4m dítě a přehozený režim

9165
7.4.20 06:51

4m dítě a přehozený režim

Dobré ráno,
už jsem zoufalá a hledám radu. Mám 4m miminko, hodné, učenlivé, ale bojujeme s jídlem. Přes den moc nejí a dohání to v noci. Doslovně v noci „žere“ jak prokopnutá 8o :lol:
Dám ji spát v 20hod a od 23hod to začíná, po 2 hodinách vzhůru, povětšinou vypije/sní cca 50ml. Dávám já v noci střídavě čaj a UM.
Přes den ráno moc snídat nechce. K obědu dostává příkrm, ten sní, odpoledne též víceméně jí UM, večer vycvakne 180ml UM. Ale přesto v noci řádí. Sice se nají a spí, není to o tom, že by nebyla unavená. Mám pocit, že má ""přehozený"" režím co se jídla týče.
Dokáže někdo poradit, co s ní? Jak jí naučit, že v noci se spinká a nejí (popř. jednou za noc ať se pořádně napije).
Věřím, ž spousta z vás napíše, vydržet, nicméně „držím“ už měsíc a už nějak dochází síly :roll:
P. S.: když jí večer dám kašičku nepomůže to

Příspěvek upraven 07.04.20 v 07:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24797
7.4.20 06:55

Čtyřměsíční dítě dostává už měsíc příkrmy? Dítě se mi v noci na jídlo budilo i po roce. Ne teda každé dvě hodiny. Ale nelila jsem do něj čaj. Kaše se doporučuje spíš k snídani. A fakt nezaručí, že se dítě napucne a spí až do rána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
7.4.20 06:57

Předně bych nedavala nic než jen mleko do 6 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
7.4.20 07:01
@Russet píše: Čtyřměsíční dítě dostává už měsíc příkrmy? Dítě se mi v noci na jídlo budilo i po roce. Ne teda každé dvě hodiny. Ale nelila jsem do něj čaj. Kaše se doporučuje spíš k snídani. A fakt nezaručí, že se dítě napucne a spí až do rána.

Ano, jednou denně k obědu. Začala jsem dávat, protože jí UM nestačilo, příkrm jí chutná a má je ráda.
Já vím, že některé děti se budí i ve vyšším věku, nevadilo by mi to, kdyby se teda najedla, když se vzbudí, ale já mám pocit, že je to spíše na chuť :think: samozřejmě že napít jí dám, hlady ji trápit nebudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
7.4.20 07:02
@skorotehotna píše:
Předně bych nedavala nic než jen mleko do 6 m.

Z jakého důvodu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
7.4.20 07:04

Na noc bych kaši ještě tak 4 mesice nedávala, teď by ji z toho spíš bolelo bříško. Ale ano vydrz, máš miminko teď se prostě nějakej měsíc nevyspis. Buď ráda za těch 6h co spí, někdo vstává co 2 hodiny celou noc třeba 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24797
7.4.20 07:07
@Kotatko03 píše:
Z jakého důvodu? :think:

U nekojených dětí se začíná po ukončeném 4. měsíci. A opatrně, jednodruhovou zeleninou. Kaši jsem zkusila až na 6. měsíci, vybírala ty bezpříchuťové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
7.4.20 07:08

Protože doporučení pro optimální výživu je plné kojit do 6m:) (u UM asi nebude rozdíl ne?) a myslím ze není kam spěchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24797
7.4.20 07:11
@skorotehotna píše:
Protože doporučení pro optimální výživu je plné kojit do 6m:) (u UM asi nebude rozdíl ne?) a myslím ze není kam spěchat.

U nekojených se může od 4. Některé rýžové kaše jsou snad od ukončeného 4. měsíce. Ale přijde mi brzo nacpávat dítě kaší na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.20 07:17

@Kotatko03 Dobry den, bezte s ni spat ve 20 h. Spi vam krasne vkuse 6 hodin. To jsem neznala snad do dvou let.Muze byt i hur.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
7.4.20 07:18
@Russet píše:
U nekojených dětí se začíná po ukončeném 4. měsíci. A opatrně, jednodruhovou zeleninou. Kaši jsem zkusila až na 6. měsíci, vybírala ty bezpříchuťové.

Přesně tak jsem začala, po ukončeném 4. měsíci a pouze mrkvicku, poté asi 2 týdnech jsem přidala kousek bramboru. Kaši jsem ji dala pouze jednou (na radu příbuzných a znova fakt ne, napsala jsem to, protože mi často bylo toto doporučováno)
@skorotehotna MM a UM je veliký rozdíl, kdybych ji kojila příkrmy do 6m nedám, ale UM je jiné složením (pr. Maltodextrin)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
7.4.20 07:22
@monique1112 píše:
@Kotatko03 Dobry den, bezte s ni spat ve 20 h. Spi vam krasne vkuse 6 hodin. To jsem neznala snad do dvou let.Muze byt i hur.

Koukám že mi vypadla číslice, už jsem opravila, budí je ne ne 2, ale ve 23hod! Kdyby spala těch 6hod v kuse a vstala ve dvě jak píšete, nic neřeším :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3652
7.4.20 07:24

Jo taky bych potrebovala radu. Mně se skoro osmimesicni budi co hodinu, hodinu a pul celou noc. V podstaze od narození. Do toho si strihne 3hodinove divadlo, pak teda milostivě zase na hodinu usne…vzdycky ji uklidní jen prso. Kaše nemůže, spí po nich ještě hůř. To stejné s jogurtem. Vyzkousela jsem snad vsechno a uspech nikde. Taktéž jen čekám na zázrak. A s přibývajícím věkem dcery si hraju s myšlenkou, že přestanu v noci kojit. Jenže já nevím jistě, jestli má hlad nebo se tím kojením jen uspává (přes den usina v kocare a večer v postýlce, ne u kojeni)… no s dovolením se hackuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24797
7.4.20 07:29

@Kotatko03
Napadlo mě, že kaši radila babička. Mně zas radili nalít řídkou kaši do lahve a nechat v posteli dítě toto pít. Já krmila zásadně mimo postel a kaši do lahve jsem nedala nikdy.
Teda - kojila jsem v posteli. Ale jídlo pak už jedině mimo postel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24797
7.4.20 07:33
@chaela píše:
Jo taky bych potrebovala radu. Mně se skoro osmimesicni budi co hodinu, hodinu a pul celou noc. V podstaze od narození. Do toho si strihne 3hodinove divadlo, pak teda milostivě zase na hodinu usne…vzdycky ji uklidní jen prso. Kaše nemůže, spí po nich ještě hůř. To stejné s jogurtem. Vyzkousela jsem snad vsechno a uspech nikde. Taktéž jen čekám na zázrak. A s přibývajícím věkem dcery si hraju s myšlenkou, že přestanu v noci kojit. Jenže já nevím jistě, jestli má hlad nebo se tím kojením jen uspává (přes den usina v kocare a večer v postýlce, ne u kojeni)… no s dovolením se hackuju.

Kojení bych zachovala. Možná se i uspává a chce tě u sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama