4 a půl leté dítě nemluví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 20:43
4 a půl leté dítě nemluví

Dobrý večer, ptám se pouze těch, které mají dítě, které v tomto věku nemluvilo, zda se někdy rozmluvilo. Začínám být zoufalá ze syna, jezdím s ním k logopedce, která mi dodala naději, že mezi 4 a 5 rokem se malý rozmluví ale já už tomu přestávám věřit. Ve školce má asistentku pedagoga, jezdím s ním ke klinické psycholožce, v úterý jedu poprvé k dětské psychiatričce. Malý rozumí téměř všemu, sám se oblékne, svlékne, nají se ale říká jenom máma, táta, bó (bolí), haf a pár citoslovců.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 7319 příspěvků 21.04.19 21:01

A diagnózu nemá?

werakla
Kecalka 382 příspěvků 21.04.19 21:04

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Vývojová_dysfázie
Hned mě napadla vývojová dysflasie. :roll:

axelina
Závislačka 2696 příspěvků 21.04.19 21:12
@Anonymní píše:
Dobrý večer, ptám se pouze těch, které mají dítě, které v tomto věku nemluvilo, zda se někdy rozmluvilo. Začínám být zoufalá ze syna, jezdím s ním k logopedce, která mi dodala naději, že mezi 4 a 5 rokem se malý rozmluví ale já už tomu přestávám věřit. Ve školce má asistentku pedagoga, jezdím s ním ke klinické psycholožce, v úterý jedu poprvé k dětské psychiatričce. Malý rozumí téměř všemu, sám se oblékne, svlékne, nají se ale říká jenom máma, táta, bó (bolí), haf a pár citoslovců.

muj syn takhle mluvil do 4 let. kolem toho 4.roku jak nastoupil do skolky se rozpovidal ale ve skluzu je pořad… v 7 letech mluví jako 4leták pruměrný…

blumen
Hvězda diskuse 49740 příspěvků 21.04.19 21:20

Zkusenost nemam a v okoli taky nikoho. Asi zalezi na diagnoze, ne? Spis me orekvapilo, ze pises, ze rozumi temer vsemu a ne vsemu. Ale v peci doktoru jste, tak hodne stesti.

Venetia
Hvězda diskuse 42310 příspěvků 21.04.19 21:23
@Anonymní píše:

pritel ma takoveho syna..ted mu je sedm ….rozmluvil se…ale je to jako s domorodcem, nepouziva gramatiku, spatne vyslovuje, placa blbosti …..ale zato neustale.

pujda
Kecalka 125 příspěvků 21.04.19 21:28

Ve školce jsem měla takového chlapečka. Čtyři roky, nemluvil. Jinak chytrý a rozuměl všemu, když chtěl. Zjistili mu poruchu autistického spektra.

viky23
Neúnavná pisatelka 16867 příspěvků 21.04.19 21:29

Od zname kluk dlouho nemluvil, neco rikal, ale nikdo mu nerozumel. Ted ma sest a je na tom furt stejne. Mluvi ale nikdo mu nerozumi. Diagnozu nema a jde normalne do skol, :nevim: Ale mluvit nejspis nebude normalne nikdy :nevim:

stinga
Kelišová 6386 příspěvků 2 inzeráty 21.04.19 21:43

@viky23 hm, a co bude chudák v té škole dělat?

Venetia
Hvězda diskuse 42310 příspěvků 21.04.19 21:45
@stinga píše:
@viky23 hm, a co bude chudák v té škole dělat?

Tak na to jsem taky zvědavá

viky23
Neúnavná pisatelka 16867 příspěvků 21.04.19 22:12

@stinga to prave jako taky nikdo nechapeme, ze ho nedali do zvlastni :nevim: Bude se tam akorat trapit, jak muze psat, kdyz neumi mluvit? :nevim: Nejvic divny mi je, ze nema zadnou diagnozu. Ale nevim teda jestli byli u psychologa. Vim ze byli na usnim nekolikrat jestli slysi a dochazel od 4let k logopedce :nevim: Ale to zadne ovoce neprineslo. Ale rozumi vsemu a klidne hraje i spolecenske hry :nevim: Takze buhvi kde je problem :nevim: Rodice te jeho reci rozumi. Ale cizi clovek vubec nic :roll:

Vemas
Kelišová 5565 příspěvků 21.04.19 22:12

Memu synovci je 4,5. Vydava v podstate jen zvuky, pokud chce rict nejake slovo (ano, ne, jeste, jmena sourozencu..) mluvi jako hluchonemy. Moc nerozumi, chodi do specialni skolky, vsem to prijde ok a ze to dozene.
Diagnozu nema, ale ziji v zahranici

blumen
Hvězda diskuse 49740 příspěvků 21.04.19 22:17

@viky23 zvlastni ted uz prece neexistuji. Vsechny deti jsou v normalni skole, tak asi proto

stinga
Kelišová 6386 příspěvků 2 inzeráty 21.04.19 22:31

@Vemas tak to je škoda, v zahraničí se to většinou nijak neřeší, u nás je ten systém péče daleko propracovanější

stinga
Kelišová 6386 příspěvků 2 inzeráty 21.04.19 22:32
@blumen píše:
@viky23 zvlastni ted uz prece neexistuji. Vsechny deti jsou v normalni skole, tak asi proto

ale existují, jen se jinak jmenují

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama