8. patro, výhody a nevýhody

Anonymni
25.3.09 07:56

8. patro

Ahoj holky a příznivci e-mimina,

nedávno jsem tu psala do diskuse s názvem: „potřebuji se vypovídat“. Dnes píšu s úplně jinou náladou. Podařilo se nám opravdu sehnat byt. Je v lokalitě, kterou jsme si přáli, je krásně světlý a má velkou kuchyň, což byl plus, proč jsem do toho šla. Jsem spokojená. Je ale v 8. patře. Teď bydlíme ve zvýšeném přízemí, takže mi to připadá velký rozdíl. Ale už jsme jednou bydleli v 9., takže si to celkem pamatuji a vím, že se na to dá zvyknout. Pořád se ale nemůžu zbavit představy, aby dobře fungoval výtah. Víte, aby se třeba nezasekl. Přece jen, když je člověk v přízemí, snáz se dostane z domu ven. Nejspíš si zvyknu a jsem moc ráda, že se nám tohle povedlo. I pán, který to prodával nám vyhověl a trochu slevnil, takže značka ideál. Byt má dobrou polohu, je kousek na MHD, školka i škola je kousek. Jen to 8. patro mě trochu trápí, tak bych ráda věděla vaše názory. Že se zvyknu, že jo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17669
25.3.09 08:15

Gratuluji k bytu :) Jasně že si zvykneš :) Já žila 20let na přízemí a pak jsme se odstěhovali do čtvrtého patra :? Trvalo mi to půl roku,ale zvykla jsem si .
Po dvou letech bydlíme opět v přízemí a jsem šťastná :lol: Ale bydlet ve vyšším patře dál, tak už to neřeším a jsem zvyklá.
Tak neboj, chvíli to potrvá,ale pak si zvykneš, hlavně když má ten byt řadu výhod :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2558
25.3.09 08:19

Ahojky.

Tak mi bydlíme v 7. patře, jinak v 8. nadzemním podlaží. Pocházíme oba s manželem z vesnice a tak si na panelák zvykáme do teď, a ohledně výtahu já ani nemluvím. Máme výtah o rozměrech 1,5×1,5 (plus mínus), s kočárem se tam vejdu jen já a hotovo. Ale neboj, když jsem si zvykla na výtah já, tak si zvykneš taky. Já mám tu nevýhodu, že se šíleně bojím výšek (čištění oken je u nás teda rituál) :lol: , a ještě k tomu mám strach s uzavřených a malých prostor, takže když jsem to překonala já, tak ty to překonáš taky. Neboj. Je to doopravdy na zvyku. Máme ještě k tomu nový výtah, aby odpovídal EU, takže když přijede, tak trvá než se otevře. :roll: Musí úplně zastavit, aby se otevřel. Ale je fakt, že když se blíží bouřka nebo něco, tak jdu se psem ven po schodech, protože kdyby náhodou vypli proud, tak se mi teda nechce zůstat někde vyset. Ale beru to všechno s nadhledem. Je to pravděpodobnost malá. Jinak ve výtahu je taky čuplík kde si můžeš přivolat pomoc. ¨

Ale fakt se neboj, máte konečně byteček a to já bych výtah vůbec ale vůbec neřešila.

Přeju hodně štěstí a radosti v novém hnízdečku.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
25.3.09 09:31

Gratuluju :potlesk:

na 8.patro si urcite zvyknes, spousta mych znamych bydli v panelacich i vys, vytahy maji taky rozmer na kocar a mamku tak akorat, ale nezbude ani cm mista navic a jsou v pohode a spokojeny :D

Tak preju at se dobre bydli :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
25.3.09 09:41

taky gratuluji

A je to 8 patro z 8 pater? Nebo je vyssi panelak???

BYch si dala bacha na pripadne zatekani ze strechy pokud je to vrchni byt

Okna- ja uz je nemyju a cekam az budou nove- tady je to o uraz

Vytah- pred rekonstrukci, ten zvuk co vydava je sileny- kamaradky se boji a radeji jdou po schodech- pokud teda nemaji sebou deti

jo a bydlim v 5 patre, je to pohoda, akorat ted v zime- zima. NAd nama a pod nama netopi lidi a tak ikdyz vytapime na plny otacky, stejne je tady nic moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
25.3.09 09:44

Jé, to víš, že si zvykneš… Hlavně máte konečně svůj byteček :wink:

My jsme bydleli zase 20 let v 1. patře s okny do meze a s výhledem na protější panelák. Takže celkem tma a ještě kdo šel po mezi, mohl sledovat, co se u nás děje, takže jsme museli hlavně večer furt zatahovat žaluzky :roll: Když si hrály nějaké děcka ve vchodě a řvaly, tak si hrály přímo pod naším balkónem… V 8. patře máš aspoň výhled a nikdo ti nečumí do obýváku :lol: Taky vás tak snadno nevykradou (zvenku), jak třeba v tom přízemí…

Co se týče výtahů, taky je nemám moc ráda (zvlášť ty, co jim trvá věčnost, než se otevřou), měla jsem i období takové fóbie - tak jsem prostě chodila po schodech i do vysokých pater - na fyzičce je to pak znát :wink: A že se nedostaneš ven se neboj, dolů po schodech to jde moc dobře - horší dovnitř a nahoru :lol:

Tak příjemné bydlení a rychlé zvykání přeju… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.3.09 09:51

Tak moc moc moc děkuji za krásné povzbuzení. Je pravda, že má byt zase své výhody, ale je to pod střechou, takže 8. patro z 8., ale dělala se tam nová střecha, jinak se částečně zatepluje, zatím jen z jedné strany. Výtah je taky starý, snad bude časem nový dle směrnic EU. Na to si ráda počkám, hlavně že už máme, jak říkáte hnízdečko.
Pa a díky.

• Nahlásit
  • Citovat
857
25.3.09 13:52

Sestra se už s dětmi stěhovala z přízemí do 7. patra (7. ze sedmi) a jsou spokojení. Je tedy fakt, že nadává na malý výtah (táhnout jím 3 děti, jedno z toho v kočáru a ještě jim vzít tříkolku problém ) a když výtahy v domě rekonstruovali, bydlela 3 měsíce u nás na chatě. Já bych asi neměla problém se zvykáním, ale bála bych se vypadnutí dítěte - maximálně zabezpečit. Z takové výšky by to bylo fatální.

Vyznívá to ode mně pesimisticky, ale nemyslím to tak - je to jen výčet připomínek. Hezké bydlení.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
25.3.09 13:56

Ahoj, to víš, že si zvykneš :D , zvlášť pokud to je jediný nedostatek… :wink:
No a koneckonců - přece to nemusí být na doživotí, ne? :lol:
Ať se vám dobře bydlí… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
25.3.09 18:15

Ahoj.Já si taky myslím,že si zvykneš.My bydlíme v 6 patře a výtah zatím funguje…Ono párkrát budeš muset schody vyjít,ale pokud je to byt jaký chceš,tak bych to neřešila… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1810
30.4.14 17:28

Ahoj holky,
hledám pro sebe a malou byt. Budeme se stěhovat od ex. U nás je bytů malo. Našla jsem sympatický byt, ale je v 8.patře z 8 v zatepleném paneláku s novou střechou Tak váhám.
Bydlíte někdo v posledním 8.patře opraveného paneláku?

Mám obavu hlavně z úmorných veder a zatékání.

Slyšela jsem, ýe když je dům zateplený, tak chrání jednak proti zimě v zimě a i proti horku, ale u bytu přímo pod střechou, byť novou, si tímto nejsem jistá.

Byt je
http://www.sreality.cz/…a/3049029724

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
30.4.14 17:37

Pod strechou je vzdy teplo ;-) my bydlime v podkrovi a v lete je to k nepreziti, ale u nas to je zpusobene spatnou izolaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
30.4.14 17:42

My šli z 2.patra do 15.patra (z 2.pokojového na tří pokojový)a z 15.patra do přízemí (z 3.pokojového na 4+1). V tom 15.patrovém, když jsem čekala 3.syna, tak ač tam byly dva výtahy, tak jeden byl v reklamaci a druhý, když se přehrál, tak nejezdil a já cca od 7.měsíce i po porudu jsem tak 1× denně šlapala do schodů. Přežili jsme to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1810
30.4.14 17:50

@Anulka 15.patro? Ty bláho, to už je dost vysoko.
Já chci dávat prádlo na sušák za okno a v tom 8.patře mám zvrať, když jsem e vyklonila z okna. Tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55151
30.4.14 17:57

@Martina.ova ja bydlela ve 12.patře a dobrý :mrgreen:
V lete teplo bylo, ale to i u našich v 1.patře. strecha nova nebyla ale nikdy tam neřeklo
Jen u toho tvého bytu ta koupelna :roll: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama