6denní miminko a noční kojení - spí celou noc

Anonymní
26.10.20 06:17

6ti denní miminko a sp

Ahoj holky, máme doma 6ti denního prďolu, jsem prvorodicka takže si moc nevím rady. Z porodnice nás propustili v pátek. Miminko spí úplně celou noc. Z pátku na sobotu i ze soboty na neděli jsem malou budila v noci co 3 hodiny na kojení, jak mi bylo v porodnici řečeno. Jenže to bylo marné. Ve spánku kojit nechce a když ji probudím tak taky ne. Párkrát protáhne a zas usne a navíc se vzteka kvůli tomu, že jsem ji prubudila. Takže fakt protáhla třeba jen 10× a už zad spala :roll: :roll: dneska jsem nechala tak. V 10:30 večer usla v 10 jedla naposled. Ve 4 manžel vstával do práce, tak jsem ji zkusila vzbudit na kojení. Nic. Začala se akorát vztekat a pak stejně usla dřív, než jsem ji stihla k prsů přiložit. Do teď teda nejedla, protože stále spí. Počítám sice s tím, že za chvíli se už vzbudí, protože už se začíná vrtet.
Vůbec ale nevím, jestli se to tak může? Můžu malou nechat spát celou noc? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3211
26.10.20 06:27

Jestli přes den dost pije, má hodně pocuranych plenek a probírá, tak ji klidně nech spát. Problém to je, když by se ti přestalo dělat mléko, ta noční stimulace je prý nejdůležitější. Tady může pomoct odsavacka. Nebo naopak kdybys měla nalijta, tvrdá prsa, to je potřeba odsat, aby se nedělal zánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
26.10.20 06:28

Nechala bych ji spát pokud ti dobře přibývá… Na ko vážení jste asi ještě nebyly co? Žádné dítě dobrovolně hladem neumřelo. A právě pokud tvrdě spí stejně jí nevzbudis.jen bych v noci zkusila odsavat mléko ať neklesá laktace. A neboj to spaní v noci se změní ještě 10* zkus se vyspat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 06:32

@Ufinka87 na kontrole zatím ne. Jdeme zítra :think: tak doufám, že přibira dobře. Přes den se kojí co 2-3 hodiny. Ale v noci prostě spí a vzbudit na tak dlouho aby se najela opravdu nejde

• Citovat
  • Nahlásit
5175
26.10.20 06:42

Nebuď ji, uvidíš co ti řekne dr. Já jak pitoma holku budila ve dne v noci každý dvě hodiny, a akorát mi řvala chudák.. Nech ji spinkat, kdyby měla hlad tak se vzbudí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4404
26.10.20 06:45

Neblbni a spi. Ani nevíš, jak skvěle to je. Ono to totiž nemusí (a s největší pravděpodobností ani nebude) trvat věčně a pak si budeš nadávat, žes nespala, když jsi mohla. Potenciální problém bych viděla akorát v tom, že se ti nemusí úplně rozjet či udržet laktace, to noční kojení pro ni důležitý. Nebo naopak budeš mít tak nabitý prsa, že stejně aspoň jendou za noc budeš muset vstát. Ale to po čase uvidíš, jak to funguje. Dokud není nikde problém, neřeš to a užívej si hodné miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9418
26.10.20 06:59

To znám :lol: moje dcera byla ještě těžší kalibr, dělala to i přes den, byla třeba dvě hodiny vzhůru, chtěla jsem ji nakojit, to už chtěla spát, tak se nenakojila, usnula a další tři hodiny s ní nikdo ani nehnul :roll: v noci spala klidně dvanáct hodin v kuse, přibírala, ne nějak závratne, ale stačilo to. Jinak je ji šest a za svůj život se v noci od narození vzbudila třeba jen tak 15×, prostě i když ji rostly zuby, byla nemocná, vždy to zaspí. Byla schopna při střevní chřipce se v posteli vyzvracet, lehne si vedle a zase spi :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
26.10.20 07:17

Ono záleží na tom, jestli byla donošená a kolik váží. Nedonošené děti se sami nebudí a dobře to není. Kolik má kg?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 07:19

@Lil Kitkatt narodila se 10 dní po termínu s 4700g při propouštění z porodnice vážila 4300

• Citovat
  • Nahlásit
6859
26.10.20 07:33

Nebudila bych. Nikdy jsem dceru nebudila, budila se max jednou za noc, nekdy ani to ne. Usinala kolem 9 a vstavala kolem 6. Krasny obdobi :D pak se budila i co 2-3 hodiny sama. Meni se to casto samo. Pokud pribira - coz snad vidis i ty, ze nejak nestrada rapidne, tak bych n budila. A uvidis u dr. V porodnici mi nikdo nerikal, ze mam budit, kdyby spala…u nedonosencu je to asi jine, nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 07:35

@Kukacka123 dcera právě donosena je. Dokonce 10 dní po termínu s porodní váhou 4712. :palec: i tak mi ale v porodnici říkali že v noci musím budit

• Citovat
  • Nahlásit
6859
26.10.20 07:36
@Anonymní píše:
@Kukacka123 dcera právě donosena je. Dokonce 10 dní po termínu s porodní váhou 4712. :palec: i tak mi ale v porodnici říkali že v noci musím budit

Cetla jsem vyse :) ocividne se ji to nelibi. Kdyby mela hlad, tak se naji, kdyz ji vzbudis. Uzivej si, ze spinka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
26.10.20 07:44

Nám v porodnici říkali do půlnoci kojit pravidelně po 3 hodinách a pak nechat spát a kojit jen když seimčo vzbudí a samo chce. Prý se tím podporuje rozvinutí orientace mezi dnem a nocí. A jestli je čtyř kilová, tak asi i dobře saje a možná i na těch deset potahnutí vypije dost. Uvidíš co řekne doktorka, ale asi bych ji nechala spát, za týden může mít sprut a budeš kojit nepřetržitě. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
31.10.20 06:48
@Ufinka87 píše:
Nechala bych ji spát pokud ti dobře přibývá… Na ko vážení jste asi ještě nebyly co? Žádné dítě dobrovolně hladem neumřelo. A právě pokud tvrdě spí stejně jí nevzbudis.jen bych v noci zkusila odsavat mléko ať neklesá laktace. A neboj to spaní v noci se změní ještě 10* zkus se vyspat :lol:

Tohle není úplně pravda. Když miminko málo pije, tak je pak tak unavený, že nemá sílu pit. Proto radí doktoři budit. Kdo nezažil, neuvěří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
31.10.20 09:58

@Secado proto píši jestli dobře přibývá na váze… Tak bych nechala spát. Pokud ne tak vzbzdit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama