7 měsíční miminko - plazení?

27.12.19 20:08

7.mesicni miminko - plazeni?

Ahoj všem, mám 7,5 měsíční dceru (narozenou o 1mesic dřív) takze správně 6,5mesice. Kazdopadne dětská dr ji bere jako donosenou, nikam na neurologii, rehabilitace atd nechodime. :nevim:
Otázka zní- není pomalá či zaostala, když ještě neleze po 4, ale plazi se?
Docetla jsem se všude na netu i v ockovaku, ze děti lezou kolem 9.mesice… neřešila bych, kdyby mi dneska moje kamoska neřekla, ze mám zaostaly dítě :,( 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21994
27.12.19 20:11
@Eminka-Jituska píše:
Ahoj všem, mám 7,5 měsíční dceru (narozenou o 1mesic dřív) takze správně 6,5mesice. Kazdopadne dětská dr ji bere jako donosenou, nikam na neurologii, rehabilitace atd nechodime. :nevim:
Otázka zní- není pomalá či zaostala, když ještě neleze po 4, ale plazi se?
Docetla jsem se všude na netu i v ockovaku, ze děti lezou kolem 9.mesice… neřešila bych, kdyby mi dneska moje kamoska neřekla, ze mám zaostaly dítě :,( 8o

Moje dítě si na 8 měsících stouplo. Nech ji být. Každé dítě je jiné. Jestli je jinak šikovná a doktorce přijde v normě, je to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smajlík1
27.12.19 20:14

Moje dcerka má 8,5 měsíce a taky neleze, jen se plazí. Před 14 dny si sama sedla a už zkouší stoupat. Dle lékařky vše v pořádku. Tak žádný strach.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.12.19 20:14

Moji dcerce je pres 10 mesicu a jen se plazi. Neleze ani nesedi, ale zatim si rikam, ze kazde mimco ma svoji vlastni rychlost vyvoje. Pokud mas pochybnosti, dojdi na fyzio. Ale rady a nazory kamaradek ber s rezervou.

• Nahlásit
  • Citovat
27.12.19 20:15

Ahoj, naše malá bude mít příští týden 9 měsíců a taky neleze. Narodila se v termínu. Každé dítě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 20:16

@Russet jojo, vše zvládá krasne. Doktorka ji chválí. Na bříško a zpět se otáčela ve 3.5mesicich, hezky povídá, papa, :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3232
27.12.19 20:16

Máš spíš zaostalou kamarádku… ne promiň, ale fakt se budeš stresovat blbou poznámkou kamarádky, když doktorka říká, že je vše ok? Já jsem měla děti rychlé, v 7 měsících už stály, ale třeba teď mám dceru a ta se ve 4,5 m ještě ani neotaci, netuší, že má nohy, po hracce sáhne leda omylem… Taky už se vyskytly dobré duše, co mají inteligentní komentáře, ale já na ně kašlu. Podle doktorky je vše ok, ty lidi doktoři nejsou, tak co…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 20:17

@Katy11.8 dobře, jsem klidnější. Docela mě to dostalo, protoze jsem myslela, ze je jko standardní :D :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 20:18

@chaela mě sw dcera otáčela ve 3,5m.. po hračkách sahá od 2,5m. Hezky povídá i papa, hraje si, je taková samostatná. :D Takže mě to jako docela dostalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
27.12.19 20:21

Moje dítě se plazilo asi do 11měsíců :) až v roce přesně si stoupla. Každý dítě je jiný a myslim, že je tahle varianta furt lepší než když v 6 měsících chodí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5965
27.12.19 20:25

Kámoška je hloupá, každé dítě má své tempo. Syn je zdravý a začal se plazit v půl roce. A byl jak střela a tak jsem s ním chodila chvíli znovu na rehabilitaci ( po šestinedělí jsme tam chodili kvůli tomu, že stáčel hlavu na jednu stranu). V devíti měsících začal lézt a hned na to se posadil a začal si stoupat. Teď je mu čerstvě jedenáct měsíců a obchází. Najednou fakt udělal velký skok z ležícího miminka. Na rehabilitaci mi radila omezovat prostor, aby se tolik neplazil. Ještě bych v klidu vyčkala a kdyby se malá plazila hodně zdatně tak bych zkusila tu fyzioterapie. Je škoda, aby to lezení vynechala, ale určitě má čas ;) a na chůzi až do roku a půl. Na rehabilitaci mi říkala že je vhodné, aby dítě alespoň dva měsíce lezlo. Prostě je to fajn pro záda. Takže já svoje dítě vůbec nepodporuji v chůzi a jen ať mi to miminko vydrží co nejdéle :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 20:44

No, můj syn se v sedmi a půl měsících začal teprv přetáčet na bříško a je zcela zdráv, ani jsme nikam nechodili. ;) Jsou to děti, ne stroje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
539
27.12.19 20:50

Dcera má 10 měsíců a taky se jen plazí, sedí týden. Kamarádce vyřiď, že je úplně blbá, to se jinak nedá říct :pocitac:
Nejradši mám tyhle blbky, co mají nejrychlejší, nejšikovnější a nejmodernější dítě :cert:, každé dítě má svoje tempo, některé děti některou z fází i přeskočí (třeba se plazí a pak rovnou chodí ) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
27.12.19 20:55

Jee hlavně klid, můj malý se v 9 začal plazit, v 11,5 šel teprve na kolínka a lezl a ten den si i stoupl a sám začal chodit v 15 měsících. Od 3 měsíců jsme chodili na vojtovku, dělali jsem pár cviku ale spíš kontroly každý týden cca do 7 měsíců, pak jen kontroly bez cvičení a v 10 měsících jsme přestali s tím že dítě je zcela v pořádku. Neřeš hloupou kamarádku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 20:56

@Eminka-Jituska To je nějaká trhá kámoška ne? Buď v klidu. Mimčo máš v normě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama