3. třída - dotykáč, tablet, internet jako nutnost?

4494
16.6.15 15:08

3.třída - dotykáč,tablet, internet jako nutnost?

Ahoj,
chtěla bych zjistit, jak moc jsem „zaostalá“ ve svém postoji ve vztahu k těmto novým" technologiím a dětem, ale…
Dcera (8.let)od první třídy nosí sebou do školy (pro stavy nouze) mobil - bezdotykáč, protože prostě je k dispozici a dle mě nový dotykáč nepotřebuje…
To, že by ráda dotykáč jako prý ostatní děti chápu, ale nyní už i pí uč. na mě skoro divně kouká, neb tedy zjistila, že dcera ani doma nedisponuje dotykáčem, či tabletem ( - to když jsem ji říkala o roztržitosti dcery, pravila, že to mají dnes děti z těch her, tabletů apod.),…načež jsem ji upozornila, že to tedy není náš případ… No pravila nereprodukovatelným tónem „Vážně?“ :lol:
A k věci: Nyní paní učitelka přišla s tím, že od září už bude posílat týdenní výukové plány a zadání týdeních úkolů dětem přímo na jejich mail (týdení plány dosud zasílala na mail rodičům)…takže se předpokládá, že děti mají mít přístup min. k tabletu, wifi…pc. Nic z toho doma nemáme, net mám jen já v mobilu na to nejnutnějí…co si o tom myslíte - jak je to u vás ve školách? Zdá se to jen mě přehnané, že už takhle malé děti mají být cíleně předsouvány k pc a k úkolům na nich? Proč ještě takhle ze strany školy - mám za to, že pokud děti mají přístup doma k pc, tak spíš rodiče mají co dělat, aby je od pc dostaly…proč je ještě k tomu cíleně vést?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41884
16.6.15 15:13

Vlastní tablet nebo dotykáč mi důležité v tohle věku nepřijdou. Ale pustit dítě na chvilku na noťas/PC, kde je přístup k internetu, i kdyby pod tvým dohledem, mi přijde skoro důležité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9112
16.6.15 15:15

U nás se ve škole ve 3. třídě předpokládalo, že dítě má v nějaké formě přístup na internet. Učitelka neposílala sice úkoly emailem, ale poměrně často děti měly zjistit nějakou informaci na internetu nebo donést nějakou fotku atd. A nejpozději ve 4. třídě už z internetu i zpracovávali referáty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9112
16.6.15 15:17
@lyrica píše:
Vlastní tablet nebo dotykáč mi důležité v tohle věku nepřijdou. Ale pustit dítě na chvilku na noťas/PC, kde je přístup k internetu, i kdyby pod tvým dohledem, mi přijde skoro důležité.

Naprosto souhlasím. Dneska je to nutnost. Třeba náš prvňák si bez problémů na notebooku nejde na internetu obrázky třeba ze svých oblíbených filmů - samozřejmě, že pod mou nenápadnou kontrolou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
16.6.15 15:18

@korena Nevím, jestli sis to vyložila dobře, že by na tebe učitelka divně koukala, že tvoje dcerka nemá dotykáč nebo tablet? Není jediná, takových dětí je víc. Moje děti dokonce doposud nemají ani obyč. mobil, nepotřebují ho (za pár týdnů jim bude 10 a osm). Myslím, že není problém napsat do požadovaných kontaktů mail na sebe, aspoň já bych to tak udělala, protože naše děti mají přístup na PC jedině pod dozorem a vzhledem k množství nevyžádané pošty nepovažuju za rozumné, aby takto staré dítě mělo svůj e-mail. Ty děti se musí s informačními technologiemi nejprve naučit zacházet, musí vědět o nebezpečí a pravidlech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
16.6.15 15:19

@ivašot. hlavně ostatní děti pak budou v tomhle směru dost napřed. A řekla bych, že v dnešní době se už určitě děti neučí, jak smazat a nebo zkopírovat soubor. Tak jako jsme se učily my, co jsme vyrostly na 486. Už se tak nějak počítá s tím, že základy prostě mají. Ale možná se pletu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9112
16.6.15 15:21

@lyrica Nepleteš se. U nás se nejpozději ve 3.třídě počítalo s tím, že dítě umí něco najít na internetu. A teď v 5.na informatice běžně dělali prezentace v Power pointu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
16.6.15 15:23
@korena píše:
Ahoj,
chtěla bych zjistit, jak moc jsem „zaostalá“ ve svém postoji ve vztahu k těmto novým" technologiím a dětem, ale…
Dcera (8.let)od první třídy nosí sebou do školy (pro stavy nouze) mobil - bezdotykáč, protože prostě je k dispozici a dle mě nový dotykáč nepotřebuje…
To, že by ráda dotykáč jako prý ostatní děti chápu, ale nyní už i pí uč. na mě skoro divně kouká, neb tedy zjistila, že dcera ani doma nedisponuje dotykáčem, či tabletem ( - to když jsem ji říkala o roztržitosti dcery, pravila, že to mají dnes děti z těch her, tabletů apod.),…načež jsem ji upozornila, že to tedy není náš případ… No pravila nereprodukovatelným tónem „Vážně?“ :lol:
A k věci: Nyní paní učitelka přišla s tím, že od září už bude posílat týdenní výukové plány a zadání týdeních úkolů dětem přímo na jejich mail (týdení plány dosud zasílala na mail rodičům)…takže se předpokládá, že děti mají mít přístup min. k tabletu, wifi…pc. Nic z toho doma nemáme, net mám jen já v mobilu na to nejnutnějí…co si o tom myslíte - jak je to u vás ve školách? Zdá se to jen mě přehnané, že už takhle malé děti mají být cíleně předsouvány k pc a k úkolům na nich? Proč ještě takhle ze strany školy - mám za to, že pokud děti mají přístup doma k pc, tak spíš rodiče mají co dělat, aby je od pc dostaly…proč je ještě k tomu cíleně vést?

ve třetí třídě mi tyto vymoženosti přijdou zbytečně brzy. Stejně tak zasílání čehokoliv (byť školního) do dětského mailu. Jako rodiči se mi to nelíbí a jako učitelka bych do toho nešla (shodou okolností mám od září třeťáky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9112

@zuzkasim A jak se to mají naučit, když jim ani v 10 neumožníš přístup k PC?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054

Já si myslím, že cíleně nepouštět dítě k informacím z internetu je chybou. Děti by se měly vést k tomu, aby si na netu uměly info vyhledat. Když desetileté dítě nepustíš k PC, tak si myslím, že bude brzy trochu mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
16.6.15 15:25
@ivašot. píše:
U nás se ve škole ve 3. třídě předpokládalo, že dítě má v nějaké formě přístup na internet. Učitelka neposílala sice úkoly emailem, ale poměrně často děti měly zjistit nějakou informaci na internetu nebo donést nějakou fotku atd. A nejpozději ve 4. třídě už z internetu i zpracovávali referáty.

přístup na internet ano, ale pod dohledem rodiče. A rozhodně ne stanovit jako podmínku vlastní mailovou schránku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
16.6.15 15:26

@zuzkasim tak ale poučit o tom nebezpečí a dát jim nějaké základy by snad mohl i rodič? Podle mého by i měl. :think:

@ivašot. tak to jsem ráda. No jsem zvědavá, jak to bude, až půjdou do školy moje děti. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3835
16.6.15 15:27

Doba jde prostě dál.
Ač pro mnohé je to nepochopitelné, většina dětí nejnovější vymoženosti prostě vlastní a pokud je někdo nemá, zbytečně je ve třídě outsiderem.
Tablet vlastní náš syn asi od 2,5 let, v telefonu dnes zvládá některé aplikace lépe než já. Neříkám, že je to značka ideál, ale já osobně bych bez internetu, PC, tabletu, telefonu atd. byla naprosto nepoužitelná.
Bohužel děti jsou k tomu směřováni stále dřív. Beru to tak, že to ke každodennímu životu prostě patří. Stejně jako veškeré další vymoženosti, které za našeho dětství nebyly a dnes je tak samozřejmě využíváme. P
okud Vaše škola zařazuje PC a používání internetu do výuky, asi nebude zbytí a budeš muset svým dětem umožnit se v této oblasti rozvíjet dřív, než jsi měla v plánu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
16.6.15 15:27

@neumisa jj, ta schránka mi přijde taky trošku zvláštní. Přesně jak píšeš, s tou nevyžádanou poštou. Otevře nějaký spam a máš o zábavu postaráno. Určitě by to měli zasílat na rodičovský mejl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
16.6.15 15:28

Syn je druhák, od první třídy si nosí domu CD-Romy s angličtinou, matematikou i češtinou, s učitelkou komunikujeme přes mail bežně, ať už jsou to omluvenky nebo úkoly, plány, info apod. Informace na netu už jsme do úkolu vyhledávali i si něco tiskl. Příští rok mají informatiku a poč. techniku jako předmět. Přístup k internetu má od 5ti let, samozřejmě časově omezený a kontrolovaný. Má svoje videa na YT o sluneční soustavě, o autech, pouští si pohádky i muziku. Hraní her mu omezuju to ano, ale tomu zatím nepropadl. Jinak dostal letos v pololetí dotykáč po tátovi, do školy ho ale nosí jen občas a tablet mu chci dát teď na konci školního roku.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama