3mesicni kontrola a dotazy

Anonymní
4.4.20 12:06

3mesicni kontrola a dotazy

Ahoj holky,
Za týden nás čeká 3 měsíční kontrola a já mám pár poznatků, co chci s MUDr. Probrat, ale zajímalo by mě, zda s tím máte i vy zkušenosti a mohu byt vic v klidu?!

1. rucicky má stále v pestickach, ne neustále, ale dost často, přičemž Paleček spíše pod prstikama než nad.
  2. vydává zvuky, směje se ( zatím ne nahlas),ale nedělá to sama. Jen se mnou. Když jí dám pod hrazdičku, tak si hraje, ale většinou v tichosti?!
  3. hlavičku preferuje doleva, když jde spinkat, když ji položím atd. Sup hlavu doleva. Umí otáčet i na druhou stranu.

S tímto je spojené i to, že kdyža otočenou a já na ni mluvím zepředu, tak se neotoci a nepodiva se na mě, kolikrát i když dam hlavu před ní, tak kouká všude možně, ale na mě se nepodiva.

1. už se snaží sahat po hračkách, ale převážně jen jednou rukou
  2. občas, když ji vezmu do náruče, třeba z podložky, tak se prohýbá a záklani hlavičku

Holky, díky za všechny reakce, budu moc vděčná :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1466
4.4.20 12:23

Já teda mám první, mnohem mladší dítě a musím zodpovědné říct, ze téměř nic z toho, co resis by mě vůbec nenapadlo zkoumat a už vůbec se na to ptát doktorky :lol:

Buď jsem krkavci matka nebo ses hledas problémy kde nejsou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 12:25

@skorotehotna já vše moc řeším, to přiznávám dobrovolně.

• Nahlásit
  • Citovat
13369
4.4.20 12:37

A ty ji nepodkladas hlavičku, když ji zvedáš? Že se ti prohýbá a zaklani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 12:40

@P4ja samozřejmě,že ano, ale tak je cítit ten tlak do ruky, přece

• Nahlásit
  • Citovat
540
4.4.20 13:04

Ahojky,
jsem hrotic a zaroven maminka dvou dcer - prvni 5 let a druha 4 mesice.
Vse, co popisujes, mi prijde pro tento vek naprosto normalni. 1,2,4 za me uplne normalni, 5-tez mi prijde normalni, muzes ji zkusit vice klubickovat… 3-casto preferuji jednu stranu, zkus ji motivovat a polohovat tak, at ma hlavu i na tu druhou… ;)

Kazdopadne za me zatim nic, co by chtelo blizsi zkoumani, ci reseni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
4.4.20 13:07

Moje malá byla to samé. Upřednostňuovala levou stranu, zakláněla hlavičku, ručičky zaťaté v pěst. Od narození je kontrolovaná na neurologii a když jsem tam o těchto projevech řekla (doktorka si toho všimla taky), hned nás poslala na fyzioterapii cvičit vojtovku. Cvičili jsme do 10 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
540
4.4.20 13:07

Jeste s tim podivanim-ocni kontakt je ale asi schopna navazat, ze? Samozrejme, ze ne vzdy, ale kdyz se ji chce-kdyz ji zaujmes… popripade kdyz si ji polozis pred sebe na zada, svyma rukama ji podlozis hlavicku a mluvis na ni ;) Ocni kontakt uz se ale kontroluje na kontrole po sestinedeli, takze to by melo byt v pohode a jinak jak jsem psala-za me uplne normalni trimesicni mimi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
540
4.4.20 13:10

@Jdani Ale tam byl asi diagnostikovany i hypertonus, ne? Prvni dcera byla lehce hypertonicka, preferovala taky jednu stranu… a ty projevy mela rozhodne silnejsi, nez co zminuje zakladatelka… prvni dcera se treba hazela do luku i sama pri lehu na zadech… i tak se to zvladlo jen durazem na dobrou manipulaci s ni…
To, co popisuje zakladatelka, mi prijde, ze odpovida veku…
Pridala bych jen u toho zvedani z podlozky spise zvednuti nabalenim na ruku, at ji to tak nenuti k tomu zaklonu… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
4.4.20 13:17
@Freya10 píše:
@Jdani Ale tam byl asi diagnostikovany i hypertonus, ne? Prvni dcera byla lehce hypertonicka, preferovala taky jednu stranu… a ty projevy mela rozhodne silnejsi, nez co zminuje zakladatelka… prvni dcera se treba hazela do luku i sama pri lehu na zadech… i tak se to zvladlo jen durazem na dobrou manipulaci s ni…
To, co popisuje zakladatelka, mi prijde, ze odpovida veku…
Pridala bych jen u toho zvedani z podlozky spise zvednuti nabalenim na ruku, at ji to tak nenuti k tomu zaklonu… ;)

Ano byla hypertonická :) a i u nás se hodně věcí upravilo i díky správné manipulaci. Ze začátku jsem si myslela že to dělám správně, ale byla jsem vyvedená z omylu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 13:23

@Freya10 ano,to ano…úplně na oční kontakt nerezignuje.
Děkuji ti

• Nahlásit
  • Citovat
828
4.4.20 13:36
@Anonymní píše:
@Freya10 ano,to ano…úplně na oční kontakt nerezignuje.
Děkuji ti

Moje 5 mesicni dcerka casto kouka nade mne, jako bych neco mela nad hlavou (asi svatozar :mrgreen: bavila jsem se o tom s terapeutkou, ktera dela kraniosakralni terapii a ta mi rikala, ze tam maji lidi nejaky shluk energie a kdo vi, co vsechno ta miminka vidi. Tak asi tak. Fakt tam mam svatozar a ji to fascinuje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13369
4.4.20 13:47
@Anonymní píše:
@P4ja samozřejmě,že ano, ale tak je cítit ten tlak do ruky, přece

A ty čekáš že tříměsíční se ti při přenášení zpevní tak, že ti nebude tlačit hlavičkou do ruky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 14:17

V knížce Rozvíjej se děťátko a Něžná náruč rodičů se píše, že to prohýbání může být způsobeno nesprávnou manipulací s dítětem. Zvedáš, nosíš, pokládáš mimčo správně?
Mám tříměsíční holčičku, ručičky už v pěst nemívá, stranu a ruku také preferuje jednu, zvuky dělá i sama, ale málokdy. Myslím, že v tomto věku i během týdne dvou může dojít k velkému pokroku a změně. Uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.4.20 14:19

Jinak moje tříměsíční zase vůbec neumí na bříšku, ani náhodou tzv. první vzpřímení. Taky jsem nad tím přemýšlela, jestli je to ok.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama