4 leté dítě si plete barvy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
23.11.21 12:40

4 leté dítě si plete barvy

Ahoj maminky, moji dceři budou v únoru 4 roky, barvy umí, když ji řekněme ukaž žlutou, ukaž modrou atp tak ji ukáže, umí je i přiřazovat, ale když je má pojmenovat, tak to pořád plete ať trénujeme jak chceme… Třeba na modrou mi řekne, že je žlutá, tak ji řeknu, že je modrá, ok pobere to, řekne modrá. Tak jedeme další barvy a po chvíli se vrátíme k modré a ona to už zas neví. Plete si modrou, zelenou, žlutou a oranžovou. Jinak bezpečně pozná a pojmenuje ostatní barvy jako růžová, černá, bílá, šedá, hnědá, fialová… Setkal jste se s tím někdo u svého dítka? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27030
23.11.21 12:55

Syn si je pletl ještě na pětileté prohlídce. Vše byla bílá.
V 6 letech znal bezpečně základní barvy, ale dodnes mu dělá problémy hnědá. Už chodí do školy. On si nevzpomene, jak se jmenuje. Opačně nemá problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
23.11.21 13:07

Zrovna dneska jsme byli na 5lete prohlidce… urcovani barev… no a co myslis? naskocila modra a syn ticho - sestricka se pta A jak se barva jmenuje? a syn ze nevi, ale ze to umi rict v anglictine - sestricka byla skvela a rekla, ze at to klidne rekne anglicky :dance: Proste k tomu dospeje pozdeji, nekdy to chvilku trva nez se to vsechno v hlavicce utridi, myslim, ze kdyz to probirate, tak ono to tam proste jednou naskoci :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28207
23.11.21 13:16

@Marelinka já nevím, možná je to i určitá forma barvosleposti? existují takové „pomůcky“ - při vyšetření na řidičák - číslice podobné barvy v kruhu podo´bné barvy - ne každý to vidí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
23.11.21 13:24

@stinga no ale kdyby to byla barvoslepost, tak by ty barvy přece nepoznala, když ji řeknu ukaž modrou, ukaž žlutou… Spíš jsem si říkala, jestli to nemůže být nějaká dyslexie, protože je evidentní, že ona si v hlavě nedokáže vzpomenout na ten název… Tak asi ukáže čas 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1697
23.11.21 13:49

Syn bude mít čtyři roky, od začátku si plete šedou a hnědou a zatím mi nepřipadá, že by to přešlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
23.11.21 14:10

My jsme měli určování barev už na tříleté. Dcera uměla všechny, asi nic jiného než stálé opakování nepomůže. Jednou jí to tam naskočí. U nás se na pětileté kreslí postava- :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28207
23.11.21 14:18
@Mgree píše:
My jsme měli určování barev už na tříleté. Dcera uměla všechny, asi nic jiného než stálé opakování nepomůže. Jednou jí to tam naskočí. U nás se na pětileté kreslí postava- :think:

taky jsme to tak měli, na 5leté kreslila postavu - teda nakreslila 5 postav a sluníčko - nevím, co z toho doktorka vydedukovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
23.11.21 15:34
@Marelinka píše:
@stinga no ale kdyby to byla barvoslepost, tak by ty barvy přece nepoznala, když ji řeknu ukaž modrou, ukaž žlutou… Spíš jsem si říkala, jestli to nemůže být nějaká dyslexie, protože je evidentní, že ona si v hlavě nedokáže vzpomenout na ten název… Tak asi ukáže čas 8)

Já měla také podezření na barvoslepost a kdeco, vše bylo červené a klukovi byly asi čtyři a pak to najednou ze dne na den secvaklo a barvy najednou určoval skvěle. Není ani barvoslepý, ani dyslektik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2884
23.11.21 15:45

A je schopná třeba říct, že je to sluníčková, travičková…? Pokud jo, tak bych se tím moc netrápila, však ona ta správná slova dřív nebo později naskočí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
23.11.21 15:49

@Jahru no řekne, že žlutá je jako sluníčko, ale pak je mi schopná právě na tu modrou říct, že je to žlutá :lol: tak ji říkám, žlutá je přece sluníčko, tak mi řekne zelená, tak ji říkám že zelená je tráva, tak mi řekne oranžová, ale tu modrou prostě neřekne a opakuje mi pořád dokola tyhle 3 barvy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
23.11.21 18:11
@Marelinka píše:
@Jahru no řekne, že žlutá je jako sluníčko, ale pak je mi schopná právě na tu modrou říct, že je to žlutá :lol: tak ji říkám, žlutá je přece sluníčko, tak mi řekne zelená, tak ji říkám že zelená je tráva, tak mi řekne oranžová, ale tu modrou prostě neřekne a opakuje mi pořád dokola tyhle 3 barvy :roll:

My měli sluníčkovou, travičkovou, nebíčkovou, jahůdkovou, obláčkovou, atd. To jim šlo vždycky dobře. Jména si pleti, pak to naskočilo. Správně určit barvy by prý měli až předškoláci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9123
23.11.21 18:46

Já myslím že se to srovná… Malá uni barvy od 2 a kpusek základní a brzy dokázala poznat a pojmenovat i fialovou oranžovou šedivou stříbrnou zlatou atd… Ale zase počty to se plete :lol: do 5 napočítá do 10 už je problém a když má 2 kuličky a zeptam se kolik jich má tak řekne většinou 8. Myslím že to prostě je ještě nad její možnosti az to bude mít klapnout tak to klapne a propojí se to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18803
23.11.21 21:01

Ano, u tříleté je úplně normální, že nemá zafixovaná slova pro barvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat