9 mesicu a nechce papat - co s tim???

25.10.06 17:23

9 mesicu a nechce papat - co s tim???

Ahoj,
mam problem se svym skoro 9-ti mesicnim synkem. Nikdy se nam nepodarilo prejit komplet na pevnou stravu, ale vetsinou si vzal par lzicek neceho. Vyber velmi omezeny. Ted ale posledni 4 dny nechce nic. ma hystericky zachvat, kdyz se opet blizim se lzickou. nechce ani z prstu to oliznout. Hodne veci mu vylozene nechutna, ale hlavne ma problem s tim jidlem jako takovym. Rad si zuzla kurku chleba, a ma rad takovy maly kousky (banana puffs - je to nafoukla ryzova mouka ochucena bananem, bohuzel je tam i cukr - bydlim v USA). To si vezme i ode me. Ale kolik mu toho muzu dat? zrovna uplne zdravy to asi nebude. Neustale vyzaduje mliko. Dokonce jsem ze zoufalstvi zkusila dat do flasky ryzovou kasi mlecnou, ale to po par locich taky zacal odmitat. Driv si vzal kousek bananu, ale to uz taky nechce. Zkousela jsem varit vsechno mozny, kupovat detskou vyzivu… Nevim ted jak dal. Vcera jsem do nej zkusila cokoliv narvat a pak mu nedat flasku, ale to byl velmi neprijemny den. Nejaky mliko jsem mu pak dala, stejne musi aspon 500 ml denne vypit, ze…
Ma nekdo nejakou radu nebo snad i podobnou zkusenotst?
Diky, Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

511
25.10.06 20:50

Ahoj
nas malej jedl prikrmy jak vrabecek a nekdy nechtel vubec nic, nejradeji se jen kojil. v roce mel 8 200g a ja jsem z toho byla fakt spatna. Jakmile jsem ale prestala v 15 mesicich kojit, tak se desne rozjedl a ted uz krasne basti. Proste mu to mliko stacilo. Myslim, ze ti hlady urcite neumre. Mozna mu rostou zoubky, mozna mu to mleko taky staci, uvidis, ze se to casem spravi. Ja uz se u druheho ditka urcite tak nervovat kvuli jidlu nebudu.
Alca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3744
25.10.06 20:59

Ahoj,
nelámala bych to přes koleno. Naše malá už měsíc odmítá jakkékoliv příkrmy, a to už jedla 3× za den 150g porce. „Derou“ se jí zuby na svět, tedy zatím pod dásínkami a víc ani krok. Jediné co mi neodmítne jsou sušenky nebo kousek rohlíku.
Evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
748
25.10.06 22:17

Hankotom, u nás to s příkrmy bylo taky těžký. Už jsem byla na mrtvici. Lucka ani v roce nejedla v poledne ty jejich obídky. Do toho roku jsem jí to jídlo dávala rozmixovaný s mlíkem z lahve. Vždycky předtím jsem jí ale to jídlo nabídla lžičkou, to odmítala, tak pak z té lahve to vypila. Pak mě tady holky z deníčku poradili, dát jí do misky kousky uvařenýho masa např. nebo bramboru ať si s tím hraje a ochutnává. Nevím, jestli to bylo tím, ale pak najednou ze dne na den začala jíst ty svoje obídky. Hotový jídla ze skleniček nejí vůbec, jenom to co uvařím. Výživy mě taky odmítala, jedla jenom tak půlku banánu za den. K tomu nějakej jogurt, ochucenej. Ale nezoufej, i když já taky zoufala. Dneska, když jíme my nějaký jídlo, tak u nás stojí a chce všechno ochutnat. Tak dobrou chuť

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
748
25.10.06 22:17

Hankotom, u nás to s příkrmy bylo taky těžký. Už jsem byla na mrtvici. Lucka ani v roce nejedla v poledne ty jejich obídky. Do toho roku jsem jí to jídlo dávala rozmixovaný s mlíkem z lahve. Vždycky předtím jsem jí ale to jídlo nabídla lžičkou, to odmítala, tak pak z té lahve to vypila. Pak mě tady holky z deníčku poradili, dát jí do misky kousky uvařenýho masa např. nebo bramboru ať si s tím hraje a ochutnává. Nevím, jestli to bylo tím, ale pak najednou ze dne na den začala jíst ty svoje obídky. Hotový jídla ze skleniček nejí vůbec, jenom to co uvařím. Výživy mě taky odmítala, jedla jenom tak půlku banánu za den. K tomu nějakej jogurt, ochucenej. Ale nezoufej, i když já taky zoufala. Dneska, když jíme my nějaký jídlo, tak u nás stojí a chce všechno ochutnat. Tak dobrou chuť

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.10.06 17:28

Ahoj Hani, tak vidim, ze i ostatni mamci jsou na tom stejne :D Tak drzim palecky at Tomik pekne papa!!! Jana Mili

• Nahlásit
  • Citovat
1.2.11 16:08

Ahoj..mala ma 9 mesiacov a mame tiez ten problem ze nam nechce papat..mliecko ako tak vypije ale s ostatnym je to strasne..a to predtym papala pekne..moze to byt vazne zubkami?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama