Č.p u nového domu?

452
21.3.09 17:15

Č.p u nového domu?

Ahoj holky, obracím se na vás s dotazem. Kdy dostane novostavba číslo popisné. Může ho mít ještě před kolaudací?

Ztratila jsem občanku, a měla bych si hned vyřídit novou. Ale v květnu se budeme stěhovat do nového, a tak si nechci vyřizovat občanku dvakrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17211
21.3.09 17:42

Dostaneš ho po kolaudaci.
Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
21.3.09 17:54

To teda nevím. My ještě zkolaudováno nemáme a číslo máme už docela dávno :nevim:
Schválně se optám tchýně - tohle vyřizovala ona, je projektant, jak to teda přesně je.
Ale elektřinu a plyn máme psaný na tuhle adresu i s číslem popisným.
Jen si myslím, že do nezkolaudovaného nejde zapsat trvalý pobyt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
21.3.09 18:06

No, to mě nenapadlo. Musím to nějak vymyslit. Jestli něco zjistíš, dej mi,prosím, vědět.
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13857
21.3.09 18:36

Petricko a nešlo by se u Vás na úřadě domluvit, že by ti dali pouze dočasný doklad - potvrzení, že jsi ztratila občanku, abys nebyla bez dokladů. a pak si vyřídit až novou po kolaudaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
21.3.09 18:58

cp az po kolaudaci
mili nektere domy maji c.p. driv, ale jen, kdyz je to rekonstrukce - i v pripade, ze stary dum srovnas se zemi…
muzesale dat zkolaudovat i jen cast domu, kterou mas dokoncenou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
21.3.09 19:07

Pokud jsi ztratila OP, kde máš ještě staré bydliště, tak máš pech, musíš si vyřídit novou OP a pak teprve můžeš změnit trvalé bydliště.

Vím to, protože jsem byla v té samé situaci, OP mi ukradli, my se stěhovali a musela jsem měsíc čekat na novou a pak jít na úřad, kde mi z ní ustřihli roh a dostala jsem ten myslím žlutý papírek se změnou a pak jsem šla vyřizovat novou.

Věř mi, že jsem byla tenkrát dost naštvaná, ale jinak to nejde :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
21.3.09 20:44

To je vtip, čičinko? Asi fakt žijeme v Kocourkově. Tak tam v ponděli vlítnu. Moc díky. Zbytečně bych čekala, a byla bez OP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
21.3.09 21:52

To není vtip, i já si během půl roku musela vyřizovat občanku třikrát, neb mi změny nenavazovali. No kocourkov hadra.
Ale jak už tu padlo, č.p. ti dají na obecním úřadu až po kolaudaci. Je ovšem možné a soused to tak má, že si prostě dáš číslo sama a pak nekolauduješ a číslo se zažije a chodí i pošta a tak… Že to není možný? Je soused to tak fakt má, prostě si kdysi asi 15let zpátky řekl že mají číslo 86 a všude to nahlásil a tak ho mají. Ale barák zkolaudovaný do teď nemají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
22.3.09 08:03

Tak jsem zjistila situaci - když jsme začali stavět, došel manžel za starostou a s ním se domluvil, jaké č.p. nám jakoby rezervují. Takže je to jak píšou holky - oficiálně ho přidělené nemáme, to až po kolaudaci. Ale je tu kromě nás asi 40 rozestavěných domů a všichni mají takhle s obcí dohodu o č.p., která dostanou po zkolaudování.
A s tím přihlášením trvalého pobytu je to jak jsem psala - dokud není zkolaudováno, není se v podstatě kam přihlásit. Já bydllím dodnes u rodičů a manžel taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
22.3.09 17:59

Petricko , ne, to není vtip, bohužel. Změna bydliště je možná jen s platnou OP, nelze nahradit dočasnou OP ani platným pasem.

Jako srdce mi to trhalo, když jsem si vyzvedla novou OP a za hodinu mi z ní na úřadě stříhali roh, abych změnila bydliště.

8/06 svatba - změna příjmení - nová OP
4/07 krádež - nová OP
5/07 změna bydliště - nová OP
2/O9 ztráta OP - nová OP

? 5/09 připsání Matýska - nová OP

Myslím, že čip zašitý pod kůži by v mém případě byl výhodnější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
22.3.09 18:21

Když ztratíš občanku, tak ti udělají novou, ale bez jakékoliv změny. Takže i kdybys měnila trvalé bydliště hned, stejně bys musela mít nejdřív novou občanku se starým bydlištěm a teprve pak bys musela nahlásit změnu bydliště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama