5 měsíců a řev řev řev

233
29.12.20 20:11

5 měsíců a řev řev řev

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, je normální, že miminko v 5 měsíci pořád řve? Dáme ho na bříško, chvilku si cpe hračku do pusy, poté řev, změna pozice a za chvilku opět řev. Všude čtu, jak miminko v 5 měsíci skoro nepláče, což teda není náš případ. V noci spí hezky, tedy až do teď, poslední týden se vzbudí za noc i třikrát a to dal šest, někdy i sedm hodin v kuse cca od jedné v noci nebo půlnoci, kdy jsem kojila naposledy, teď tak týden se v noci i budí co dvě tři hodiny. Přitom celý čtvrtý měsíc spal krásně. Ale to nevadí, spíš mě trápí ten řev. Když děláme srandičky, tak se usměje, e málo a chvíli, přitom měsíc zpět se smál fakt fest až z toho radosti pískal. Teď vůbec, máme teď čerstvě ukončeny pátý měsíc. Směje se strašně málo, i když dělám blbinky a měním hlas a prostě když se ho snažím rozesmát, trošku se usměje, jinak je spíše vážnější… Nahlas se nesměje, přitom vím, že to umí, měsíc zpět nám to už párkrát předvedl.. Měli jste to někdo podobně?
no, pár chvil denně je rozkošný, usměvavý, ale zbytek řve - až vztekle ječí.
Hlad snad nemá, kojím po dvou hodinách nebo třech a už skoro dva týdny dávám příkrmy, baští krásně, chutná mu, na lžičku si zvykl skvěle, kadi taky hezky. Prdíky nemá (prdí v pohodě sám). On je asi hrozný aktivec, točí se na břicho už měsíc sám, zdá se mi, že by chtěl lézt, ale to mu nejde, strká pod sebe kolínka, ale to nejde prostě ještě, tak řve. Hračky a vše si cpe do pusy, ale taky vydrží minutku a zas řve, spadne mu hračka z ruky, řev. Když ho chovám, nosím po bytě, pár minut ok, ale pak sebou začne šít a řve.
Napadly mě zuby, ale dásně má v pořádku sw zda, nejsou oteklé nebo tak něco, slinta hodně, ale ne víc než jindy. :think: Já jsem celkem zoufalá, mám pocit, že jsem strašně špatná matka asi, že je asi malý nešťastný a jsem z toho nesva. Prostě do teď takový bručoun nebyl :( Děkuji moc za názory a zkušenosti. Krásny konec roku všem!

Příspěvek upraven 29.12.20 v 20:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8148
29.12.20 20:14

@September88 Syn taky neustále řval. Chtel být jen na ruce! jak jsem ho dala jinam řval a řval :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
29.12.20 20:15

Můžou to být zuby..
Jestli brečí po kojení, tak i nedostatek mléka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
29.12.20 20:24
@Koroptev12 píše:
Můžou to být zuby..
Jestli brečí po kojení, tak i nedostatek mléka..

Poznám nějak ty zuby? Nepřipadá mi, že by slintal víc než jindy :mrgreen: a ty dásně taky nemá rudé nebo tak něco.
Po kojení je to vyjimka naštěstí, ale taky občas. S mlikem je to myslím dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1579
29.12.20 20:32

Naše malá přestala brečet až když byla schopna samostatného pohybu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1478
29.12.20 20:38

Nechtěl by třeba častěji kojit? Kojení není jen o jídle, ale dítě cítí maminku, bezpečí, uklidní se, je to prostě i o psychice dítěte.
Nepomohlo by dávat si ho občas k sobě do šátku, třeba aby tak jednou denně spal?
Ohledně zubů jsem zjistila, že to nemusí jít předem vidět a poznat.
A špatná matka nejspíš nebudeš, když tě to trápí a řešíš, co dělat jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
29.12.20 20:47
@pet p píše:
Nechtěl by třeba častěji kojit? Kojení není jen o jídle, ale dítě cítí maminku, bezpečí, uklidní se, je to prostě i o psychice dítěte.
Nepomohlo by dávat si ho občas k sobě do šátku, třeba aby tak jednou denně spal?
A špatná matka nejspíš nebudeš, když tě to trápí a řešíš, co dělat jinak.

Nosím v nosítku, já už se při tom naučila i umýt nádobí :mrgreen:
Nebo mi usne, když si lehnu do pololehu a dám si ho na břicho na jeho bok, to přes den usne, ale mezi spaním je to řev jak jsem psala. Je to změna, proto mě napadlo se zeptat na zkušenosti. Nebyl takový a nějak jak je to moje první dítě, tak se prostě bojím, aby nebyl nešťastný. Teď mu prostě nějak nerozumím a jsem z toho nesva. Zkouším všechno možný, ale pořád řev. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11223
29.12.20 20:55

Dcera rvala 9 mesicu prakticky non-stop. Zlepsilo se to s lezenim, jeste vice s chozenim. Ale teda rvala od sameho narozeni, ne, ze by zacla zniceho nic. V 5m mozna ty zuby, pokud to ted zacalo, ale nevim, moje deti zuby moc neprozivaly. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
29.12.20 21:06
@pet p píše:
A špatná matka nejspíš nebudeš, když tě to trápí a řešíš, co dělat jinak.

To pak strašně blinka :( myslím, že tím kojením to nebude, ale vím já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
29.12.20 21:08
@Hobitka píše:
Dcera rvala 9 mesicu prakticky non-stop. Zlepsilo se to s lezenim, jeste vice s chozenim. Ale teda rvala od sameho narozeni, ne, ze by zacla zniceho nic. V 5m mozna ty zuby, pokud to ted zacalo, ale nevim, moje deti zuby moc neprozivaly. :think:

Ježíš vy musíte mít nervy ze železa. Já vůbec nevím, co s ním. Zabavit nejde a nosit po bytě 1+1 několik hodin denně nejde :( jak jste to dávala proboha? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11223
29.12.20 21:13
@September88 píše:
Ježíš vy musíte mít nervy ze železa. Já vůbec nevím, co s ním. Zabavit nejde a nosit po bytě 1+1 několik hodin denně nejde :( jak jste to dávala proboha? :kytka:

Spis jsem se pak malem sesypala z toho klidu, kdyz to skoncilo ;). Mela jsem ji porad na ruce, to aspon nervala tak usilovne. Nakonec mam tri deti celkem rychle za sebou, zadne to nezopakovalo, i kdyz obavy byly. Prvni dcera je takova specifictejsi doted, trochu neurotik. Byla proste hodne drazdive miminko. Viditelne ji nechybelo nic, no, nejak jsme to dali a uz je ve 3.tride, leti to. Ale porad si na tech 9m pamatuji. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
29.12.20 21:23

@September88 Napadlo mě, jestli by se už třeba nechtěl začít nějak pohybovat, ale ještě to prostě fyzicky nedá… Jako že hlava je napřed, než co v reálu dokáže. Zuby, to je těžké - např. u prvního dítěte jsem tušila zuby od 2. měsíce a první jí nakonec vykoukl až ve 14. měsíci. Jinak u dvou nejstarších dětí vůbec skoro netuším, že jim zuby rostly (kromě trojek). Teď u třetího je to horší, je to takový kňoura. Ale chápu, když si tě dítě navnadí a najednou se něco radikálně zhorší a ty nevíš, co s tím. Něco jiného by bylo, kdyby se to alespoň postupně zlepšovalo. Pokud chceš zjistit, zda to nejsou zuby, tak mě napadlo, mu dát jednou na noc třeba Nurofen a pokud by se tak často nebudil, tak ho asi něco bolí. Popř. i existují nějaké homeopatické čípky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
29.12.20 22:22
@Pocahonta píše:
@September88 Napadlo mě, jestli by se už třeba nechtěl začít nějak pohybovat, ale ještě to prostě fyzicky nedá… Jako že hlava je napřed, než co v reálu dokáže. Zuby, to je těžké - např. u prvního dítěte jsem tušila zuby od 2. měsíce a první jí nakonec vykoukl až ve 14. měsíci. Jinak u dvou nejstarších dětí vůbec skoro netuším, že jim zuby rostly (kromě trojek). Teď u třetího je to horší, je to takový kňoura. Ale chápu, když si tě dítě navnadí a najednou se něco radikálně zhorší a ty nevíš, co s tím. Něco jiného by bylo, kdyby se to alespoň postupně zlepšovalo. Pokud chceš zjistit, zda to nejsou zuby, tak mě napadlo, mu dát jednou na noc třeba Nurofen a pokud by se tak často nebudil, tak ho asi něco bolí. Popř. i existují nějaké homeopatické čípky.

No to už jsem si taky říkala, kor když cpe i ty kolínka. Když jsme měli ctyrmesicni prohlídku, tak na té už jsme hlásili, že se sám převaluje ze zad na bříško asi dva týdny, to začal strašně brzy, jak to jednou zkusil, tak už je to najednou privilegovana poloha, bohužel i hned po jídle a to se vzteka, když ho vracím na záda, aby si tolik neublinkaval. Takže je vážně šikovný, teď tam cpe ty kolínka, ale nejde to, tak se vzteka mi přijde. To pochopím, ale jinak ten řev, nevím. Uvidím tedy za pár dní, jak bude i spát a kdyztak se juknu např na ty homeopatika, děkuji za tip a zkušenost! Pokud by to byly zuby, tak jsem ráda, protože bych věděla, proč ta změna. Každopádně mě napadlo se tady zeptat zkušenějších maminek. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
29.12.20 22:23
@Hobitka píše:
Spis jsem se pak malem sesypala z toho klidu, kdyz to skoncilo ;). Mela jsem ji porad na ruce, to aspon nervala tak usilovne. Nakonec mam tri deti celkem rychle za sebou, zadne to nezopakovalo, i kdyz obavy byly. Prvni dcera je takova specifictejsi doted, trochu neurotik. Byla proste hodne drazdive miminko. Viditelne ji nechybelo nic, no, nejak jsme to dali a uz je ve 3.tride, leti to. Ale porad si na tech 9m pamatuji. :hug:

Neurotik? Tak možná tady v tom taky něco bude, jestli bude po otci :mrgreen: 8o :mrgreen: každopádně tři děti, to obdivuji. :kytka: děkuji za zkušenost a napsání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
29.12.20 22:31
@September88 píše:
No to už jsem si taky říkala, kor když cpe i ty kolínka. Když jsme měli ctyrmesicni prohlídku, tak na té už jsme hlásili, že se sám převaluje ze zad na bříško asi dva týdny, to začal strašně brzy, jak to jednou zkusil, tak už je to najednou privilegovana poloha, bohužel i hned po jídle a to se vzteka, když ho vracím na záda, aby si tolik neublinkaval. Takže je vážně šikovný, teď tam cpe ty kolínka, ale nejde to, tak se vzteka mi přijde. To pochopím, ale jinak ten řev, nevím. Uvidím tedy za pár dní, jak bude i spát a kdyztak se juknu např na ty homeopatika, děkuji za tip a zkušenost! Pokud by to byly zuby, tak jsem ráda, protože bych věděla, proč ta změna. Každopádně mě napadlo se tady zeptat zkušenějších maminek. :kytka:

Jinak k těm čípkům je to Viburcol (ten je čistě přírodní) a pak homeopatický roztok Boiron Camilia. Oboje jsem koupila, ale ještě u třetího dítěte nevyzkoušela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat