4letý chlapeček nekreslí - čmárá...

Anonymní
4.12.19 18:19

4.letý chlapeček nekreslí - čárá...

Ahoj. Chlapeček je o něco dříve narozený, chodíme na neurologii, vývojově pozadu. Jemná motorika asi nejvíce. Ve 4 letech jen čárá a při práci /kreslení, modelování apod/. moc nespolupracuje. Kdepak kreslit kolečka, to se mu nechce…:-). Máte prosím podobnou zkušenost a jak a kdy došlo ke zlomu? děkuji

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16909
4.12.19 18:42

No je potřeba poztiivně motivovat, nenutit ho do kreslení, když ho to nebaví a rozvíjet motoriku jinak a hlavně počkat až nervová soustava dozraje.

Motoriku jde rozvíjet spoustou dalších cest - jednak to chce společně se hodně hýbat různými způsoby - rozvoj hrubé motoriky pomáhá i té jemné. Takže trávit venku co nejvíc času, věnovat se nějakým sportům, rehabilitovat co rehabilitovat potřebujete a nechat dítko i padat, a lézt všude možně a podobně.

Pokud zvládá skákání na trampolíně, tak to je velmi dobrý tréning.

Super je házení čehokoliv na cíl, stejně tak kopání do míče. Pokud má někoho kdo se věnuje nějakému kutění či bastlení, tak určitě stojí za to, aby se pořídili nějaké jednoduché nástroje a synek to zkoušel taky.

Dobrej tréning je taky stříhání a mačkání papíru, obtiskování razítek, skládání kostek všeho druhu, vlastní zapínání knoflíků a podobně.

Stejně tak zapojení do vaření a pečení dost pomáhá - časem určitě i krájení - šikovný nůž je dětský od opinel, s tím že mají i chránič prstů pro hodně úzkostné rodiče.

Jinak pokud je ještě brzo na tužky, tak křídy a prstové barvy mívají docela úspěch. Dá se někde u vás v bytě polepit větší plocha tabulovou tapetou, abyste si kreslili křídama?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 18:51

@Ou Zakl. Děkuju. Vzala jsem si z textu informace. Hrubé motorice se věnujeme relativně hodně, často jsme venku, míčové hry ho baví chvíli, křídy láme ale občas taky něco načárá. S pomocí je to obtížné - rád si dělá, co chce a tudíž nenapodobuje. Modelínu nejraději krájí, ale netvoří :-).

  • Citovat
  • Nahlásit
2347
4.12.19 20:43

Taky mam doma ctyrleteho chlapecka, ktery sice neni drive narozeny, ale ma nerovnomerny vyvoj(nejake diagnozy) a taky jen caral. Hruba motorika dobra, jemna spatna. Rozkreslila jsem ho, ale chtelo to dost prace a porad pokracujem. Pripravuji pro nej vytvarku, ze ktere je pekny vytvor-lepime, strihame, tempery, vodovky, barevne papiry, razitka, foukaci fixy. Pak samolepkove knizky, knizky a casopisy s ruznyma ukolama:bludiste, hledani rozdilu, stinu, doplnovani rad, spojovacky-vsude ma tuzku v ruce a krouzkuje, zastkrtava, spojuje. Omalovanky jsme zacinaly korkove plasticke ve tvaru auta a k tomu krasne drahe ergonomicke pastelky-ja jednu malou plochu vybarvila, on druhou druhou. Malovani prstem do mouky, klackem do pisku. Kridami jsem namalovala kolecko a on mel dodelat paprsky, panaka na skakani, domecek a dodelaval okna. Serie knizek Nauc se kreslit a psat s trojhrannou tuzkou(3+),kde se naucil delat kolecka, vlnky, spiraly. Hadanky na cesty(Albi).Spetkovy uchop-ruzne prebirani, trideni, soleni, mouceni, navlekani. Chce to pravidelne, mit na to cas a venovat mu plnou pozornost, lakave nove pomucky taky dost tahnou.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat