Potřebuji se vypovídat

Anonymni
10.3.09 18:39

Potřebuji se VYPOVÍDAT

Nic tím nezískám, vím, ale už to v sobě nemůžu dusit. S manželem jsme svoji přes 6 let a pořád bydlíme po podnájmech. Máme 2 děti, za které jsem moc moc vděčná.
Píšu protože pořád nemáme to stabilní bydlení, kde bych si mohla říct „doma“. Nemáme a nemůžu to říct, pořád si připadám, že žiju nějak provizorně. Koupě bytu pořád nikde a to jsme chtěli letos něco pořídit. Včera při jedné návštěvě, když jedna kamarádka řekla, že už mají tu kuchyň, ale bla bla bla, že je mi to vlastně hrozně líto. Spousta lidí kolem má třeba domečky, baráčky i byty. Chci říct, že bych si tak ráda koupila něco do svého bytu, z čeho bych měla radost, ale nebaví mě to. Když vidím letáky s nábytkama, tak je s nechutí vyhodím rovnou do bedny na papíry u schránek. Už je mi z toho zle, pořád jen tajně si něco přeju a ono nic a nic. A těch nabídek, co jsme už prošli a těch prohlídek a nic a nic. Nakonec zjistíme, že na to nemáme a pořád zklamaně se vracíme „domů“, které není naším domovem. Už to trvá dlouho. Vím, že tím nic nezískám, že to tady píšu, ale musela jsem to už ze sebe dostat, lepší, než to napsat někam na barák. Tak se nezlobte. Dnes anonymní

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30303
10.3.09 18:52

Ahoj,

fajn,ze jsi napsala.....Ja za sebe muzu rict,ze jsem bydlela v pronajmu s exmanzelem deset let a resila v hlave presne totez,co ty…

Ted jsem s mym manzelem dva roky a kousek a za tu dobu jsem se stehovala TRIKRATpo pronajmech s nim i svyma trema holcickama,a to pres celou republiku.......Chybi mi sice zazemi.,ktere hned tak nase vlastni mit nebudeme kvuli jeho exmanzelce,ktera nam znemoznuje mit hypoteku a vlastni bydlenicko.....Ale vim,ze po boku manzela to zvladnu…ZE TO ZVLADNEME......Zacinam se spise orientovat na to,ze jsme spolu,nez na to,KDE JSME SPOLU… :wink:
PREJU TI,AT TO POCITUJES STEJNE A NETRAPIS SE......

APROPOS–chcete domecek,nebo bytecek???A parametry??.–)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.09 19:05

Rádi bychom byteček 3+1. Já vím, že jsou na světě i jiné hodnoty, že ten můj problém tady vypadá jako prkotina, ale je to momentální stav nouze, který dnes nějak vygradoval. Možná je to i tím, že je venku pořád zima a hnusně, nedá se byvakovat venku, takže jsme pořád vevnitř a už mi z toho asi hrabe. Já se omlouvám, co dnes vypouštím za slova. Ale děkuji, žes napsala.

• Nahlásit
  • Citovat
5579
10.3.09 19:29

Ja te naprosta chapu, s manzelem jsme prvne bydleli v jednom pokoji u jeho rodicu, ted bydlime v podnajmu a meli jsme moznost jit do obecniho bytu - ovsem bez moznosti ho pozdeji odkoupit do OV.
Ted uz mame vlastni bydleni vyresene a temer hotove, ale naprosto chapu ten pocit neustaleho provizoria. Presne tak jsem se citila i ja tech 5 let co jsme odesli od jeho rodicu. Nechtela jsem si do ciziho bytu porizovat zadny novy a pekny veci, proc, kdyz tam stejne nezustanem… Taky ten obecni byt jsem zavrhla… sice by to tam bylo klidne na zbytek zivota, ale stejne bych si tam nemohla dat novou kuchyn nebo cokoli bez dohadovani s obecnim uradem.
Nevim jaka je vase financni situace a kde hledate bydleni, ale my jsme si taky nemohli nic dovolit, aby to bylo dost velke i pro deti… proste pokud opravdu chcete, mozna se na chvili uskromnit a jit treba i do mensiho, ale sveho. Ja tomu byla naklonena vic nez porad zustavat v podnajmu. Taky nevim jak velky platite najem, ale dneska se ty najmy skoro blizi castkam, ktery splacis na hypotece,a muj nazor je, radsi vrazet do hypo a naseho nez ciziho.
A vubec si nemyslim, ze to je nepodstatnej problem, podle me je uplne normalni, ze to resis a chces vyresit. Tak preju pevne nervy a stesti pri hledani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
10.3.09 19:29

Ahoj,

tohle taky znám… Taky mívám takové stavy - my čekáme na územní plán, abychom mohli začít vyřizovat stavbu domečku a čekáme již 3. rokem :roll: Teď bydlíme v baráku u našich, máme tam svoje 1+1, ale je to taky provizorní, původně jsme mysleli, že je to tak na rok… I když je fakt, že částečně jsem se uspokojila, jak jsme tu třeba malovali a tak, občas koupíme nějakou věc, kterou víme, že si můžem vzít pak s sebou (např. nedávno postel), tak to prostě není ono - máme starý nábytek, starou kuchyň, starou koupelnu, do ničeho nemá smysl investovat, protože jsou to vyhozené prachy (jé, kdybys viděla, jaké máme v koupelně na zemi kachličky :roll:)… No, je to prostě na houby, ale aspoň vím, že časem můžem doufat ve zlepšení - až se úřady umoudří… A tím jak se to vleče tak už jsme sem tam něco koupili, ale není to prostě jak zařizovat svoje hnízdečko…

Takže tě naprosto chápu, já bych už taky byla nepříčetná, být na tvém místě…

A proč vlastně bydlíte po podnájmech? Možná mám nějaký pokřivený pohled na svět, ale přijde mi, že splátka hypotéky nebo prostě nějakého úvěru není nějak vyšší než to, co zaplatíte tam… Nebo se nějak často stěhujete? Nebo aspoň požádat o městský byt nebo něco (to už je přece jen něco jiného - není to os. vlastnictví, ale víš, že tam klidně celý život můžeš být…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
10.3.09 20:07

Nu je jasné, že žití v krabicích dlouho nikomu nevyhovuje. Obvzláště v takových pronájmech, kde si nemůžeš ani vymalovat jak chceš nebo zařídit jak chceš a veškeré opravy jsou problémové s majitelem řešit.
Nu každopádně to chce rázný krok a jít prostě do úvěru od stavebka. Stějně platíte nájem, takhle budete platit skoro totéž, jen do svého.
Pokud máte pocit, že na to nemáte dnes, tak těžko říct, jestli na to někdy vůbec mít budete. Rozhodně bych nešla do hypotéky.
Podle mě je to spíš o tom, že se člověk bojí, že nebude moci splácet a ne o tom, že na to nemá.
Moje známá se takto „chystá“ do svého bydlení už opravdu dlouho, ale realita je taková, že o tom jen mluví a pořád tvrdí, že na to nemají. Já ale vím, že na to mají, jen musí chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.09 20:53

Děkuji za podporu. Nejspíš ten rázný krok musíme udělat. Ceny bytů teď trochu klesly, jsou levnější, než byly před rokem. To by nás mohlo rozhoupat. Proč jsme v podnájmu je to, že v současné době je to pro nás výhodnější než právě ta hypotéka. Záleží na tom, na jakou částku se bere. Máme už něco našetřeno, takže se mozaika skládá. Spíš jsem nepříčetná z toho, že už spousta věcí (nemovitostí) nevyšla. Jezdíme na prohlídky bytů, domů a všech různých nemovitostí už 5 let, takže mi to připadá nekonečné. Teď teprve máme ty podmínky, za kterých by se to dalo uskutečnit a připadám si jako maratonec před cílem, který nevidí cílovou rovinku. Prostě už jsem expolodovala. Ale díky Vám za to, že jste to četly a trochu mě povzbudily.

• Nahlásit
  • Citovat
1652
10.3.09 21:07

…já myslím, že to není prkotina…máte rodinu, máte děti…ale doma..pořád ne…a ono je to důležité, není to o marnivosti zařizování, ale je to o tom…moje…doma…prostě zapustit kořen ;-) moc tě chápu.

Nebyla jsem v situaci podnájmu (jen už asi 7 let stavíme ;-) ) tak ten pocit doma sice už trochu je…ale ještě pořád tomu chybí hodně práce a peněz..ale to je jiná…u vás - není čas do toho říznout…ono jak vám to vychází při srovnání platba nájem - platba úvěr?? není lepší platit úvěr a bydlet? tedy pokud dosáhnete a najdete něco podle představ..

moc vám držím palce a hlavně neklesej na mysli určitě na vás někde něco čeká..jen to prostě dýl trvá, ale nakonec najdete!! určitě!! tak s chutí do toho..

Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.09 00:06

Ahojky.Mě vždycky pomuže když vidim že stejný problém nemám jen já :oops:
My máme sice krásný byt na krásném místě,ale já se tu taky jako doma jako ve svim necítím.Je to tu pro mě malé a tím že jsem se sem nakvartýrovala k manželovi mi pořád přijde že to není muj byt,ale jeho a také se snažím odtud utýct do většího-baráku nebo do nového bytu.
Mám to tu ráda ale pořád mám pocit že domov mám u mami i když tam už 8 let nebydlim,proto že tam jsem u toho všeho byla,jsem sem přišla jako k hotovému,doufám že mi rozumíte.

Peníze na větší máme,ale z se stěhvat moc nechce,pořád vymejšlí náký duvody a + říká že jinde štastnej nebude i když já si myslím že je spíš línej se stěhovat.Dokonce jsem i naštívila kartářku která mi řekla že letos budu mít štěstí a že si koupim dum a auto a že mi vše bude vycházet.Auto mám skoro měsíc a dnes jsem narazila na super domek a tak se modlim at to vyjde,pak už bych byla absolutně štastná.Dokud člověk nemá ten pravej svuj domov tak nemuže bejt štastnej.Dřív jsem pořád střídala byty atd a tet co mám dítě chci mít svojí jistotu a vědět že tam kam se vracim je moje!
Držím palce at to všem vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.09 00:11

Jinak při schánění hodně pomuže když realitce dáš dopředu všechny své nároky.Já jim takle napsala (asi 3realitkám) aby mi posílali naídky jen který splnujou všechna má přání + cenu(musíš si prostě předem uvědomit co vllastně hledáš) a takle mi chodí meilem jen nabídky který jsou prostě super a hned to ulehčí spoustu práce,obchuzek,prohlídek a zklamání. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35427
11.3.09 12:35

jestli je problem v penezich, tak nezapomente na novomanzelskou pujcku www.sfpb.cz pujcej az 300 000 na 2%urok ale hlavne to pak muzes pouzit do hypoteky jako zaklad (jakoze to jsou tvoje penize)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.09 14:01

Můžeme uplatnit novomanželskou půjčku, když jsme svoji více než 6 let? Jaká je hranice novomanželů a manželů? Jinak mi to nějak nejde otevřít. Ale děkuji za typ.

• Nahlásit
  • Citovat
Jrk
494
11.3.09 14:17

Mate zalozene stavebni sporeni? JAk dlouho si ho uz platite a u koho?
Pokud ne, nejvyssi cas si jej zalozit. Potom budete bydlet i vy. Otazka je jestli se do toho chce i manzelovi, ne jestli to jenom nerika ze ano.

Az budete mit stavebko mate sanci si koupit dum / byt. Takze zalezi na tom kde bydlite a zda by jste byli schopni dojizdet, je to tak levnejsi. Vzdy to lze jen se musi chtit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.3.09 13:57

Ale jo, stavebka máme dvě a už vypršená. Peníze v hotovosti nejsou problém. Tady jde o to, že prostě i stěmi stavebky na to nemůžeme dosáhnout a koukáme jen po těch nejlevnějších. A na zbytek si vzít hypotéku. Chceme kupovat v Brně, takže malé ceny to nebudou. Manžel chce a obvolává realitky, ale zase jedna zrovna dneska: „No, byt už je prodaný.“ Zkrátka když už si nějaký vyhlídneme, nevyjde to zase jinak. Prostě jsem se potřebovala vykecat.

• Nahlásit
  • Citovat
22315
19.3.09 14:09

stranky jsou SFRB

www.sfrb.cz

Podminka je alespon jeden do 36 let,v peci alespon 1 dite
maximalni castka 300000
nesmite vlastnit zadnou nemovitost.

My mame tenhle uver na koupi bytu a super…
ZA kazde narozene dite v prubehu splaceni uveru VAm odectou 30000 Kc az do splaceni cele castky :-D

TAk jeste tak 5 deti a mame to v suchu :-D

Drzim palce, my uz mame sve a je to parada.......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama