7 měsíců - odmítá UM

258
14.6.13 08:05

7 měsíců - odmítá UM !!

Ahoj.
Mám 7měsíční holčičku a poslední dobou mi totálně odmítá UM. Zkoušela jsem na ní různé fígle a ani náhodou. Za den vypije maximálně 300ml, ale včera vypila snad ani ne 200ml :-/. Čaj pije mnohem raději, oběd a svačinky jí úplně v pohodě, akorát večerní kaši mi kolikrát už taky odmítla.. Je to i znát na plínkách - mnohem více kaká, než čůrá.. Zkoušela jsem jí to mlíko dát ve spánku, v polospánků, před jídlem, po jídle, zkoušela jsem jí u toho něčím zabavit, nebo naopak, aby měla klid.. no prostě mi to furt odstrkuje a řve. Někdy se jen na chviličku přisaje a já se modlím, aby sála, ale za chviličku to vyplivne a řve.. Zkoušela jsem i jiný mlíčko, ale tím to asi není.. Máte s tím někdo zkušenost? Je to jen bojkot, který skončí? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.6.13 08:10

Jak jste na tom se zoubkama? malej taky odmítá jíst/pít když rostou.. odmítá vždy jen něco. třeba kaši basti ale ovoce ani náhodou..

• Citovat
  • Nahlásit
1332
14.6.13 08:16

Nemám zkušenost co s tím, ale jsem na tom stejně - syn 5 měsíců mi UM celkem dost bojkotuje, pije třeba po 40-50ml, někdy jen 10… a dohromady vypije přes den max. 200ml a to ho nutím a on fňuká :-( No a masozeleninu k obědu pije, obyčejnou vodu i mrkvovou a jablečnou šťávu. V noci ale UM pije dobře, vtane jednou v noci (cca okolo třetí) a pak za tři hodiny a to vypije pokžadé 120-150ml… tak nevím, co je s ním přes den… S ovocem mámě začít až za měsíc, ale už jsem si říkala, že snad začnu teď, aby měl aspoň něco…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
14.6.13 08:19

Tak u nás bojkot ještě neskončil (a nemyslím, že někdy skončí) - od 5 m nevzala mléko v tekutém stavu do puse když byla vzhůru a od 6,5 m ani když spala. Takže my jsme komplet bez mléka :zed:. Ráno a večer má mléčnou kaši, odpoledne jogurt.
Protože za ten řev a nadavování když ucítí mléko v puse mi to nestojí, akorát bych ji stresovala nucením a to nechci. Dle dr. by to takhle mělo +/- stačit, tak snad jo :think:.
Taky jsme zkoušeli snad všechny mléka a lahvičky/hrnečky na trhu, ale vůbec ni nepomohlo. Tak hold pije čajíky - to nemá problém i se 400 - 450 ml za den :nevim:

Příspěvek upraven 14.06.13 v 08:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
14.6.13 08:20

@kochaa pokud takhle striktně odmítá, tak dávej hlavně čaj, ať má tekutiny… Jinak nabízet a vydržet, mě kluk um odmítal pokaždé, tak jsem se soustředila hlavně na to, aby měl tekutiny, takže čaje, vodu a pod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
14.6.13 08:25

U první jsem zažila úplně to samé. Kolem pátého měsíce nechtěla UM ani vidět. Jedla už normálně, tak jsem jí dávala 3% normální mlíko. Já vím, že se to nedoporučuje, ale bylo to lepší než nic. Nijak jí to neuškodilo a samozřejmě to neměla jako třeba náhradu za oběd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
14.6.13 08:39

@mian normální mlíko? jaký??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
14.6.13 08:46

@kochaa Úplně normální, jen to tučnější 3%. Já vím, že se píše, že do roka, nebo do kdy by dítě nemělo kravské mlíko atd, ale když to snáší dobře, tak je to furt lepší, než být jen na čaji. Doktorka mi to odsouhlasila. Pokud není žádná alergie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
14.6.13 08:50

@kochaa

My to meli taky - a nekolikrat - vzdycky pomohlo chvilku nedavat, treba jednou dvakrat vynechat a pak uz zase chtel. Podobne bojkotoval treba teply jidlo :)
Muzes misto mlika zkusit treba jogurty, nejaky malinky pro deti (je jedno, jestli ovocny nebo bily).
Normalni mliko pijem od jednoho roku. Zalezi na tom, jestli chces prejit na normalni takhle brzo - jakmile to udelas, tak neni dobry to michat (rika nas dokotor), ale v 7 mesicich je asi jeste brzo. Zkus dat mlecnou pauzu a uvidis :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
14.6.13 09:02
@78_Maja píše:
@kochaaMy to meli taky - a nekolikrat - vzdycky pomohlo chvilku nedavat, treba jednou dvakrat vynechat a pak uz zase chtel. Podobne bojkotoval treba teply jidlo :)
Muzes misto mlika zkusit treba jogurty, nejaky malinky pro deti (je jedno, jestli ovocny nebo bily).
Normalni mliko pijem od jednoho roku. Zalezi na tom, jestli chces prejit na normalni takhle brzo - jakmile to udelas, tak neni dobry to michat (rika nas dokotor), ale v 7 mesicich je asi jeste brzo. Zkus dat mlecnou pauzu a uvidis :)

No jo, ale jak mam napriklad dvakrat nedal mleko u petimesicniho? Syn ma prikrm zatim jen na obed - masozeleninu a vecer kasi z UM… jinak mleko… a doktorka nam rikala, ze ovoce mam zacit az po dvou mesicich od zeleniny, tj. v sesti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
14.6.13 09:07

@neprihlasena No nevím, já bych asi dala to ovoce dřív (my jsme dávali měsíc po zelenině), ale i tak není řešení nedat UM. Zkus to spíš ve formě kaše, když tekuté nechce a za pár dní zase nabídni k pití. Snad budeš mít více štěstí než já :think:. My jsem právě kvůli tomu od 6 m na bílých jogurtech a ty ji chutnají moc (tak aspoň něco).
A KM, no s tím asi počkám do toho roka, zatím mi přijde maličká na takový záhul pro ledviny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5411
14.6.13 09:16

Moje malá tohle taky měla vše co byla spojené s mlíkem apod.. odmítala i jogurty uplně všechno.. takže vůbec jsem jí to nedávala když nechtěla a asi po měsíci nebo po dvou jí to přešlo ale teda mlíko mě nechce do dneska pít a to je jí 18měs. ale jinak jogurty, tvarohy, krupicová kaše apod.. o bez problému

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
14.6.13 09:17
@lenii82 píše:
@neprihlasena No nevím, já bych asi dala to ovoce dřív (my jsme dávali měsíc po zelenině), ale i tak není řešení nedat UM. Zkus to spíš ve formě kaše, když tekuté nechce a za pár dní zase nabídni k pití. Snad budeš mít více štěstí než já :think:. My jsem právě kvůli tomu od 6 m na bílých jogurtech a ty ji chutnají moc (tak aspoň něco).
A KM, no s tím asi počkám do toho roka, zatím mi přijde maličká na takový záhul pro ledviny :nevim:

Díky. Asi to tak udělám, o tom ovoci už uvažuju přes týden, tak to tak asi udělám, aby byl měl aspoň něco. Fakt toho mléka pije strašně maličko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
14.6.13 10:32

Dcera začala Um odmítat taky nějak v 7.měsících…a to jsme koupila celý nutrilon a ona už nechtěla… :cert: Raději měla normální jídlo a čaj..tak to dostala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
14.6.13 12:05

Syn taky od 7 mesicu nepije mleko, kojeni slo nejak do kopru samo, uz mo nechtel a Um si nevezme, obcas to zkusim, nekdy se chytne nekdy ne. Zkousela jsem i ty ochuceny mlika - to taky obcas vezme na milost, jinak ma jogurty a kasi, nejdriv dve kase denne, ted to tak nejak stidam, nekdy ma jeden jogurt a jednu kasi, nekdy dva jogurty a kasi. Pije ovoce mosty, tech vypije taky dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat