším trestem dítěte. A supermatka je zase vítěz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20186
6.6.17 07:47

Náš dvouletý nejí bez tabletu rovněž. Ale žíly mi to netrhá, půjde do školky, tam ho to odnaučí. Ipad ale ovládá velmi slušně, videa si hledá sám :jazyk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 07:55
@Moucharda píše:
Super rada a postoj. Takže matka nejprve vypěstuje zlozvyk dítěte („tyrana“), čímž ho potrestá prvně, a následně bude svoji chybu napravovat dalším trestem dítěte. A supermatka je zase vítěz…

tak a ty si zase zdrbla radící. A teď čekám na nějakou supermatkovskou radu od tebe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2029
6.6.17 08:00

Nase deti jedly taky jenom u tabletu, protoze starsi byla taky nejedlik a presne- byla schopna cely den nejist. Uz jsme to resili i v nemocnici a tak jsem ji nechala, at ji u pohadek, hlavne, kdyz ji. Kdo to nezazil, nepochopi… mladsi syn se dival sni, protoze jsou 18 mes od sebe a jedli spolu. Oba se to odnaucili nastupem do skolky a bez scen…
Ono je lehky rict: tak mu nic nedavej, bude hlady do vecera. Ale nejedlikum je to jedno. Vazne. A kdyz ma (v nasem pripade) 2,5lete dite 10kg, tak ho cely den o hladu fakt nechat nechcete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
6.6.17 08:01

A co ho nalákat na svačinku pro začátek třeba na balkon? Nebo k tomu rozložit pexeso a hrát, než si zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 08:01

Jinak jo, naučit si dítko jíst jedině u tabletu je samozřejmě pitomý a bude boj ho to odnaučit.
Ale jinak než tvrdá důslednost to nepůjde. Povolíš jednou a budeš mít doma záchvaty vzteku u jídla ještě měsíc…Ty děti moc dobře vyčuchají, jestli se necháš nebo nenecháš nakonec zlomit a spousta těch „malých tyránků“ toho umí využít do poslední kapky.

Takže já radím, důkladně si rozmysli, co chceš a jak to chceš - zakázat striktně úplně? Nechat „za odměnu“ po jídle? Nebo třeba vyhradit půlhodinu před spaním? Počítáš s tím, že pokud to má fungovat, tak se nemůžeš za týden rozmyslet, že už tě to nebaví, nebo že je nemocnej, tak zase tablet k jídlu povolíš.
Ty děti to hrozně mate, takže pak je lepší najet rovnou něco uvolněnějšího, než pak rušit svá rozhodnutí.

Takže dobře rozmyslet a pak konat. A vydržet. Je to jako s dudlíkem, jak jednou, dvakrát po sebrání vrátíš, máš vystaráno na dalšího půl roku záchvatů :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 08:06

U nás třeba pohádky taky jednou celkem pravidelně. U nás sme zase bojovali s hrama. Ze začátku pohoda, pak ale postupně byl u počítače či notebooku furt a byly scény, když sem zakázala.

Nyní jsme to srovnali na 30 minut denně po večeři, buď pohádky nebo hra, může si vybrat, ale hry jsou jen když během dne funguje.
Sama jsem zkusila, že když z toho teď už zaběhnutého rituálu vyskočíme, tak to začíná znovu - scénky, pláč, vztek… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama