8letý vlastní email

8151
16.6.13 21:17

8letý vlastní email

Kdy jste dovolili Vašim dětem vlastní emailovou schránku? Zdá se vám v necelých 9 letech brzy? Díky za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
tatranka1
16.6.13 21:20
@anickadomnik píše:
Kdy jste dovolili Vašim dětem vlastní emailovou schránku? Zdá se vám v necelých 9 letech brzy? Díky za názory

Dnes asi spíš frčí víc FB :think: Synovec 8 let otravoval s ním rok, ale mám pocit, že nedělá nic jiného, než je na fb. Najednou si ráno přivstane o hodinu dřív a večer tedy dřív jak ve 23 hod spát taky nejde

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
tatranka1
16.6.13 21:20
@anickadomnik píše:
Kdy jste dovolili Vašim dětem vlastní emailovou schránku? Zdá se vám v necelých 9 letech brzy? Díky za názory

Dnes asi spíš frčí víc FB :think: Synovec 8 let otravoval s ním rok, ale mám pocit, že nedělá nic jiného, než je na fb. Najednou si ráno přivstane o hodinu dřív a večer tedy dřív jak ve 23 hod spát taky nejde

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
4466
16.6.13 21:22

A proč by jí nemohl mít? Ve spoustě ZŠ jsou počítače od první třídy a děti musí mít vlastní email

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
16.6.13 21:22

@tatranka1 tak FB u nás nehrozí vůbec, jsem trochu pošuk a nedovoluju dětem dávat fotky nebo jakékoli jiné osobní údaje kamkoliv na net, FB nemám ani já sama:o)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
16.6.13 21:23

Vlastní email v osmi letech není nic zvláštního ani špatného ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
16.6.13 21:24
@anickadomnik píše:
@tatranka1 tak FB u nás nehrozí vůbec, jsem trochu pošuk a nedovoluju dětem dávat fotky nebo jakékoli jiné osobní údaje kamkoliv na net, FB nemám ani já sama:o)

To je dobře, s tím souhlasím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
16.6.13 21:24

@Žirafátko u nás ve škole počítače ještě nemá, dneska se vrátil od tatínka s tím že mu tatínek založil email já moc nechci děti k pc pouštět a tak mě to trochu překvapilo, upřímně dodnes jsem nad tím nepřemýšlela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
16.6.13 21:28

@Hřiběnka a v praxi to funguje jak, dítko si může dopisovat s kým chce, nebo je přípustná nějaká kontrola?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
16.6.13 21:29

Je dobe že má mejl, všechny jména už jsou většinou zabraný :D

• Citovat
  • Nahlásit
adam755
16.6.13 21:30

@anickadomnik Děti k PC podle mě klidně pouštěj, dnes je to běžná věc a musí s tím umět relativně brzy zacházet, za chvíli budou dělat referáty do školy atd. Jen je třeba se postarat, aby tam nevysedávali hodiny.
E-mail ať klidně má, nevidím na tom nic špatného, v 9 letech už jsou to velký děti :-)

• Citovat
  • Nahlásit
8151
16.6.13 21:30

@nikol.ondrášovka hele já z toho byla tak vykulená že jsem se ho ani nezeptala jakou má adresu :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
16.6.13 21:32
@adam755 píše:
@anickadomnik Děti k PC podle mě klidně pouštěj, dnes je to běžná věc a musí s tím umět relativně brzy zacházet, za chvíli budou dělat referáty do školy atd. Jen je třeba se postarat, aby tam nevysedávali hodiny.
E-mail ať klidně má, nevidím na tom nic špatného, v 9 letech už jsou to velký děti :-)

jako já ho tam pouštím jen ne moc často, snažím se tak 2-3 x týdně tak na hodinu, chtěla jsem jen půl ale vysvětlil mi že za půl hodiny nestihne postavit barák v minecraftu :lol: no a taky záleží na počasí přes léto nechodí skoro vůbec jelikož nebýváme doma ale zase když je hnusně tak chodí častěji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
adam755
16.6.13 21:36

@anickadomnik Tak to má blbý, tak ho prostě stavět nebude, ne? Nebo to jistě jde uložit. Taky to plánuju korigovat, na druhou stranu se musí brzy naučit, jak vyhledávat a rozlišovat kvalitní informace, když třeba něčemu ve škole nerozumí. To je dneska základ na všech stupních vzdělání…

• Citovat
  • Nahlásit
1118
16.6.13 21:37

Ahojky, známá to má vyřešené tak, že do počítače nainstalovala dceři outlook a propojila to s její schránkou. Má tak alespoň prozatím kontrolu, kdy kde a s kým si píše. Dcera o tom ví.

Rozhodně bych v to nebránila, spíše hledala kompromis, jak mít kontrolu v užívání. Mail je dnes jak mobil, každý jej „nutně“ potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat