Dětská preventivní prohlídka - chodíte?

Anonymní
4.4.20 10:32

Dětská preventivní prohlídka - chodíte?

Dobrý den,

v polovině března jsem měla jít s dcerou 10m do poradny k Dr. Jelikož se tu začal objevovat řešit koronavir, přirozeně jsme usoudila, že nebudu riskovat kvůli 5 minutám, kdy dceru jen zváží a změří. Sestra na mé zrušení termínu reagovala slovy: neřešte to, my to tady dezinfikujeme. Ok, ale ordinaci mají ve velkém bytovém domě o cca 1000 lidech, kde se musím nějakou dobu zdržet ve společných prostorách a sahat na kliky. Včera mi sestra zavolala, že dojít musím, že chodí všichni i na očkování a hned mi dala i termín. Jak to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

897
4.4.20 10:37

My měli jít na 6ti týdení, tak jsem si řekla že nepůjdu, ale pak mi volala sestřička že mají vyhrazené dny pouze pro miminka tak máme přijít. Tak jsme šli, ale kdyby mi nevolala tak bych nešla. Teď v 9ti týdnech půjdeme ještě na očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9475
4.4.20 10:37

Asi bych šla. U nás má pediatr normálně vymezený hodiny na tyhle prohlídky, toho, že projdeš nějakou chodbou bych se fakt nebála. Jen očkování bych asi teď nehrodila. teda záleží v jakým jedete schématu, protože zas abyste pak nemuseli začínat úplně od začátku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1400
4.4.20 10:38

Sla bych, deti nejsou ohrožení, ono pak se to zase všechno posouvá. A stejne už se bude vše otevírat tak bych to neřešila a šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3194
4.4.20 10:41

Taky jsme ted byli na 6ti týdenní a 3 leté prohlídce. Volala jsem pro jistotu sestricce, jestli máme přijít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
503
4.4.20 10:42

Já bych klidně šla, myslím, že to není nebezpečné… ale jestli nechceš, tak nechoď, nejspíš o nic nepřijdete :) Sestra chce mít akorát v pořádku papíry.

Klidně můžeš říct, „Jasně, chápu, ale my přijdeme, až skončí ta pandemie.“ Nemusíš to nijak vysvětlovat, obhajovat se ani nic takového. Jak to mají ostatní je úplně irelevantní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
4.4.20 10:42

Co to je proboha za dotaz :zed: ja osobne teda na preventivni prohlidky s malou chodim i na ockovani. A kupodivu i na prochazky k lesu. Nevidim duvod proc kvuli koronaviru vynechavat preventivni prohlidky. Pravidelne prohlidky u miminek jsou dulezite, neni to o blbych 5 ti minutach. :zed: nase lekarka ma taky ordinaci v budove kde je buh vi kolik lidi. Chtelo by to se trochu uklidnit. Jasne, zvytecne nikde netrajdat, netahat mimco do kramu atd. Ale nechodit na preventivky je spis nezodpovednost s prominutim. Pokus se bojis tak za 1. Miminka a deti jaou vuci tomu inunni, jsou to spise prenaseci
2. Nos rousku
3. Nesahej primo rukou na kliky, vem si do ruky papirovej kapesnik nebo rukavici a pak hned vyhod
4. Odezinfikuj si ruce nez na mimi sahnes
5. Ted se stejne s tolika lidma nepotkas
6. Lekari musi dodrzovat prisnejsi hygienicka opatreni. Pokud mas dobrou lekarku nemas se vubec ceho bat. Staci dodrzovat opatreni. :palec: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
4.4.20 10:43
@Anonymní píše:
Dobrý den,v polovině března jsem měla jít s dcerou 10m do poradny k Dr. Jelikož se tu začal objevovat řešit koronavir, přirozeně jsme usoudila, že nebudu riskovat kvůli 5 minutám, kdy dceru jen zváží a změří. Sestra na mé zrušení termínu reagovala slovy: neřešte to, my to tady dezinfikujeme. Ok, ale ordinaci mají ve velkém bytovém domě o cca 1000 lidech, kde se musím nějakou dobu zdržet ve společných prostorách a sahat na kliky. Včera mi sestra zavolala, že dojít musím, že chodí všichni i na očkování a hned mi dala i termín. Jak to máte vy?

Tak jdi. My máme v červnu očkování. Prvního tam budu volat, co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
4.4.20 10:45

Me se sestra vylozene vysmala a na mnou navrhovany termin odsekla, ze mi to pojistovna neproplati. Tak jsem ji rekla, ze si to zaplatim sama, ze s tim nemam problem. Na to nereagovala a dala mi jiny blizsi termin. U nas v okoli ma vetsina doktorek zavreno uplne a ordinuji po telefonu a moje se mi vysmala jako co delam, ze nechci prijit. Ta moje si vymysli vsechno mozne, jen aby mohla fakturovat pojistovne. Pritom jsem plne ockujici matka, ktera vzdy dba pokynu lekare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9475
4.4.20 10:47
@luckaa85 píše:
Sla bych, deti nejsou ohrožení, ono pak se to zase všechno posouvá. A stejne už se bude vše otevírat tak bych to neřešila a šla.

věříš babišovi jo? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12335
4.4.20 10:51

Nešla bych, u nás ani doktorka preventivky nedělá. ani neočkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18900
4.4.20 10:54
@luckaa85 píše:
Sla bych, deti nejsou ohrožení, ono pak se to zase všechno posouvá. A stejne už se bude vše otevírat tak bych to neřešila a šla.
:mrgreen: no to víš že jo plané sliby víš co se říká slibem nezarmoutíš ;) jina pokud děti nejsou v ohrožení proč na virus umřelo šestinedělní dítě?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18900
4.4.20 10:55
@debra.morgan píše:
Nešla bych, u nás ani doktorka preventivky nedělá. ani neočkuje.

nám včera volala sestra a očkování sama rušila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2940
4.4.20 10:57

Byla jsem teď na prevenci v 8m. Dr. objednává na konkrétní čas, sestra nás pustila do čekárny, kde nikdo nebyl, malou jsem vyslikla v kočárku a šla hned do ordinace, ležela jen na naší podložce a dotykala se jí jen dr. a já. Pak jsem ji oblékla, pustili nás ven a hotovo. Riziko nevidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
4.4.20 11:14

Chodím úplně normálně. Čekárny jsou zavřené, jsem tam vždy sama a odemkne mi sestra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama