40. týden a porod nikde?

80
27.4.20 12:12

40 tyden a porod nikde?

Na posledni kontrole se se mnou dr. loucila, ze uz urcite neprijdu, protoze jsem byla pry otevrena na 2 prsty, porodni cesty zkracene, hrdlo mekke. Ze kazdou chvili porodim me „strasi“ od 36. tydne, s tim ze jsem mela odpocivat, protoze miminko hodne naleha hlavickou. Samozrejme jsem neodpocivala, fungovala jako porad (venceni psa, dlouhe prochazky, generalni uklidy, prestavba detskeho pokoje..). Ani jednou jsem nezaznamenala za tehotenstvi poslicky, kdyz jsem byla na monitorech - rekla mi ze zadne delozni stahy nemam. Moje nejvetsi trauma bylo, ze budu muset na vyvolani do nemocnice a lezet tam a strkat do sebe tablety, ktery dle diskuzi ani nezabraly a skoncilo to cisarem. Je nejaka moznost jak tomu predejit? Ja se valim ve vane, koupu v horky sprse, jim skorici, s partnerem mame sex a porod nikde, nic me neboli, nic me netrapi, bricho skoro zadny nemam takze me neobtezuje, ted mam akorat stres z vyvolavanyho porodu. Jediny cim jsem si jista, je ze mi odesla hlenova zatka - respektive odchazi 3 dny, nekdy naruzovela, ted uz jen pruhledna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
150
27.4.20 12:17

Ja mam za sebou jeden vyvolavany porod a byl v pohode, samozrejme to bolelo, byl to fofr, ale zadnym cisarem to neskoncilo. To same moje kamaradka, tak se nemusis tolik vyvolavanyho bat, kdyby to samo neprislo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10957
27.4.20 12:18

Já jsem si na poslední kontrole kde už hrozilo vyvolávání nechala udělat Hamiltona a pomohlo to. Rodila jsem 41+2 druhý dítě. Žádný babsky rady nepomohly. První se rozjelo samo ve 40+5. Nestresuj se předem to ničemu nepomůže. Až se miminku bude chtít tak se začne ozývat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
27.4.20 12:20

Já mám za sebou taky vyvolavany porod a „pohoda“ :lol: jedna tableta ráno, druhá kolem 12:00 a za 4 hodky po druhé bylo mimčo venku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4475
27.4.20 12:26

Měla jsem to stejně, taky každou kontrolu říkala, ze další už nepřijdu. Otevřená stejně jako ty, s manželem jsme i sexovali a bylo to k prdu. Rodila jsem nakonec normálně 40+6…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
27.4.20 12:32

Ja jsem byla na kontrole v porodnici ve 41.tydnu a doktor rikal, ze to na porod jeste moc nevypada a ze ta dva dny uz mam nastoupit na vyvolani. No dojeli jsme domu a za hodinu mi praskla voda a jeli jsme zpet :D Takze i kdyz nemas zadne poslicky a fungujes normalne (taky jsem to tak mela), tak to muze prijit kdykoliv :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
27.4.20 12:49

No tak doufam, ze to dopadne dobre, me uz pripada ze ti doktori to vesti z magicky koule. Kdyby radsi nerekla nic, byla bych klidnejsi :D.. ted az pujdu na kontrolu, tak se s ni o nejakym rucnim prostouchnuti (Hamilton) pobavim. Pri nejhorsim tablety do pipky, ale prijde mi to teda o dost stresujici nez „nahly prirozeni porod“. Achjo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
27.4.20 12:57

Mám dvě děti a obě jsou narozené ve 41+2 po vyvolávací tabletě, porod bezproblémový, takže určitě nemusí končit císařem. Ani u jednoho těhotenství jsem neměla poslíčky a nic podobného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
27.4.20 13:42

Mně doktorka tvrdila to samé, od 36. týdne, že budu rodit každou chvilku, určitě před termínem. No, skončilo to vyvoláváním po termínu, nezabralo nic. Chůze po schodech, sex, masáž bradavek, kořeněný nápoj…Nezabírala dokonce ani ta jejich vyvolávací tableta :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
27.4.20 14:06

Ja vubec nechapu proc se ji nechce ven, vzdyt jsme fajn :lol: me by se za nama urcite chtelo, nehlede na to, jaka paradni postylka a kocarek ji tady cekaj :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
27.4.20 14:10

@Froseth o korenenym napoji jsem jen cetla, ale teda jestli by tohle nezabralo, tak bych byla nastvana, takovej humus :lol: podle ingredienci mi to prislo jako lektvar.. i kdyz ono to tehotenstvi je takovy carodejnictvi, hlavne kdyz clovek dostane rymu nebo ho boli hlava, to pak muze maximalne nakrajet cibul s cukrem a tancovat ritualni tance u ohne na vyhnani bacilu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 14:19

Proč se stresuješ? Já jsem rodila 41+2. Kdybych neporodila, tak jsem měla na 41+6 naplánované vyvolání.

• Citovat
  • Nahlásit
1290
27.4.20 14:26

Já porodila 40+3. Taky mi to už ke konci přišlo dlouhý, ale uklidňovalo mě, že nakonec porodit musím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
27.4.20 19:43

Ono to, že jsi v termínu, bohužel opravdu neznamená, že musíš porodit. Je to jen datum, může to být plus minus dva týdny. Já jsem rodila 10 dnů po termínu, bylo parné léto a věř mi, že jsem vyzkoušela všechno (sex, akupunkturu, dlouhé procházky, maliník, víno, vytírat podlahu na všech čtyřech), NIC nepomohlo, mimčo přestálo i dvě bouřky. :mrgreen: Pomohl mi až Hamilton, dělaný 9 dní po termínu, den na to se syn narodil. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
28.4.20 07:26

@Alanies No moc dobře to nechutná, ale přežít se to dá, prostě svařený hřebíček se skořicí :D Ségra je gynekolog-porodník a ten nápoj jí spustil porod, když přenášela ;) Takže si myslím, že funguje, pokud je tělo a mimino připravené :) Pokud není, tak může člověk dělat i stojky a nepomůže nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat