Divné pocity ze školky - prosím názor učitelek

Anonymní
23.10.19 15:27

Divne pocity ze skolky - prosím názor ucitelek

Nevím, jestli pořádně a správně vyjádřím svoje pocity - coby maminky na RD s rok a půl synem a 3 a půl letym, co je od září poprvé ve školce. Pokusím se… Syn chodí od září do skolky. Za ten měsíc se u mě vyvinul pocit, že vlastně tím otravuji učitelky, když jsem přece doma. Syn zezacatku plakal. Plán byl, že se bude adaptovat pár hodin denně a pak navyšovat. Teď je doma, protože…

Den co den jsem slychavala, ať už naplno přímo mne, nebo na schůzce, že děti, co mají matky doma tam nemají co dělat. Samozřejmě ne přímo takhle, ale syn po týdnu plakat přestal, chodil jen do čtvrtku do 11 h, ani na oběd nezůstával, pac to bylo už na něj dlouho.

Je konec října a teď je doma, protože to vnimam víc a víc. Rady od učitelek - ať je víc doma, však já nikam nespěchám, však ať si dá oběd doma, že už je pak pretazeny, ať ty pátky nechodí, když nemusí atd… Na schůzce ředitelka řekla, že nejpozději chodí domu děti, které maji maminky, co nepracuji. Že at si užíváme deti co nejvíc ne je odložit do školek. atd.. Samozřejmě to byl i můj návrh ta adaptace, ale jen na pár týdnů. Teď na konci října stále stejné řeči. Jiné maminky na RD tam děti frknou i na spaní. Syn je teď už dva týdny doma(první týden v rijnu chytl slabdi rýmu, tak jsem ho nechala doma a ten týden už mohl jít, ale do skolky nechce. Mně se do toho taky nechce. Učitelky byly na větvi z toho, že první týden proplakal.
Pak si zvykl víc, ale už jim bylo zase dost, že už knoura (neplace) před obědem a musí ho utesovat. Takze ať chodím v 11.

Nenutila jsem syna do skolky, ale máme ji u domu a celý minulý rok už tam strašně chtěl. Přijde mi normální, že si děti zvykaji zezacatku. A ne hned, že učitelky nakazuji, jak dítě ma být či nebýt ve školce. :nevim: jinak syn je samostatný, poslouchá, není agresivní, krásné mluví, zapojuje se do všeho, co dělají.

Jak to vidíte vy, učitelky v MS? A maminky na RD? Nejsem vztahovacna, je toho víc. Ale by bylo na dyl. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4936
23.10.19 15:32

Radim změnit školku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 15:37

Není problém v tom, že školka má plno a nedostává se na maminky, co pracují a tak se chtějí zbavit maminek, co jsou stejně doma? Mně to tak z toho popisu přijde :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 15:42

To je hustý 8o tak ucitelkam hlavně není nic po tom, jestli jsi nebo nejsi doma :roll: Ségra má děti od sebe cca 3 roky. Byla doma po celé první 3 roky s mladší, kdy starší chodil do skolky. A to víceméně od začátku na celou dobu, někdy jen do oběda, prostě jak bylo třeba a jak chtěl. A NIKDY by si jí tam učitelka nebo ředitelka nedovolil říct, že tam malej nemá co dělat, když ona je doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 15:44

Plno neměli asi, brali děti, kterým budou 3 teprve v listopadu. @janickaIII bojím se, že zas přijdou nějaké jiné problémy. Nevím, jestli ho neodhlásit. Ale stejně budu doma i příští rok ještě, takže to bude to stejne. Syn nebude příští rok ještě předškolák. Takže to má být doma do 5.5 let? :nevim: myslím že učitelky nemají co rozhodovat, jestli jsem, nebo nejsem doma, nemůžou vědět, jakou mám napln práce, jestli nepracuji z domu atd. Ne každá maminka na RD se nudí doma. Nechci to tady, rozebírat, jak to mám, aby mě někdo nepoznal :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.10.19 15:47

A nejvtipnější je to, že platím plnou stravu a školné, nosím potřeby hygienické. Nevím, asi se to pak vyučtuje, to už nemám sílu řešit. Mnohdy je tam na 2.5 h. Vidí jo muž, někdy v 8, někdy v půl deváté. S takovou si nikdy nezvykne pořádně. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.10.19 15:52

Určitě nechat ve školce. Školku si platis a je to jejich práce. Děti od tří let školku potřebuji, kvůli režimu, naučí se respektovat učitelky a spoustu věcí a hlavně budou mezi dětmi. Jen to zkouší, protože ví, že jsi doma. Já jsem taky na mateřské a dítě mi tam spí. Něco na mě taky zkoušeli, ale já se hned ozvala a jasně dala najevo, že ne a od té doby si nedovolili něco říct. Hlavně nesklopit hlavu. Je to školka v nějakém velkém městě?

• Nahlásit
  • Citovat
939
23.10.19 15:56

Jo mamce rekli neco podobneho, ze kdyz dela tri dny z domova a dva dny dojizdi do kanclu, at chodi jen na ty dva dny :zed: :zed: on je bracha docela vyspelej, prevysuje vsechny detitak o hlavu, a docela je mu blbe rozumnet, ale je hodnej, hraje si po vetsinu sam, tak ji rekla, ze takhle klidny dite at ma doma babicka, ze ho zvladne :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10318
23.10.19 15:57

Školka má vzdělávací funkci a jestli jsi nebo ne na mateřské je úplně jedno…prostě bych ho tam dávala a hotovo. U nás chtěli, aby malej chodil do školky třeba i během jarních prázdnin, že od toho tam jsou, i když já jsem doma…Asi bych si s nima o tom promluvila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4936
23.10.19 15:57
@Anonymní píše:
Plno neměli asi, brali děti, kterým budou 3 teprve v listopadu. @janickaIII bojím se, že zas přijdou nějaké jiné problémy. Nevím, jestli ho neodhlásit. Ale stejně budu doma i příští rok ještě, takže to bude to stejne. Syn nebude příští rok ještě předškolák. Takže to má být doma do 5.5 let? :nevim: myslím že učitelky nemají co rozhodovat, jestli jsem, nebo nejsem doma, nemůžou vědět, jakou mám napln práce, jestli nepracuji z domu atd. Ne každá maminka na RD se nudí doma. Nechci to tady, rozebírat, jak to mám, aby mě někdo nepoznal :blush:

Na mě to působí, že učitelky neví coby. Je přeci vaše věc kde jste když je dítě ve školce. Na začátku brečí většina dětí. Tím že ho budete mít doma nic nevyřešíte. Ano problémy budou vždycky všude, ale tady je to o přístupu učitelek. A tohle není chápající přístup. Jestli mají čas zjišťovat kdo kde je, když má dítě ve školce, tak zřejmě nemají co na praci. Proto bych vyměnila školku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 16:01

Ja jsem na materske, každým dnem budu rodit a dcera chodi do školky denně od cca 8:30 do 15:00. Podotýkám, ze ji budou 3 roky v prosinci. Nemám špatne svědomí, ani pocit provinilosti vůči dceři. Ona je sikovna, ve školce moc spokojena. Já se teď sotva plazim, tak mi to moc pomůže. Vloni chodila do jesli, takže zvykla je, akorát se trosku stydí a ze začátku se chvíli pocuravala. Ale nikdo mi zatím nenaznacil, ze bych si dítě měla nechat doma. Samozřejmě jsem nad tím taky premyslela, aby někdo blbě nekoukal. Ale kapacitu mají, dítě mi normálně přijali, tak co. Nemám problém ji kdykoliv nechat doma nebo vzít dřív (prázdniny, nemoc). Takže určitě bych si takove chování nenechala líbit. A jestli je synovi 3,5, rozhodne není maly na to jít do školky. Nevzdavala bych to a hledala školku jinde. :four_leaf_clover:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3728
23.10.19 16:03

No ja osobne mela dceru doma do 5,5 let. Nevim proc by mela byt ve skolce, kdyz jsem doma. A obdivuji vsechny ty mamy s 3 letakama a miminem, co leti rano do skolky. Me by to mohlo. A dceru beru domu o pul jedne, nevim proc by tam mela byt kdyz jsem doma s mladsi a muzem si udelat program podle sveho. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
925
23.10.19 16:10

@scentini treba aby se socializovalo a zvykalo si na podobny rezim, ktery bude mit ve skole??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 16:11

Zakládala jsem nedávno taky diskuzi. Kdyžtak pošlu odkaz. Učitelky taky měli pořád s něčím problém. Buď dcera zlobí, neposlouchá, nechce jíst. Já z toho byla na nervy, bylo mi to hrozně líto. Do práce nechodim a učitelky to věděli. Jednou když jsem si přišla pro dceru a učitelka na mě hned mezi dveřma, že na oběd tam prostě nebude, že ať chodím pro ní po svačině, jsem se zarazila a rěkla si už dost. Řekla jsem jí, že si pro ní v 10:30 fakt přijít nemůžu, že chodím do práce a končím v 11:30 a to vyzvedávám mimino z hlídání. Od té doby se učitelka otočila, jak to dcera zvlada, jak je Šikovná najednou není žádný problém. Dcera školku miluje, každý den o víkendu brečí, že chce do školky. Do práce nechodím, lhala jsem :roll: :mrgreen: jen mi bylo líto dcery, které “zakazovali” školku. Dcera kolikrát brečí, když pro ní přijdu a posílá mě domu, že si chce ještě hrát s dětmi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
18473
23.10.19 16:17

Máte pěkně divnou školku a hlavně divné učitelky. Děti chodí do školky i kvůli tomu, aby se vzdělávaly a socializovaly. Pokud se vaše školka považuje jen za hlídcí a nikoliv vzdělávací insttuci, tak poteš koště. U nás se bylo doma taky na rodičáku s druhým dítětem a relatvně česrtvě tříletého jsme frkly do školky na tři dopoledne, po půl roce chtěl chodit i na spaní a 4× v týdnu včetně školních prázdnin, kdy má školka omezení režim. Nikdy jsme od učitelek neslyšeli ani ň, maximálně jednou, když byla ve školce echt blicí epidemii, tak doporučení, ať maminky, co můžou, nechají raději děti doma, aby tu lahůdku nepřitáhy to domů.
Bych asi něco učitelkám řekla a pak hledala jinou školku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama