Dítě nechápe...

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.21 21:46

Dítě nechápe...

Už to v sobě dusím delší dobu. Moje dcera mi připadá snad hloupá nebo jak to nazvat. Řeknu ji, ať nedává jídlo na zem. A co neudělá? Dá ho na zem. I když ji stále dokola trpělivě vysvětluji, sem tam i zanadávám, tak ona ho tam přesto položí. Jakoby vůbec nechápala na co jsou stoly.

Nebo…

Sebere věc a někam ji dá a neví ani kam. Když po ní chci vysvětlení, proč ji brala a kam ji dala, tak kouká, brečí a jako kolovrátek stále dokola opakuje: „Ne, ne, ne…“ To samé, pokud ji má sama najít. Dělá, že hledá, ale já moc dobře vidím opak. Pak je najdu na místě, kam by vás nenapadlo se ani podívat.

To jsou jen příklady. Kdybych tu měla všechno vypisovat, tak to budeme ještě do příštích Vánoc. Když byla malá, tak jsem si myslela, že z toho vyroste. Říkala jsem si, je to jen dítě. To bude dobré. Dokonce i moje okolí mně v tom utvrzovalo. Manžel, pediatrička… Ale dceru letos budu zapisovat na povinnou předškolní do školky. A mám z toho hrůzu. Uvědomuji si, že se nic za ty roky nezměnilo.

Stále si kladu otázku, jak může být taková jaká je? Oproti jiným dětem mi přijde, že nic pořádně neumí. Jak to proboha bude zvládat ve škole? Jak se s ní mám učit? Manžel nad tím mávne zásadně rukou. Je celé týdny pryč. To se nějak podá. Ale já už tomu přestávám věřit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8657
19.11.21 21:49

Bylas s ni na psychologickym vysetreni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5157
19.11.21 21:50

Takže dcerka nechodila do školky a predpokladam že jí je cca 5 let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9613
19.11.21 21:50

A co říkají ve školce, jestli tam chodi? tam mají srovnání s ostatními dětmi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3720
19.11.21 21:55

A řešíte to někde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36843
19.11.21 21:55
@Anonymní píše:
Už to v sobě dusím delší dobu. Moje dcera mi připadá snad hloupá nebo jak to nazvat. Řeknu ji, ať nedává jídlo na zem. A co neudělá? Dá ho na zem. I když ji stále dokola trpělivě vysvětluji, sem tam i zanadávám, tak ona ho tam přesto položí. Jakoby vůbec nechápala na co jsou stoly.

Nebo…

Sebere věc a někam ji dá a neví ani kam. Když po ní chci vysvětlení, proč ji brala a kam ji dala, tak kouká, brečí a jako kolovrátek stále dokola opakuje: „Ne, ne, ne…“ To samé, pokud ji má sama najít. Dělá, že hledá, ale já moc dobře vidím opak. Pak je najdu na místě, kam by vás nenapadlo se ani podívat.

To jsou jen příklady. Kdybych tu měla všechno vypisovat, tak to budeme ještě do příštích Vánoc. Když byla malá, tak jsem si myslela, že z toho vyroste. Říkala jsem si, je to jen dítě. To bude dobré. Dokonce i moje okolí mně v tom utvrzovalo. Manžel, pediatrička… Ale dceru letos budu zapisovat na povinnou předškolní do školky. A mám z toho hrůzu. Uvědomuji si, že se nic za ty roky nezměnilo.

Stále si kladu otázku, jak může být taková jaká je? Oproti jiným dětem mi přijde, že nic pořádně neumí. Jak to proboha bude zvládat ve škole? Jak se s ní mám učit? Manžel nad tím mávne zásadně rukou. Je celé týdny pryč. To se nějak podá. Ale já už tomu přestávám věřit.

Dělá ti to naschvál. Řekla bych, že ve skutečnosti je chytrá ažaž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15446
19.11.21 21:58

Možná byla chyba nedávat dítě do školky. Podle mě se s tebou nudí a dělá to naschvály. Ve školce by se posouvala díky interakci s dětmi dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
19.11.21 21:58

No…pokud doteď nechodila do školky a ty máš pocit, že nic neumí, chlap je pořád pryč, tak kde asi bude chyba? Uč se s ní, hrou, napodobou, příkladem. Neříkej „nedávej to na zem“, ale „dej to na stul“. Uvidíš, že to na ten stůl dá. Když něco někam dá, a neví, kam, tak si zahrajte hru na hledání. To dělají děti běžně, nemá cenu se s tím rozčilovat. Jen dokola opakovat, že co kde vezme, tak to tam i vrátí. A jít příkladem. Máš asi normální dítě, jen to hrabe z toho, že jste furt spolu. Pokud ale do školky chodí, tak kdyby byl nějaký problém, učitelky by se určitě ozvaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
19.11.21 22:03

V holčičce bych chybu nehledala..

Kdyby o mě maminka tvrdila, jak jsem hloupá a jak jsou všechny děti lepší.. tak ji dělám ještě větší naschvály.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20896
19.11.21 22:13
@Anonymní píše:

Nebo…

Stále si kladu otázku, jak může být taková jaká je? Oproti jiným dětem mi přijde, že nic pořádně neumí. Jak to proboha bude zvládat ve škole? Jak se s ní mám učit? Manžel nad tím mávne zásadně rukou. Je celé týdny pryč. To se nějak podá. Ale já už tomu přestávám věřit.

Je to dítě, které má mámu, která je sama v sobě nejistá a lítá v tom. A pak už se to vrší.

Doporučuji zkusit změnit přístup k ní a uvidíš, zda se změní i ona.

Nepíšeš, jak fungujete doma. Co děláte, jak funguje s jinými lidmi. To je těžké to takhle říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4296
19.11.21 22:31
@Anonymní píše:

Nebo…

Ja nevim, muj synek je chytry dost a stejne dokaze za 2 minuty zabordelit a nenajit uplne cokoliv od čipu na obedy po twl židli :lol:

Ty ‚naschvaly‘ jsou asi testovani hranic. Byt tebou, tak prestanu vysvetlovat a zacnu si z ni delat srandu, az da jidlo na zem, tak bych ji k tomu prihodila misku s vodou, ze je pejsek, tak at se naji a napije ze zeme. Poprve se bude hihnat, ale podruhe uz se urazi, zejmena pokud na tom budes trvat.

Obdobne kreativne bych postupovala u dalsich blbosti. Vzit tu hozenou rukavici a dovest ji do absurdity a tvarit se, ze to myslis vazne ;)

Na navstevach se chova slusne? Pokud ano, tak vsechno vi a je dobre vychovana, tudiz nemusis omilat 100× omlete ;)

A dej ji do skolky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 22:38

Ne do školky nechodí. Zpětně si říkám, že jsem se neměla nechat manželem ukecat. Chtěla jsem ji dát už dřív, ale muž byl zásadně proti. Někde četl, že malé děti potřebují, co nejdéle být doma s matkou.

Naschvály. To je od ní moc pěkné. Dokola ji vysvětluji, jak mi to vadí. Snažila jsem se jí to ukazovat. Namalovala obrázky. Chvilku to funguje, a pak zase celé opakuje. Jako kdyby ji snad trápila paměť. A není to jen o tom dát jídlo na zem. Často do toho šlápne a radostně mi běhá s bramborovou kaší na chodidle po celém domě. Nemusím vám snad ani říkat, jakou mám v tu chvíli radost. Druhá stránka je zase neustálý pláč. Něco, si dá na zem a každý chvilku pak brečí. To šlápla na to a na to. To si nakopla prst. To a to…

Doma nechce nic dělat. Žádné čtení pohádek. Hraní si s panenky a kuchyňkou. A už vůbec ne malování. Nejvíce ji baví stavět věž s kostek. Těch mám několik druhů a dokáže se hodiny s nimi vyhrát. To stavíme věže a boříme je. Stále dokola. Pak ještě ráda přelévá vodu z nádoby do nádoby. Fazole nebo kamínky ji vadí, prý jsou moc hlučné. A sypké věci zase špiní.

• Citovat
  • Nahlásit
306
19.11.21 22:42

Jakou ji vidíš, takova pro tebe je. Až ji budeš chtít vidět jako skvělou úžasnou bytost, tak ji bude. Je to ve tvoji hlavě.
Jinak teda promiň, ale pro ni musí být hodně bolavý, že ji mama vnima jako hloupou a nedobrou taková jaká a vážně ji tím do života nedáváš nic moc dobrýho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20896
19.11.21 23:19
@Anonymní píše:
Ne do školky nechodí. Zpětně si říkám, že jsem se neměla nechat manželem ukecat. Chtěla jsem ji dát už dřív, ale muž byl zásadně proti. Někde četl, že malé děti potřebují, co nejdéle být doma s matkou.

Naschvály. To je od ní moc pěkné. Dokola ji vysvětluji, jak mi to vadí. Snažila jsem se jí to ukazovat. Namalovala obrázky. Chvilku to funguje, a pak zase celé opakuje. Jako kdyby ji snad trápila paměť. A není to jen o tom dát jídlo na zem. Často do toho šlápne a radostně mi běhá s bramborovou kaší na chodidle po celém domě. Nemusím vám snad ani říkat, jakou mám v tu chvíli radost. Druhá stránka je zase neustálý pláč. Něco, si dá na zem a každý chvilku pak brečí. To šlápla na to a na to. To si nakopla prst. To a to…

Doma nechce nic dělat. Žádné čtení pohádek. Hraní si s panenky a kuchyňkou. A už vůbec ne malování. Nejvíce ji baví stavět věž s kostek. Těch mám několik druhů a dokáže se hodiny s nimi vyhrát. To stavíme věže a boříme je. Stále dokola. Pak ještě ráda přelévá vodu z nádoby do nádoby. Fazole nebo kamínky ji vadí, prý jsou moc hlučné. A sypké věci zase špiní.

Jo, malá taky kolikrát zabordeli půl kuchyně a z brambor na podlaze si míč nedělá. Zkus to chvíli vidět jejíma očima. A nějaké vysvětlování dokola. No řekla bych, že po těch letech té má na háku.

Má vůbec nějakou svoji povinnost, starost, s čím doma pomáhá? Neco co dělá samostatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
19.11.21 23:24

Myslím, že Tvoje dcera bude v normě. Moje prvňačka taky hlásí, že dostala jedničky, ale neví za co. Co bylo na oběd často taky nedokáže říct. Jí strašně dlouho. Odmlouvá. To jsou prostě děti :nevim: A stejně mi připadá úžasná. I když ve chvíli, kdy dělá to co nemá, bych ji tak asi nenazvala :)
Konstruktivně -
1. Neříkej jí, co nemá dělat, ale říkej, co dělat má.
2. Na hodně dětí zabírá metoda raz-dva-tři.
3. Pochop, že ona stále ještě malá je. To mě pobavilo - prý když byla malá, tak jsem myslela, že z toho vyroste :lol:. To bylo před rokem, když jí byly čtyři a teď už je v pěti vlastně skoro dospělá, že :)
4. Proč jí servíruješ oběd na zem? Popřípadě proč nejíte oběd spolu? Jak můžeš být pravidelně překvapená, že je s jídlem na zemi?
5. Začni vyžadovat, aby si pokaždé uklidila hračky, než začne novou aktivitu.
6. Zkus se zamyslet, jestli chyba nemůže být i na Tvé straně… A nedělej jí prosím takové psycho, kdy se jí dokola ptáš na to, proč to dělá, až z toho brečí a dokola říká nevím ;) Očividně to stejně nikam nevede…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat