Domek z Veloxu

1666
11.3.09 08:44

Domek z Veloxu

Ahoj, je tady někdo, kdo bydlí v domě z Veloxu? Uvažujeme o tomto stavebním materiálu, tak by mě zajímalo pár postřehů od někoho, kdo si prošel stavbou a mohl by mi teď říct i klady a zápory bydlení v něm.
Díky předem :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

129
16.3.09 13:22

My bydlíme ve veloxu. Co by Tě zajímalo nejvíc???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
16.3.09 13:38

Noggie začnu od začátku. Velox nabízí dvě varianty plánů. J´První je levnější, ale musíš si vzít ten dům jak leží a běží. Druhá varianta je za příplatek a můžeš si ho předělat jak se Vám bude líbit dispozičně. My máme FORTUNU a máme ji celou překopanou. Nechali jsme si udělat stavební desku a chlapi z Veloxu přijeli stavět. Byli 4 a za 10 dní bylo hotovo. Schody jsme si nechali taky dělat litý, betonový. Stěny jsou rovný, což pochválí hodně řemeslníků. Máme podlahový topení úplně všude, takže se to pak všechno vylilo anhydridem. Stěny jsme upravovali sádrošem, ale prý i na omítku je to dobrý. Největší výhoda je rychlost stavby, rovnoměrné sedání a přesnost. ALE a to je to nejdůležitější. Všechno si musíte přesně dopředu nalajnovat, jak budete chtít. TZN. elektrika, odpady, předokenní žaluzie skryté, šoupací dveře skryté, centrální vysavač, vývody datazásuvek, wc zavěšené… Je toho hodně a co budeš chtít vědět, porádím, pokud budu vědět. Ten výčet věcí (částečný) je důležitý si uvědomit z toho důvodu, že když na něco zapomeneš, tak už to do toho baráku prostě nedáš. Řemeslníci měli problém vyfrézovat drážky na elektro, pač jim shořely 2 brusky!!!!! Dělali si srandu, že je to atomovej kryt, kde bude bydlet Putin s Buchem :lol: Šoupačky máme, i když ne schovaný, to jsme zapomněli a už s tím nejde hnout. Co ale doporučuji, jsou předokenní pancíře od BATIMY. Investice není malá, ale pokud uvažujete nad krbem, nebo jinou alternativou topení, tak můžu říct, že ty pancíře tak těsní, že ven nejde žádný teplo… Jinak zvukotěsnost je taky dobrá. Teď nám tu jezdí lokálka a tatry s pískem a my o nich ani nevíme.
Takže jak říkám, pokud by Tě ještě něco zajímalo, tak písni, mně už nic nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
4.4.09 11:02

Ahoj Zdeňko,
my teď čekáme na stavební povolení a budem taky stavět z veloxu. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte rekuperaci a nebo větráte jen okny.. Chtěli bychom rekuperaci, ale potom, co jsme viděli ty obrovské prostupy a vedení, trochu nás to odradilo. Zajímala by mě tvoje zkušenost s vlhkem.
Díky moc, Mývalka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
4.4.09 16:28

Ahoj Mývalko. Nic takového nemáme. Větráme okny (dřevěné) a s vlhkem je to bez problémů. My jsme šli do sádrokartonu, takže jsme ani neřešili vlhkost z omítky… Všude je podlahovka a přitápíme krbem. Ten je bez rozvodů, jen jeden průduch na schodišti a krásně vytopí celé patro. Spíš mi příjde, že je tu moc sucho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
6.4.09 19:42

jéé, tak moc díky za info.. Suchý vzduch mě docela překvapuje, měli jsme strach z vlhkosti, tak se asi není čeho bát, i když okna budeme mít plastové.. taky všude podlahovka, krb… každopádně se už moc těším, až to bude… jinak, je ta výstavba opravdu tak rychlá? ještě stále totiž doufáme ve vánoce v novém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
7.4.09 09:40

No hrubá stavba u Fortuny byla 9 pracovních dnů. Nám to pak kolabovalo skrz finance, takže jsme kompletovali 3 roky… Ale pokud je vše objednáno tak, aby se tam řemeslníci střídali, tak je vše ok. Musím se přiznat, že jsme měli problém s krovama, ty totiž nechtěl nikdo dělat. Střecha má tvar kříže a to je pro ně problém. Tak doufám, že Vám všehno půjde hladce. Jo jinak jsem si vzpomněla a to je zase na typu Vašeho domečku… my jsme si nechali nainstalovat světlovod a budeme mít ještě jeden dodatečně. Je to na schodišti, pač je tam strašná tma, hlavně v zimě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sismon
11.9.12 10:19

VELOX

Dobry den,
uvazujeme o stavbe domu a porad si nejsme jisti zda cihla nebo VELOX. nasli jste nejake nevyhody behem uzivani?

Dekuji

Monika

• Nahlásit
  • Citovat
salient
18.12.12 19:00

Velox nebo .... spis neco jineho

…velox ma jednu nevyhodu jedna se o 55 let stary stavebni system a podle mne jiz nevyhovuje v klicovych bodech dnesnim standardum. jeden z nich je osteni kolem oken. je tam pouzita drevostepkova deska spojujici exterier s interierem a VYTVAREJICI TEPELNY MOST-protoze v drevostepkove desce jsou NEUZAVRENE VZDUCHOVE MEZERY TZ. LAMBDA(tepelny odpor) mizerny. v mem pripade mam trojskla a kolem oken vniká chladny vzduch-mereno termokamerou. okna byly nekolikrat preizolovany UR penou. vysledek PORAD stejny tepelny most!! dodavatel Veloxu mne odmitl s tim, ze: je to podle postupu(55let stareho!!!) a „nemate prece pasivni dum(…tak co bych sakra chtel…ze??)“…u POROTHERM se dava na osteni ruzovy nebo zeleny „polystyren“- a tak to ma byt!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Kalupik
1.3.13 10:08

Velox

V roce 2007 jsme tez zapocali se stavbou z Veloxu (upraveny bungalow Iris 190m2) a od srpna 2008 tam bydlime. Asi klasika, podlahovka, plynovy kotel a krbova kamna, plastova okna s dvousklem. To co jsme pri stavbe nijak neocenovali, ale ted v provozu nemuzeme vynachvalit je v velke ctyrmetrove francouzske okno od podlahy ke stropu a to na jih. Diky oknu od poloviny brezna do konce rijna kotel i krb odpocivaji. I v zimne staci slunecny den a mraz muze byt jaky chce a kotel bezi pouze minimalne. Za ty ctyri roky co tu jsme jsme nezjistili zadny problem s vlastni stavbou. Prvni rok byla sice uvnitr vyssi vlhkost ale dnes spis zapolime se suchym vzduchem. Rocni naklady na zemni plyn byly za rok 2012 cca 13.000kc a to vcetne vareni a ohrevu TUV. Muzeme rici, maximalni spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
13
27.8.15 13:38

Dobrý den,
také plánujeme stavět. Ale ještě nejsme plně rozhodnuti z čeho. Když jsem koukala na stránky Hoffmann, tak jsem byla dost překvapená s cenami těch domků. Co vše ta cena zahrnuje? Když jsem koukala např. na Woodsystém, tak ty ceny jsou úplně někde jinde. Vím, že tam jsou už podlahy, okna, atd. Jak moc vybavené jsou domy z Veloxu?
Děkuji za odpověď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.15 23:56
@Zděnka píše:
Noggie začnu od začátku. Velox nabízí dvě varianty plánů. J´První je levnější, ale musíš si vzít ten dům jak leží a běží. Druhá varianta je za příplatek a můžeš si ho předělat jak se Vám bude líbit dispozičně. My máme FORTUNU a máme ji celou překopanou. Nechali jsme si udělat stavební desku a chlapi z Veloxu přijeli stavět. Byli 4 a za 10 dní bylo hotovo. Schody jsme si nechali taky dělat litý, betonový. Stěny jsou rovný, což pochválí hodně řemeslníků. Máme podlahový topení úplně všude, takže se to pak všechno vylilo anhydridem. Stěny jsme upravovali sádrošem, ale prý i na omítku je to dobrý. Největší výhoda je rychlost stavby, rovnoměrné sedání a přesnost. ALE a to je to nejdůležitější. Všechno si musíte přesně dopředu nalajnovat, jak budete chtít. TZN. elektrika, odpady, předokenní žaluzie skryté, šoupací dveře skryté, centrální vysavač, vývody datazásuvek, wc zavěšené… Je toho hodně a co budeš chtít vědět, porádím, pokud budu vědět. Ten výčet věcí (částečný) je důležitý si uvědomit z toho důvodu, že když na něco zapomeneš, tak už to do toho baráku prostě nedáš. Řemeslníci měli problém vyfrézovat drážky na elektro, pač jim shořely 2 brusky!!!!! Dělali si srandu, že je to atomovej kryt, kde bude bydlet Putin s Buchem :lol: Šoupačky máme, i když ne schovaný, to jsme zapomněli a už s tím nejde hnout. Co ale doporučuji, jsou předokenní pancíře od BATIMY. Investice není malá, ale pokud uvažujete nad krbem, nebo jinou alternativou topení, tak můžu říct, že ty pancíře tak těsní, že ven nejde žádný teplo… Jinak zvukotěsnost je taky dobrá. Teď nám tu jezdí lokálka a tatry s pískem a my o nich ani nevíme.
Takže jak říkám, pokud by Tě ještě něco zajímalo, tak písni, mně už nic nenapadá.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.20 18:04

Dostal jsem katalog hoffman velox

@Zděnka
Na kolik tak výjde pasivní dům 100m² s rekuperací a podlahovým vytápěním se systémem velox na klíč? Všude totiž tvrdí něco jiného a jsou to dost velké rozdíly moje představa byla tak 3 000 000 svépomocí určitě nic dělat nebudu netroufnu si na to a je to celekem zdlouhavé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama