Odběry krve u kojenců

Anonymní
27.12.19 13:06

Odběry krve u kojenců

Vážené maminky z HK a širokého okolí..Pokud vám dětský lékař napíše odběry krve, tak do 6 měsícůa váhy 10kg by se krev měla „zásadně“ odebírat z patičky..Bohužel jsem byla se synem/1 měsíc/ na odběru krve na PK II/Slezské předměstí/ a zažila něco, co jinému nepřeji..2 sestry evidentně nemocné/kašlající, ovázaný krk/ odebiraly krev z malého prstíku a na několikrát!!! Nedoporučuji toto zdrav. zařízení i když v minulosti mělo dobrou pověst co se odběrů u kojenců týká..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3097
27.12.19 13:14

Tak memu diteti brali krev z zily ve trech tydnech. Bylo to potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
27.12.19 13:20

Mám brali v 1 měsíci z hlavičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
27.12.19 13:21

Synovi brali krev ve 2 mesicich ze zapesti z zily, prislo mi to zcela normalni byli jsme v detske nemocnici a proste tu krev nabrat museli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18089
27.12.19 13:45

Synovi brali v měsíci krev z hlavičky protože z prstu to neteklo, takže normální postup :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2350
27.12.19 13:51

Oběma dětem dělali odběry - z hlavičky, z prstu… Co je na prstu špatného, pokud není třeba krev přímo z žíly, samozřejmě? Proč zásadně z patičky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12535
27.12.19 14:02

Mému dítěti brali krev z hlavičky. Bylo to rychlejší. Nechápu proč z paty, trvá to déle, musí se mačkat. Z dobře napíchnuté žíly na hlavičce teče krev daleko lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10267
27.12.19 14:09

Já nevím proč ti ti vadi. Asi byla potřeba z žíly, je to rychlejší než z paty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5792
27.12.19 18:52

Kdyz uz, tak z hlavicky. Je to nejrychlejsi a nejspolehlivejsi, nez umackana pata a zhmozdena rucka. Hotovo za 20 sekund a riziko, ze se mine a napichuje 2× je minimalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24100
27.12.19 18:54
@Anonymní píše:
Vážené maminky z HK a širokého okolí..Pokud vám dětský lékař napíše odběry krve, tak do 6 měsícůa váhy 10kg by se krev měla „zásadně“ odebírat z patičky..Bohužel jsem byla se synem/1 měsíc/ na odběru krve na PK II/Slezské předměstí/ a zažila něco, co jinému nepřeji..2 sestry evidentně nemocné/kašlající, ovázaný krk/ odebiraly krev z malého prstíku a na několikrát!!! Nedoporučuji toto zdrav. zařízení i když v minulosti mělo dobrou pověst co se odběrů u kojenců týká..

Malému brali druhý den po narození z hlavičky, potom z patičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama