5 ročný syn nechce mluvit

7
24.10.19 20:15

5 ročný syn nechce mluvit

Dobrý den. Mam 5 letého syna, ktorý je hrozne linej se učit mluvit.. Chodíme i na logopedii ale to je raz za měsíc, doma ho musím nutit aby aspoň něco se učil. V školce se mne už ptali 4 krát či chodíme na logopedii.. Prosím Vás nemáte niaký trik ako to udelat? Dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1812
24.10.19 20:18

Tak evidentne kolem nej skacete tak, ze nema potrebu mluvit. Nebo jak vam rekne ze ma hlad, co chce k jidlu, kam chce na vylet atd. atd.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18485
24.10.19 20:20

@monbia A on nemluvi jako ze vebalne nekominikuje, nebo ma spatnou vyslovnost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 20:21

Jak mluví? Co má za problémy? Syn mele pořád, ale má špatnou výslovnost. Neumí sykavky, r, ř, l, h, ch a občas mu ujíždí i do e. A i hodně hlásek, které umi, tak komolí. Mimo to mu dělají problém 2 souhlásky vedle sebe a trochu mu ujíždí měkčení. Školka to neřeší. Logopedii máme jednou za 2 týdny. Nám pomohlo logopedii změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
7
24.10.19 20:27

@Cenarius práveže nie, mam ešte 1,5 ročnú holku… Proste mi řekne " ja neumim" nebo nechci se učit"..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
24.10.19 20:31
@Anonymní
No mluvi hrozně špatně já jsem Slovenka ale mluvím už skoro Česky občas ze mně vypadne Slovenské slova.. nedokončuje slovo, hltá pismena… Mne to připadá že vůbec nechce, že je linej a tvrdohlavej ona sa zatne a nikto ho nedonúti :,(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
24.10.19 20:34

@Cenarius práveže nie, mam ešte 1,5 ročnú holku… Proste mi řekne " ja neumim" nebo nechci se učit".. @Svistice

No nechce mluvit, u logopedky si sadne sa stoličku a sa skrčí a vubec nechce se učit přemlouvá ho a ja taky vymyšlame ako ho donútiť aby aspoň niake úlohy udelal.. ale vždy vydrží půl hodky a až pak neco malo udělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18485
24.10.19 20:45

@monbia A jak se doma domlouvate?

Kluk teda u logopedky spolupracoval, ale doma to byl porod, primet ho cvicit. Fungoval na odmeny, pripadme ze neco nebude, dokud nepotrenuje. A pak ho trosku nakoplo, ze by nemohl do skoly, kdyby neumel vsechna pismenka. A jednou jsme nahodou narazili na video vysokoskolskeho profesora, ktery mel tedy silenou vyslovnost, tak jsme mu to pudtilu jako odstrasujici priklad. Nevim, zda to byla nahoda, ale do 14 dnu to r s hackem konecne slo (a to jsme na nem stravili rok a ctvrt bez nejakych velkych posunu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47343
24.10.19 20:52

@monbia tak něco za něco ;) Dcera skoro nemluvila ještě ve 4,5.Pomohla hodně školka a pak najednou skoro přes noc začala mluvit hodně 8o a od té chvíle pusu nezavřela. ale je otázka jestli to neumí, nechce. Pokud nechce tak si s něčím rád hraje tak až po cvičení ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 21:01

Co logopedicka skolka? ja jsem sice jako mala mluvila, ale dost blbe a tak me nasi soupli do tridy s logopedickym zamerenim a slo to…ale je fakt, ze doted nektry veci proste rimam po svym a kaslu na to jak by se to melo rikat a pripadne i psat spravne (aneb co se v mladi naucis a proste mi to nejde pres pusu rikat „dobre“…treba sumku pisu a rikam s m…misto rizoto rizato apod.

• Nahlásit
  • Citovat
133
25.10.19 07:04

Dát dobrou radu na základě Vašeho relativně krátkého dotazu tady na netu je velmi ošidné, ne tak nějaký trik :)
Je to trvalý problém nebo se to projevilo časem? Co Vám poradila logopedka?
Nelze vyloučit nějaký somatický problém, ale to je pole působnosti odborníků. Já se na to podívám z jiného úhlu. Syn může mít spoustu důvodů, proč nechce mluvit, počínaje tím, že mu dělá problém nějaká výslovnost a konče tím, že kdysi chtěl něco říct, ale Vy jste na něj neměla čas a neposlouchala ho, takže se syn šprajcnul a řekl si „když mě máma nechce poslouchat, tak už jí nic neřeknu“. A čím víc to po mně máma chce, tím víc budu mlčet! Ale protože je to přece jenom moje máma a mám ji fakt rád, tak jí občas odpovím, aby o mě neměla strach.
Připouštím, že fabuluji, ale na mě z Vašeho dotazu tak nějak vyčuhuje „musím ho nutit“. Jsem si jist, že nikdo nechce dělat věci, do kterých ho někdo jiný, byť člověk nejbližší, nutí. Nebo možná právě proto. Chci tím říct, že bych ve Vašem případě zkusil zvolnit, netlačil na pilu a nestresoval z toho, víc bych se dal do klidu a přitom pořád s dítětem komunikoval, bavil se s ním, ptal se ho, ale nevisel mu na rtu, jestli vydá nějakou hlásku.
Chápu, že jste z toho nervozní, ale pokud Vám sem tam něco řekne, nemusí to být tak zlé, jak se Vám možná jeví :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama