Plácnutí přes ručičku

2973
21.6.15 21:04

Plácnutí přes rucicku

Dnes se mi přihodila situace, kterou nemůžu dostat z hlavy, byť jde možná o malichernost. Švagrová chvíli hlídala mého téměř 11 měsíčního syna a když mi ho vracela, prohlásila, že ho musela plácnout přes ruku, protože jí škrábal. V ten moment jsem se nezmohla na nic, zůstala jsem štronzo. Jednak si myslím, že ji ani škrábat nechtěl, doma nic takového nezkoušel, spíš si chtěl hrát (rád mě třeba chytá za nos) a u toho ji možná poškrábal - rozhodně si nemyslím, že v tom byl záměr (to snad ani 11 měsíční dítě nedokáže). Za druhé si myslím, že šlo situaci řešit jinak, syn je docela rozumný, zatím jsem se s ním byla schopná na všem „domluvit“. On je i docela lítostivý, když dělá něco co nemá, stačí se přísně podívat a důrazně říct NE a on už natahuje na brek. Nelíbí se mi, že ho uhodila, i když jen symbolicky přes ruku, jsem si jistá že ne nijak moc. Nejsem žádný liberální rodič, ale ani nechci, aby se moje dítě učilo řešit situace na fyzické úrovni. Plácnutí má možná opodstatnění tam, kde může jít o zdraví a na somluvu dítě neslyší. Ale takhle? Kde je logika v tom „nechci abys mi ubližoval, proto ti teď ublížím“? Je pravda, že mám na švagrovou trochu pifku, např. odnáší syna pryč ode mně, i když on nechce a pláče, se slovy „nech JI chvíli na pokoji“… Říkala jsem o dnešní příhodě příteli, který obvykle stojí na mojí straně, ale prý v tom nevidí nic hrozného. Tak nevím, jestli jsem opravdu jen přecitlivělá nebo jsem ze situace špatná oprávněně. Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

381
21.6.15 21:10
@Rozárka78 píše:
odnáší syna pryč ode mně, i když on nechce a pláče, se slovy „nech JI chvíli na pokoji“

a proč jí necháš teda?

hal má jinou výchovu než ty. když se ti to nelíbí, tak už jí nedávej syna na hlídání ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6231
21.6.15 21:11

@Rozárka78 podle mě děláš aféru z blbiny. Nedávej jí ho na hlídání a budeš to mít vyřešené. Ale pak na něj za 2 roky houkne zvýšeným hlasem učitelka ve školce a budeš tu zakládat nové téma, že se ti to nelíbí a že to měla řešit jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
21.6.15 21:11

Nezlob se, ale to myslíš vážně? Já myslím, že se žádná tragédie neděje :) a že 11-ti měsíční že by se neuměl vzteknout? Tohle děcko dokáže tak ve 4 měsících. Navíc děti se chovají vždycky jindy u ostatních lidí. Mě kolikrát mamka něco vykládá, co malý nebo malá provedli a mě se to nikdy nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3398
21.6.15 21:13

Vždyť to bylo jen placnuti pres ruku.. Priste ji syna nedavej. Obě mate na výchovu jiný pohled. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
21.6.15 21:14

Asi takhle, nikdy bych si nedovolila plácnout jiný než svoje dítě a to svoje plácnu opravdu jen občas když nereaguje u věcí u kterých ví že je nemá dělat, ale prostě do výchovy jiným rodičům nezasahuju a to mám občas na hlídání děti kamarádek, mám zkušenost že pokud jsou s jinou osobou než s mámou, tak velmi dobře reagují na slova. Na tvoji otázku, opravdu by mi to vadilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
21.6.15 21:20

Podle mě děláš z komára velblouda… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
21.6.15 21:20

Příspěvek vložen 2 x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
21.6.15 21:22
@Rozárka78 píše:
Dnes se mi přihodila situace, kterou nemůžu dostat z hlavy, byť jde možná o malichernost. Švagrová chvíli hlídala mého téměř 11 měsíčního syna a když mi ho vracela, prohlásila, že ho musela plácnout přes ruku, protože jí škrábal. V ten moment jsem se nezmohla na nic, zůstala jsem štronzo. Jednak si myslím, že ji ani škrábat nechtěl, doma nic takového nezkoušel, spíš si chtěl hrát (rád mě třeba chytá za nos) a u toho ji možná poškrábal - rozhodně si nemyslím, že v tom byl záměr (to snad ani 11 měsíční dítě nedokáže). Za druhé si myslím, že šlo situaci řešit jinak, syn je docela rozumný, zatím jsem se s ním byla schopná na všem „domluvit“. On je i docela lítostivý, když dělá něco co nemá, stačí se přísně podívat a důrazně říct NE a on už natahuje na brek. Nelíbí se mi, že ho uhodila, i když jen symbolicky přes ruku, jsem si jistá že ne nijak moc. Nejsem žádný liberální rodič, ale ani nechci, aby se moje dítě učilo řešit situace na fyzické úrovni. Plácnutí má možná opodstatnění tam, kde může jít o zdraví a na somluvu dítě neslyší. Ale takhle? Kde je logika v tom „nechci abys mi ubližoval, proto ti teď ublížím“? Je pravda, že mám na švagrovou trochu pifku, např. odnáší syna pryč ode mně, i když on nechce a pláče, se slovy „nech JI chvíli na pokoji“... Říkala jsem o dnešní příhodě příteli, který obvykle stojí na mojí straně, ale prý v tom nevidí nic hrozného. Tak nevím, jestli jsem opravdu jen přecitlivělá nebo jsem ze situace špatná oprávněně. Co si o tom myslíte?
švagrové bych řekla že si nepřeju aby moje dítě plácala to za prvé, za druhé bych jí ho už nenechala hlídat - prostě cizí děti se neplácají - já bych si to nikdy nedovolila a plácla jednou, plácne příště, a to vytučněné… to je sranda že? Jak to TY MŮŽEŠ DOVOLIT? 8o 8o 8o :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
21.6.15 21:26

No, já občas plácám přes ruku, když vidím, že něco dělá vyloženě schválně (hodí s něčím na zem vzteky atd.) Ale konkrétně u toho škrábání a ubližování to nepomáhalo..pomohlo jen když jsem jí udělala (přiměřeně samozřejmě!) totéž…čili když mi vší silou zmáčkla tvář, štípla jsem ji taky a dodala že se to nedělá, že to bolí. Totéž s taháním za vlasy. Dlouho totiž nechápala, že něco bolí, dokud sama nic „bolavého“ nezažila. Takhle se tomu naučila rozumět a už nás nedevastuje :P Ale určitě nejsem zastáncem, aby mi cizí lidi bili dítě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
49241
@Iv85 píše:
Nezlob se, ale to myslíš vážně? Já myslím, že se žádná tragédie neděje :) a že 11-ti měsíční že by se neuměl vzteknout? Tohle děcko dokáže tak ve 4 měsících. Navíc děti se chovají vždycky jindy u ostatních lidí. Mě kolikrát mamka něco vykládá, co malý nebo malá provedli a mě se to nikdy nestalo.

DĚCKO ŽE SE VĚ 4! MĚSÍCÍCH VZTEKÁ? jako miminko? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1025

@kacz @Iv85 @Iv85 To jako myslíte vážně? 8o Vy byste nechaly, aby Vaše děti někdo fyzicky trestal, byť jen symbolickým placnutim přes ruku? Vas bych jako matku fakt nechtěla. To radši žádnou, než tu, která se nezastane svého dítěte. Na mého syna(11-ti mesicnak, který nerozumí tomu, zda mě něco noli, či ne, až bude, samozřejmě mu rázně vysveetlim, že takhle se nehraje) nesahne žádná kamarádka, babička, dokonce ani otec. V tom nejnutnějším případě jsem tu od toho já. I když fyzické tresty u nás v rodině tolerovány nebudou. V prvé řadě zač neme s domlouvanim a vysvětlováním. A matky, které tyhle věci, pro mě banality, řeší placancema, jsou slabe a ze svych deti vychovaji stejne slabe jedimce. A ani radsi nechci vědět, jak byste řešily ty vážnější věci. Když byste dokázaly nechat placat hloupé batole. Bože muj :zed:

Příspěvek upraven 21.06.15 v 21:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973

@Andenne Ona si ho bere sama, když přijedeme na návštěvu, neptá se, prostě ho vezme a jde s ním někam opodál. Dnes se to odehrálo na fotbalovém hřišti, byla to záležitost 10 minut. Na hlídání jako takové jí ho nedávám, špatně jsem se vyjádřila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
21.6.15 21:28
@Iv85 píše:
čtyřměsíční dítě plácnutí rozhodně nechápe! Jednak v tom věku nedělá nic SCHVÁLNĚ a jednak si v tom věku zo toho žádné ponaučení nevezme..na výchovu je v šestnácti týdnech skutečně brzo :zed: a to si myslím, že jsem matka tvrďák :cert:
  • Nahlásit
  • Citovat
2973
21.6.15 21:28

@kacz Nejde o zvýšení hlasu, jak jsem psala, i já na syna houknu. Nelíbí se mi fyzický trest ať už v jakékoliv podobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama