Reklama

ABKM a ekzém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 19:36
ABKM a ekzém

Dobry den. Chci se zeptat jestli nemate nekdo zkusenost s ekzemy kdyz ma dite alergii na bilkovinu kravskeho mleka. Dcera ma od 3 mesicu osklivy ekzem. Ted ji je skoro 6 mesicu. Masticky nepomahaji. Pred tydnem ji zjistili abkm a alergii na kocky. Davame 2 dny Nutrilon Allergy Care ale nezda se mi to lepsi. Kdy vam tak ekzem zmizel? Ma to opravdu osklive a po celem tele i suchou kuzi. Kocky doma nemame jen u pribuznych takze tim to asi nebude. Jine projevy alergie jako zvraceni, prujem atd nema. Mate nekdo zkusenosti? :?

Reklama

Reakce:

marketak5
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 5 inzerátů 06.05.18 19:54

2 dny je málo, je potřeba podpořit střeva probiotikana. Nejlépe Hylak, mohou i kojenci a dlouhodobě. Taky jsem dávala od 6m. Mazat zinkovou masti a až to bude suché v barvě kůže tak hydratovat např adermou, biodermou atp. S příkrmy dávat zelenou zeleninu, nedávat cukr a bílou mouku

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 06.05.18 19:57

My jsme prodělali ve dvou měsících seboreu po celém obličeji, bylo to opravdu ošklivé, na to zabralo mastičky od kožní, za tři dny. Pak začla hodně suchá kůže, koupila jsem excipial u lipolotio, Mazala jsem tak minimálně třikrát denně a suchá kůže zmizela, ale mažu dál akorát už jen tak dvakrát denně, teď je dceři 4M. Jinak já kojim a mám zakázané kravské mléko.

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 06.05.18 19:58

Ahojky, mám stejnou zkušenost. U dcery se ekzém projevil poprvé ve 3 měsících a začal se „rozlézat“ po celém těle. Vyzkoušela jsem různé masti od doktorky i kožařky a nic nepomáhalo. Nakonec jsem vysadila veškeré mléčné produkty a pomalu se to začalo zlepšovat. Když jsem přestala kojit, dostala Nutrilon Allergy care a dál držela bezmléčnou dietu. Ekzém začal pozvolna mizet cca po 14 dnech a úplně pryč byl po měsíci. Dietu držela do 15. měsíců, a pak už začala tolerovat mléčné výrobky a bylo to ok. :mavam:

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 06.05.18 20:00
@marketak5 píše:
2 dny je málo, je potřeba podpořit střeva probiotikana. Nejlépe Hylak, mohou i kojenci a dlouhodobě. Taky jsem dávala od 6m. Mazat zinkovou masti a až to bude suché v barvě kůže tak hydratovat např adermou, biodermou atp. S příkrmy dávat zelenou zeleninu, nedávat cukr a bílou mouku

Na zinek pozor, také jsem mazala, a pak měla dcera šílenou alergickou reakci. On se prý postupně ukládá v těle po nějaké době (u nás 14 dní) může tělo zareagovat. Nám se nejvíc osvědčilo mazání od kožařky (infadolan, kalciovka a vazelína).

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 06.05.18 20:01

Jinak za mě aderma drahá a nám nepomohla. Já ještě pokaždé namažu olejem sebamed a pak excipial, krásně se to po oleji roztírá… nám to pomohlo, ale každé miminko je jiné…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 20:06

Děkuji moc. Ještě dáváme do koupele Linola fet olbad nebo tak nějak :lol: Dr. mi doporučila mazat belobazi a modrou indulonu ale bez výsledku. Asi taky budem muset na kožní :zed: nejhorší je že to svědí tak6e se škrábe no musime vydržet :?
@Saffiraa to je super že vám alergie vymizela :hug: doufám že se jí nebude držet celý život a taky zmizí :roll:

Ajejda
Kecalka 211 příspěvků 06.05.18 20:20

Ahoj - dva dny je malo (zvlastni, kdyz je to naopak, ze das expozici tak je ekzem skoro hned ;-)jeste pomohla vitaminova mast a chladivy syndenman, aby se neskrabala.

Makyna90
Stálice 80 příspěvků 2 inzeráty 06.05.18 20:50

Ahoj, já jsem se narodila s atopickým + alergii na krav. mléko.. alergie zmizela ale elzém mám stále, ale daleko lepší.. už jen na rukou.. ted se mi to teda zhorsilo v 8tt

marketak5
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 5 inzerátů 07.05.18 17:06

Ale on je ekzem potreba vysusit, prave tou zinkovou masti - ok, chapu, ze nekdo ma reakci i na to, bohuzel, kazdy je jiny. Ekzem se ale nema mastit indulonou sadlem apod. Prave az je to suche, tak hydratovat. Kdyz je aderma draha - ano je, excipial je taky dobry, nebo dexeryl, proste hydratovat..mozna i promazat, ale az je to suche, akutni ekzem cerveny svedivy nemastit. Dobry je i ichtyol, me se treba osvedcila zinkova mast vitella zn a Vitella ictamo - zinek rano a ichtamol vecer - ten nema prijit na slunko

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 07.05.18 19:43
@Anonymní píše:
Děkuji moc. Ještě dáváme do koupele Linola fet olbad nebo tak nějak :lol: Dr. mi doporučila mazat belobazi a modrou indulonu ale bez výsledku. Asi taky budem muset na kožní :zed: nejhorší je že to svědí tak6e se škrábe no musime vydržet :?
@Saffiraa to je super že vám alergie vymizela :hug: doufám že se jí nebude držet celý život a taky zmizí :roll:

Na to svědění můžeš dávat kapky Fenisil, můžou je i mimča a hodně pomáhají. Na „živý“ ekzém je dobrý i Imazol. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 21:21

@Saffiraa Fenistil dávám a předtím Zyrtec. Dekuju ona už to má uplně loupající se jak je suchá kůže :? Imazol zkusim :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama