8měsíční chlapeček

Anonymní
21.5.20 15:50

8. měsíční chlapeček

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně váhy. Syn má dnes 8. měsíců, měří 69cm váží 7200g. Prý je to podváhu, ale jeho porodní váha byla 2670g. Já jsem také malá a vážím málo ( vážím 50kg a měřím 163cm ). Myslím si, že to má malej po mě. Ale lékařka tvrdí že je chudokrevný, takže nás ještě čekají testy. Tváře, ruce a stehna baculatý má. Zajímá mě váš názor, zda je to v pořádku a jestli máme změnit lékařku. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7944
21.5.20 15:56
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně váhy. Syn má dnes 8. měsíců, měří 69cm váží 7200g. Prý je to podváhu, ale jeho porodní váha byla 2670g. Já jsem také malá a vážím málo ( vážím 50kg a měřím 163cm ). Myslím si, že to má malej po mě. Ale lékařka tvrdí že je chudokrevný, takže nás ještě čekají testy. Tváře, ruce a stehna baculatý má. Zajímá mě váš názor, zda je to v pořádku a jestli máme změnit lékařku. Děkuji

Mrkni se do tabulek, které jsou v průkazu dítěte, tam zjistíš, v jakém percentilu je a podle toho můžeš soudit, co ti říká Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
21.5.20 15:57
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně váhy. Syn má dnes 8. měsíců, měří 69cm váží 7200g. Prý je to podváhu, ale jeho porodní váha byla 2670g. Já jsem také malá a vážím málo ( vážím 50kg a měřím 163cm ). Myslím si, že to má malej po mě. Ale lékařka tvrdí že je chudokrevný, takže nás ještě čekají testy. Tváře, ruce a stehna baculatý má. Zajímá mě váš názor, zda je to v pořádku a jestli máme změnit lékařku. Děkuji

Me to prijde dobry. Druhy syn byl vaha/vyska chvili i pod grafem a dokrorka na nej koukla a prohlasila, ze vypada spokojene a to bylo vse. Nesoudi tu chudokrevnost podle neceho jineho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 15:59

@janickaIII v tabulkách je spodní hranice 7000g.

• Citovat
  • Nahlásit
843
21.5.20 15:59

Dcera byla taky někdy pod váhou, ale doktorka říkala to samé co píše @Oriseka, že vypadá spokojeně. a nijak se to neřešilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 16:02

@Oriseka Nene, pouze se jí nelíbí váha a prý mu hlavička vyrostla jen o půl centimetru (obvod hlavičky má 41,5cm). Ale i já mám malou hlavu. Mě jí tam změřila taky 😃.

• Citovat
  • Nahlásit
21.5.20 16:05

Podle mě je každé dítě jiné. Synovec má 4 měsíce, něco přes 7kg a 68 cm. Ovšem tvůj syn měl nízkou porodní váhu a ty jsi, s prominutím, také drobek. Takže chlapeček klidně může být po Tobě. Doktorka chce mít asi jistotu, ale byla bych v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 16:10

@duhovymedvidek Zítra nás čekají testy, tak snad bude vážně po mě a nebude to ta chudokrevnost.

• Citovat
  • Nahlásit
8252
21.5.20 16:13

Kamarádky dcera měla 7500 g v roce a nikdo je nikam nehonil. Dnes je z ní krásná, vysoká středoškolačka, váhou tak akorát, žádná vychrtlina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 17:26

@mado Naše doktorka vidí ve všem problém. Malej neumí jednu věc (lézt) a už nadává, přitom umí spoustů jiných věcí a když tak do 14dnulů se naučí co po něm doktorka žádá. Chce jen čas.

• Citovat
  • Nahlásit
8252
21.5.20 17:35

Pokud dítě dělá pokroky, ale jede si svým tempem, tak bych to nehrotila. Spíš bych vyměnila doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
21.5.20 19:22
@Anonymní píše:
@Oriseka Nene, pouze se jí nelíbí váha a prý mu hlavička vyrostla jen o půl centimetru (obvod hlavičky má 41,5cm). Ale i já mám malou hlavu. Mě jí tam změřila taky 😃.

Tak jsem koukla do prukazky a druhy syn mel na tech 69cm dokonce jen 6750g(ale teda v 6 mesicich), akorat tech 41,5 mel uz ve 4 mesicich. Tak to ma fakt malinkou hlavu. Je to uz kus pod grafem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
21.5.20 19:31

A když teprve jdete na testy, podle čeho soudí, že je chudokrevny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 20:11

@suzka1 Podle toho, že nepřibral a že se obvod hlavičky za 2 měsíce zvětšil jen o půl centimetru.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 20:16

@Oriseka Doktorka mi řekla že mám taky malou hlavu. Změřila mi jí taky a obvod hlavy mám cca 54cm. Takže mám asi dětskou hlavu 😂

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat