3x potrat co dál...

28.8.10 16:50

3x potrat co dál...

Ahoj holky, chtěla bych najít někoho, kdo má nebo měl podobný problém, jako máme my…

mám syna, 2 roky (září 2008) od března 2009 (první ms) se snažíme o druhé, hned v dubnu se zadařilo, jenže koncem května sem začala krvácet a revize(nějak sem to nesledovala, pořád sme čekali na srdíčko, tak nevím, jestli tam plod byl nebo ne), další těhotenství bylo v lednu 2010, v děloze váček, pak žloutkový váček a krvácení + revize (od začátku nebyl plod, jen prázdný váček), dr mě poslala na krev, tam mi nic nenašli, teď sme otěhotněli v červenci, změnila sem doktora, bavili sme se o možnostech, vyšetřeních atd, kdyby to nevyšlo…samozřejmě váček, za týden žloutkový váček a bez plodu…teď ve středu sem byla na revizi…domluvili sme se, že za 14 dní na kontrole mu řeknu, co za testy chceme nebo nechceme udělat…

mám hodně načteno, prodiskutováno, na testy a vyšetření se neptám, jen by mě zajímalo jestli byl někdo v podobné situaci, jak ste to řešili, co vám našli, čím to může být, že se plod vůbec nezačne vyvíjet a jak je možné, že syn byl naprosto bezproblémů počatý, těhotenství od začátku naprosto bez problémů…je pravda, že sme měli trošku těžší porod, nemohla by tam být souvislost?

vím, že je to spousta otázek a nevím, jestli mi na ně vůbec někdy někdo odpoví, ale zkusit to musím…takže předem děkuji za jakoukoli odpověď na jakoukoli mou otázku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1277
28.8.10 17:01

znam spousty holek,ktere potratily i 4 za sebou. nenasli jim nic…
a ted maji cerstva miminka. tak snad te to trosku uklidni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1474
28.8.10 18:32

Ahojík.

Já mám za sebou dva spontánní potraty- pátý a šestý týden bez revize- vždy se to vyčistilo samo. Teď v úterý jsem byla na revizi po zamlklém potratu v 10tt. Plod se přestal vyvíjet a srdíčko vůbec nenaskočilo.
Máme za sebou genetické vyšetření a hematologické vyšetření a nic co by mohlo způsobovat t ypotraty nám nenašli. Zkrátka všechny vyšetření dopadly v pořádku. Mám doma již tříletou dceru, která měla zrovna v úterý třetí narozeniny a já ležela po revizi v nemocnici, a s ní těhotenství probíhalo v pořádku a porod byl také v pořádku a tak nechápeme proč se tak děje. Na kontrolu jdu až 10. 9. tak tam se zeptám jestli by to nechtělo nějaké další vyštření a popřípadě podporovat těhu hned od začátku nějakýma injekcema- jak už mi bylo řečeno v nemocnici třeba podporovat heparinovými injekcemi. Ale to vše až na kontrole nebo po konzultaci s mou gynekoložkou.
Jinak je mi líto, že ta příroda je tak nespravedlivá. Ale to si říká asi každá z nás co prodělala co co my.
Tak přeji brzké zlepšení a následné //. Pa. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8939
28.8.10 18:54

Zkus ještě zajít na nějakou rehabilitaci - ať dr. posoudí, jestli nemáš hnutou kostrč nebo pánev. Potom se na to cvičí dle Mojžíšové.
Já jsem potratila v 9.tt, pak jsem nemohla dlouho otěhotnět, dr. mi řekla, že mám hnutou kostrč, a že i ten potrat byl asi z toho. Cvičila jsem dva měsíce a otěhotněla napoprvé :wink:
Možná právě ten těžší porod to mohl způsobit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1277
28.8.10 18:58

nekdy za to muzou trombofilni mutace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
28.8.10 19:23

souhlasím s kašparečkem a taky se předepisuje Utrogestan na udržení.Jinak ten test na trombofilní mutace si určitě udělej a možná bych zkusila i štítnou žlázu (i s protilátkama).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35126
28.8.10 19:54

moje kamoska ma 3 deti bez problemu a tedka pri snazeni o ctvrte 3 potraty, jako ty.
je na zacatku vysetrovani, ja ji nutim dopodoli do CAR, protoze gynekologove se do tohodle moc poustet nechteji. muze hrat roli imunita a ja trochu i podezrivam jizvu po cisari, ikdyz to by spis vubec neotehotnela. trombomutace si myslim, ze by se projevily uz driv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
28.8.10 23:37

Mám trombomutaci MTHFR - prý nedokážu přeměnit kyselinu listovou do podoby, aby ji mohlo tělo využít. Prý to může být jedna z příčin potratů (ale nemusí) - mám za sebou dvě ZT, obě v cca 6-7 tt, ani v jednom případě se neobjevilo srdíčko, těhotenství se prostě přestalo vyvíjet…
Nicméně z prvního a posledního těhotenství máme dvě zdravé děti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.8.10 08:01

Holky děkuju…na mutace už sem vyšetřená a nic :-( teď mě čeká štítná žláza, tak uvidím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.10 10:27

Ahojky,mám dvě děti 9 a 7let naprosto přirozeně.V rozpětí posledních pěti let tři potraty vždy v 8tt.Poprvé a potřetí revize.Doktor mě poslal na genetiku a zjistili trombofilní mutaci MTHFR v heterozygotním stavu.Následovala hematologie a tam nějaké zvýšené protilátky,paní doktorka doporučila listovku.calibrum baby plan a obden anopyrin.Poslední potrat byl v listopadu 2009,všechna vyšetření trvala do května 2010 a zatím nic :cry: Ale hlavu vzhůru,ten správný čas přijde.A miminko zdárně donosíme :lol: přeju hodně štěstíčka a moc pevné nervy.Jo a ještě něco:všude mi opakovali ŽÁDNÝ STRES-je spouštěčem mnoha věcí které v nás spí.Tak mi to vysvětlili na hematologii,když jsem se ptala jak to,že mám dvě dětičky úplně bezproblémů.držím palečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2730
25.9.10 15:36

Ahoj, jsem na tom stejně, myslím s těmi neúspěchy. :-(
Doma jsem měla bezproblémově počaté dítko, jen v 5.-6. týdnu jsem krvácela kvůli námaze při úklidu. Jinak vše v naprostém pořádku. :wink:
Když jsme chtěli sourozence, tak přišly 2 potraty. Šla jsem na různá vyšetření a mám zjištěný genetický důvod. Záleží na vajíčku, jaké vyprodukuju. Nemá smysl podrobně rozepisovat. Pak jsme jen zkoušeli, jinak hrozilo IVF + PGD nebo tak nějak. Nechala jsem to na přírodě. Potratila jsem znova (potřetí), kritický to mám kolem 9.t. Nechala jsem tomu volný průběh na zotavenou (hlavně na duši), vždy mě to pak nakoplo, nevzdávat se a zkoušet dál, i když se intervaly mezi dalšími těhu pořád prodlužovaly. Ale nevadí, moje poslední těhu (5.těhu) bylo úspěšné :-D a mám zdravou holčičku :hug: , i když vím z AMC, že je nositelkou naší genetiky a bude řešit totéž v době pořizování mimča jako já. A třeba taky ne, vyhne se jí to a zrovna se trefí do správných zdravých vajíček.
U mě se vyplatilo nechat to plynout a zkoušet přirozeně. Protože se zásahem lékařů mi bylo řečeno, že to stejně nemusí vyjít a zasáhne nás to finančně i psychicky. A to nemluvím o dopování se hormonama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2730
25.9.10 15:40
slunicko.lucinecka píše:
Holky děkuju…na mutace už sem vyšetřená a nic :-( teď mě čeká štítná žláza, tak uvidím…

Kamarádka ve stejné situaci rovněž proklepnutá a nenašli jí vůbec, ale vůbec nic. Nakonec se taky podařilo a má zdravé mimčo. Třeba napíše.
Někdo bere víc kyseliny listové, utrogestan, někdo aspirin, někdo si píchá miniheparin. Těžko říct, co komu pomůže.
Pokud má být něco špatně, tak ani listovka a utroš nepomůžou. Já toho byla zářným příkladem. Ale v posledním těhu jsem to brala pro jistotu :-D , tak se v tom vyznej. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lenulka84
26.9.10 20:02

...

Ahojky, nevim jak zacit. Asi Ti nepomuzu s tvymi otazkami, jen jsem chtela Te podporit, neb vim cim prochazis. Ja detatko jeste nemam, ale prosla jsem si tremi potraty. 2× byl ve 12 tydnu z toho prvni byl zadrzeny a druhy spontani a ten treti byl taky spontani ale v 8 tydnu. Prvni miminko jsme cekali v roce 2005, dalsi v r. 2007. Do ted jsem se hrozne bala otehotnet, dokonce me to polozilo, ale manzel mi moc pomaha a ted se chceme zacit opet snazit. Moc doufam ze uz to vyjde a bude vse v poradku. Dr. taky nevedi proc se to deje, vse je v poradku veskera vysetreni. A mam stitnou zlazu ale tou to pry nebylo. Byli jsme s manzelem na genetickem vysetreni. A nic. Take jsem zmenila gynekologa tak doufam, ze uz nam to vyjde. Moc bych si to prala ale bojim se. Tak drzim pesticky i vam a preji hodne stesticka… Kazdy rika neboj to vyjde tak snad budou mit uz pravdu… :-(

• Nahlásit
  • Citovat
27.9.10 15:36

Ahoj holky,
díky moc, že ste přispěly, momentálně sem ve fázi, že se zase začínáme snažit (v sobotu sem dostala první ms po revizi)…první cyklus mám většinou anovulák (teda měla sem 2×, potřetí sem to nesledovala), takže teď se ještě nějak očistím a připravím a pak pojedem naostro…chtěla bych si dát nějakou naději, ale už tomu ani sama moc nevěřím, ale zázraky se dějí, tak proč by se nemohly stát jednou nám, že? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.9.10 20:10

ahoj, mam taky kamaradku, ktera si prosla podobnym utrpenim, prosla vsemozmyn vysetrenim a nakonec ji dr. poslala na IVF do Heliosu v Brne. tam udelali genetiku na embryich a zjistili, ze nektere z tech hezkych embryi meli nejakou chybu, ktera asi zpusobovala, ze se prestaly vyvijet. zavedli ji pak embrya, ktere byly ok a podarilo se hned napoprve :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama