40tt: už to nedávám

Anonymní
1.12.20 10:37

40tt už to nedavam

Ahoj jdu si prostě asi jen postěžovat.. Dr mi zhruba nakonci 36tt říkal že se mám šetřit, že už malý naleha hlavičkou. První dceru jsem porodila ani nevím jak rychle ve 38+1tt. Teď mám pocit že se rozpadnu. Asi dva týdny mě tak extrémně bolely kosti, stydka spona, pánev že jsem sotva chodila.. To teď celkem přešlo. Ale už 4 noci se budím s neskutečnym pálením žáhy.. Zkoušela jsem aspoň mlíko jako první záchranu. To pomohlo nachvili.. Bolesti mi až tekly slzy.. Vůbec nechápu co to je. :,( Tohle jsem při prvním těhotenství vůbec neměla, trochu mě palila, ale ne až tak extrémně. K porodu je prý vše vesměs připraveno. Běhám z kočárem z kopce do kopce, drbu podlahy hadrem, vysavam, piju malinik, kontryhel, dávám si horkou vanu.. A stejně nic. Akorát jsem teď ještě k tomu dost trpěla zácpou. No dnes už jsem byla aspoň 3× na wc.. :nevim: Já to nechápu. Už to chci mit zasebou… Doktor mě teď předal už do porodnice, takže akorát další ježdění, objednávání se.. Starosti :zed: Pardon za můj vylev… :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
787
1.12.20 10:43

Mně na pálení žáhy pomáhá Rennie, bez něj bych se nevyspala. Já myslím, že max. pár dnů a budeš mít miminko na světě, už to nepotrvá dlouho :kytka:. Jinak soucítím, jsem 36, taky už naléhá, sice to ještě nějak dávám, ale je to každý den horší a horší a myslím, že ta chvíli už to bude fakt peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5477
1.12.20 10:43

Časté wc je čištění, takže se to blíží :wink:.. Chápu tě, ale věcně tam nezůstane. Na pálení si nedávej mléko, je to to nejhorší co může udělat. Chvíli uleví, ald pak to boli100× víc. Kup si rennie, neříkám, že zabere na dlouho, ale zabere. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
1.12.20 11:09

Jedla soda… lzicku do vody a vypit… idealne pred spanim at to tam zneutralizuje. A mit ji prichystanou i u postele sklenicku s roztokem at se pripadne v noci jen natahnes, vypijes a jdes zas spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
1.12.20 11:35

Buď ráda, že budeš mít druhé a že je zdravé…
A tohle máš říct doktoroci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16070
1.12.20 11:41
@Anonymní píše:
Ahoj jdu si prostě asi jen postěžovat.. Dr mi zhruba nakonci 36tt říkal že se mám šetřit, že už malý naleha hlavičkou. První dceru jsem porodila ani nevím jak rychle ve 38+1tt. Teď mám pocit že se rozpadnu. Asi dva týdny mě tak extrémně bolely kosti, stydka spona, pánev že jsem sotva chodila.. To teď celkem přešlo. Ale už 4 noci se budím s neskutečnym pálením žáhy.. Zkoušela jsem aspoň mlíko jako první záchranu. To pomohlo nachvili.. Bolesti mi až tekly slzy.. Vůbec nechápu co to je. :,( Tohle jsem při prvním těhotenství vůbec neměla, trochu mě palila, ale ne až tak extrémně. K porodu je prý vše vesměs připraveno. Běhám z kočárem z kopce do kopce, drbu podlahy hadrem, vysavam, piju malinik, kontryhel, dávám si horkou vanu.. A stejně nic. Akorát jsem teď ještě k tomu dost trpěla zácpou. No dnes už jsem byla aspoň 3× na wc.. :nevim: Já to nechápu. Už to chci mit zasebou… Doktor mě teď předal už do porodnice, takže akorát další ježdění, objednávání se.. Starosti :zed: Pardon za můj vylev… :?

A já tě chápu, dodnes mám v paměti ty bolesti v tříslech, tlak okolo žeber a ta nemotornost :( :( Ale potěším tě, dlouho už to trvat nebude :hug: :hug: Pár hodin, dní max. :andel: :andel: Přeji zdravé miminko a skoro ti závidím :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 12:15

Soda před spaním.

• Citovat
  • Nahlásit
1217
1.12.20 12:15

Vydrž prťka vydrž, já v té době taky silela, ze snad neporodim, a bylo to 40+1. Naklidila jsem cely dům i dvůr jako ty, vařila se ve vaně a porad nic, tak te naprosto chapu. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3479
1.12.20 12:33

Já tyhle stavy měla u druhého cca od 38.tt, ale bolela mě stydká kost tak, že jsem skoro nemohla chodit, byla to fakt strašná bolest. Doktor, když mě v 39+5tt viděl na kontrole, tak mě rovnou přijal na vyvolávání a byla jsem mu vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3677
1.12.20 13:06

100% účinek má omeprazol (inhbitor protonové pumpy). Je na recept, ale každý gynekolog ho těhotným napíše, popros svého gyndr o e-recept…
Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
1.12.20 13:07

Ten konec je proste náročný, zvlášť s druhým dítětem kdy už si proste nejde odpočinout jak potřebuješ. Jestli si doteď trpěla zácpou a najednou litas na wc tak bych rekla ze už je to fakt na spadnutí, tělo se připravuje. Držím palce at je to co nejdřív!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6011
1.12.20 13:18

Soucitim s tebou. Druhý jsem měla až 9 dní po termínu. Už sem myslela, že tam snad zůstane do puberty. Pomohl mě až Hamilton.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
1.12.20 13:28

Taky sirup gaviscon je dobry..chutove hnus, ale zabere okamzite…ten zaver je prisernej, aby se uz zena tesila na porod :lol: pro me byl uz pak porod parada, po poslednich 3 tydnech tehotenstvi a bolesti a nevyspani a nevim ceho vseho..kdyz dite nechce, nepomuze nic..,ale jednou ven vyleze, tak vydrz :) drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
1.12.20 14:39

Jsem 39tt a úplně ti rozumím :zed: já mám už pár let problém s kyselostí, takže beru omeprazol, můžeš se na to zeptat :)
jinak po 1. těhotenství na tyto babské rady pro urychlení nevěřím… lítala su 2 týdny před termínem jak fretka a stejně jsem týden přenášela :lol: achjoo.. už aby to bylo za námi, hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
1.12.20 17:03

Brala jsem dvě rennie před spaním každý den většinu těhotenství, jinak jsem nemohla spát. Klidně si to vem, fungovalo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat