8. týden těhotenství a cesta letadlem

246
8.8.10 21:04

8.tt a cesta letadlem

Ahoj holky, máte někdo zkušenost? V 8.tt bych měla letět služebně do Londýna. Už mám letenku a letím s kolegyní…v práci se samozřejmě nemají nic dozvědět minimálně do 14. týdne, ale obávám se, že asi budu muset poprosit o kontrolu mimo rentgen? Začala jsem to hledat na netu a nedoporučuje se v prvním trimestru letět vůbec, zvyšuje to riziko potratu, u mě už tak dost vysoké. Co s tím? Už mám letenku, navíc pekleně drahou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3138
8.8.10 21:11

ja ti nevima proc mas zvysne rizko??? ja jsem posere asi bych neletela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
8.8.10 21:14

protože už jsem dvakrát potratila
:oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
8.8.10 21:17

to je mi lito ,ale pokud bych mohla taky bych to zrusila,ja jsem mela jednou zamlkle tehu a taky se bojim zrusila jsem kvuli tehu dovolenou v chorvatsku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5679
8.8.10 21:24

Nedoporučuje se létat moc často, já si myslím že by to mělo být v pohodě… jde spíše o to že se nesmí dlouho cestovat (dlouho sedět), až vzlétnete tak se často procházej nebo když sedíš hýbej nožkama :palec:
Já letěla 5 den těhotenství :-D , povedlo se malou berušku splodit na dovolené…
Ale pokud jsi měla už dvakrát potrat, tak nevím ani jestli bys měla vůbec pracovat, měla by jsi byt spíše doma na krizovce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13941
8.8.10 21:26

no, po dvou potratech bych se bála… pravda je, že já jsem po prodělaném potratu letěla v 5. měsíci do Turecka. ale to ž byl druhý trimestr a bylo to na několikrát probráno a odsouhlaseno s doktory. jo a jinak rámem jsem bez problémů šla. on to není rentgen - tím posílají jenom zavazadla. detektor kovů na těhotenství nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
8.8.10 21:47

Tak děkuju! Já jsem už taky jedno dítko donosila, tak na tom nejsem tak kriticky. Jen jsem teď měla v plánu ani za doktorem nechodit až do 10. - 12. týdne, protože teď mi stejně nic neřekne, jen čekat. Tak za ním hold zajdu a poradím se…jen se bojím, že mi zakáže všechno…a jak bych to vysvětlila v práci? To si neumím představit, fakt ne. Nechci to nikomu říkat, je to příliš čerstvé a příliš intimní…pracuju s lidmi, se kterými to nechci sdílet, ne teď (a nejspíš ani pak ne)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IMI
2766
8.8.10 21:47

Letela sem v obou tehotenstvich, ve druhym dvakrat, jednou hodne brzo a podruhy zas jen taktak, ze me vzali do letadla bez lekarskyho potvrzeni. Bez problemu. Jo a to cim prochazis neni rentgen, ale detektor kovu, to je neco jinyho. Jestli v Londyne nemaj svlikaci scan, ale ten snad muzes odmitnout, prave ze to neni otestovany na tehu, ale muzou si te prohledat „rucne“. Kdybych se tak bala, vzhledem k tem potratum, tak bych asi byla na rizikovym a nepracovala bych vubec. ale to mi pride nebezpecnejsi prudky zabrzdeni v aute.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26563
8.8.10 22:16

Letěla jsem v 5.týdnu a bez problémů. Jak už někdo výše psal, rentgen není rentgen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
8.8.10 22:17

Já lítala v těhotenství dost často (3-4× do měsíce po Evropě a jednou jsem musela i do zámoří), patří to k mojí práci. Od začátku až asi do 7.měsíce. Měla jsem to probráno se svou lékařkou, je kapacita ve svém oboru, takže jsem jí věřila. Řekla mi, že tam nahoře žádné zvýšené riziko není, že pokud se něco má stát tak se to stane na zemi nebo v letadle. A to, že letecké společnosti těhotné straší je hlavně proto, že nemůžou nahoře poskytnout žádnou péči při případném problému.
Podle mně jde hlavně o to, jak se a to cítíš ty. Je to na tobě - pocit i to rozhodnutí. Držím ti palce, ať vše probíhá co nejlíp :kytka: .
Dul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
8.8.10 23:21

Když jsem byla těhotná se Sašou, letěla jsem v 8tt a 9tt, můj doktor mi řekl, že to nevadí, žádné potíže jsem neměla :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
8.8.10 23:49

Kvůli práci bych mimčo rozhodně neohrozila vlastně mě nenapadá nic kvůli čemu ano. Tak se hod marod . Záda nebo něco jiného .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18216
8.8.10 23:53
IMI píše: . Jo a to cim prochazis neni rentgen, ale detektor kovu, to je neco jinyho. Jestli v Londyne nemaj svlikaci scan, ale ten snad muzes odmitnout, prave ze to neni otestovany na tehu, ale muzou si te prohledat „rucne“. Kdybych se tak bala, vzhledem k tem potratum, tak bych asi byla na rizikovym a nepracovala bych vubec. ale to mi pride nebezpecnejsi prudky zabrzdeni v aute.

Tak tak - ja uz se lekla, ze polezes do krabice, kam se davaji kufry jako Hanks v Terminalu :lol: .
Jinak ja do prvnich 12tt jsem letela na dovcu a zpet ve ctrnactidennim intervalu, cestu tam jsem tusila, ale nebyla jista, cesta zpet tusila hodne a doma po testu se tuseni potvrdilo. Jen mi sice nebylo primo blivno, ale zaludek jak na vode celou dovcu a i decka stolniho vina k obehu mne uspala na pul dne…

Kazdopadne, ze to nechces sdelit predem ani pozdeji chapu, taky jsem pracovala v „dynamickem“ kolektivu, ale o tom bych se rozepisovat nechtela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4181
9.8.10 00:07
MišelkaX píše:
Nedoporučuje se létat moc často, já si myslím že by to mělo být v pohodě… jde spíše o to že se nesmí dlouho cestovat (dlouho sedět), až vzlétnete tak se často procházej nebo když sedíš hýbej nožkama :palec:
Já letěla 5 den těhotenství :-D , povedlo se malou berušku splodit na dovolené…
Ale pokud jsi měla už dvakrát potrat, tak nevím ani jestli bys měla vůbec pracovat, měla by jsi byt spíše doma na krizovce :nevim:

Promin, nejak mi prijde Tvuj prispevek trochu nesmysl -
za prve - proc se nesmi v tehotenstvi dlouho sedet?
za druhe - chodit a hybat nohama - to se doporucuje kazdymu,zejm. lidem s krec.zilami, starsim apod., je to opatreni proti embolii, nevim, kde je spojitost zrovna s tehotenstvim
za treti - byt tehotna 5dni je neco jinyho nez byt tehotna 8 tydnu, pripomnela jsi mi ten vtip „pustte moji manzelku sednout, je tehotna“ „jo?a jak dlouho, vzdyt to neni videt“, „pul hodiny“.
Ale nic proti no :wink:
Jinak k dotazu - asi bych neletela.
I kdyz je fakt, ze jsem mela rizikove tehotenstvi, byla na jeho zacatku sluzebne pryc (ne letecky), tahala veci na vystavisti apod., a nepotratila jsem (o tehot.jsem v te dobe nevedela, ale hodnekrat me pak napadlo, ze kdybych to na zacatku takhle neprhenala na tom veletrhu, ze jsem mohla mit tehotenstvi lepsi, ne se vecne otvirat apod).
Preju dobre rozhodnuti a jeste lepsi vysledek za 7 mesicu ! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9749
9.8.10 01:30

ja by som letela, jedna sa o kratkodoby let, nie je to predsa let na opacny koniec sveta… tehu nie je choroba… letela som ako tehula vela krat… aj po neuspesnom tehu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama