4měsíční neumí chrastit, uchopit hračku

Anonymní
22.6.15 13:07

4-měsíční neumí chrastit,uchopit

Prosím o radu…
Můj malej má 4měsíce a týden a nechrastí a nedrží hračky. Dávám mu to do ručičky, ale on to během pár vteřin pustí. Když to náhodou drží dýl, je to spíš náhoda, jak kdyby nevnímá, že vůbec něco drží v ruce, zajímá ho vše okolo jen ne to :( Jinak je to zdravý klučina, směje se, „vykládá“, piští, když se mu líbí nějaká hračka dává to najevo… Proč neumí držet pitomý chrastítko a hrát si s ním? Už je na to přece dost starej, nebo ne? :( :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11750
22.6.15 13:10

Ja jsem deckam nikdy nic do ruky nedavala… spis jsem jim to ukazala v takove vzdalenosti, aby se pokousely na to ty ruce natahovat. Urcite se tim ale netrap, ze to drzi a za chvilku pusti, tak ma asi dulezitejsi veci na praci a ze ma neco v ruce si nevsimne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
22.6.15 13:12

Šmankote matko klííd :mrgreen:
Moje začala chrastit někdy až po půl roce, přesně nevím, nenapadlo mě to sledovat :roll: stejně s tím jednou zachrastila a šla po něčem jiným.
Prostě ho chrastítka nezajímají no, to se svět nezboří když nebude chrastit :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
22.6.15 13:14
@Anonymní píše:
Prosím o radu…
Můj malej má 4měsíce a týden a nechrastí a nedrží hračky. Dávám mu to do ručičky, ale on to během pár vteřin pustí. Když to náhodou drží dýl, je to spíš náhoda, jak kdyby nevnímá, že vůbec něco drží v ruce, zajímá ho vše okolo jen ne to :( Jinak je to zdravý klučina, směje se, „vykládá“, piští, když se mu líbí nějaká hračka dává to najevo… Proč neumí držet pitomý chrastítko a hrát si s ním? Už je na to přece dost starej, nebo ne? :( :?

naše děti třeba chytaly hračky brzy, kolem 3měsíců oba. ale zase znám spousty jiných dětí, co začaly až po půl roce nebo kolem půl roka.. Všechnyjsou v naprostém pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
22.6.15 13:18

Malý bude mít za týden 5 měsíců a taky chrastítko v ruce neudrží. Líbí se mu, když s tím chrastítkem před ním třepu já a on po něm může natahovat ručky. Ale aby ho sám držel a chrastil? Nezájem. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
22.6.15 13:23

„proc neudrzi pitome chrastitko?“ asi proto, ze mu je burt a nezna tabulky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17285
22.6.15 13:28

Pořiď mu kolotoč nad postýlku ten náš tam měl sluníčko a to když chytil tak ho držel v ruce třeba 10 minut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
22.6.15 13:38

Mám stejně starou dceru a taky nedrží a nechrastí. Kouká, natáhne ručičku, ale uchopování jí moc nejde, natož nějaká další akce s tím předmětem. Zatím neřeším, ještě má čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
22.6.15 13:41

A když mu dáš něco jinýho, tak to drží? U nás chrastítka nějaký valný úspěch nikdy neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
22.6.15 14:04

Mám to to samé ;) neřeším..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7512
22.6.15 14:15

Tak nechce. Nebo nezaměřil se na něco jinýho ve vývoji? Malá nám na čas přestala žvatlat a postupně začala válet sudy. Teď už to vychytala, tak zase pracuje na tý verbální stránce a usilovně houká. :nevim: Co vím, tak syn to měl stejně. Pokud hodně žvatlal, nerozvíjel nic motorickýho a naopak. Malinká ve 4měs hračky chytala, ale dlouho je taky nechtěla držet a koukala pořád kolem. Z jinýho důvodu byla na neurologii a doktorka chtěla jen aby hračku chytla a event. jí dala do pusinky. Jestli si s ní „hraje“ jí nezajímalo. Bylo to v 5měs. Závěr byl, že je naprosto v pořádku. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama