Ach ty příkrmy

17
29.1.05 10:36

Ach ty příkrmy..

Ahojte holky,
chtěla jsem se zeptat, řešily jste taky tužší stoličku při zavádění příkrmů?Potřebovala bych nějaký dobrý tip,abych to své princezne aspoň trošičku ulehčila.
Díkec Bibi+Valinka(7m) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10410
29.1.05 11:39

Ahoj, my jsme také právě začali přikrmovat. Vím jen že se to nemá přehánět s mrkví, protože ta tzv. staví. Takže nedávám jen samotnou mrkev, ale napůl s bramborem.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
29.1.05 11:51

Ahoj Bibi, maminy radí na špičku nože másla či pár kapiček olivového oleje. Alča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
29.1.05 11:57

Ahoj,
mame podobny problem. Mrkev stoprocentne stavi, taky zraly banan nam to zhorsuje, naopak cervena repa, kedluben, brokolice, fenykl, jablko, hruska jsou fajn. Dobry je take zvysit prijem tekutin, takze jsem krome kojeni zacala davat i caj- detsky bylinkovy s fenyklem, ale pozor nesmi se nechat dlouho louhovat a pripravit vzdy cerstvy, protoze jinak ma opacne ucinky! Byl trochu trochu problem maleho donutit pit i neco jineho nez prso, ale po vyzkouseni snad vsech dostupnych dudliku, savicek apod. nakonec pije z normalniho hrnecku s dirkama, hlavne ze mame nakoupeno Avent, Nuk apod. :) hezky hovinka ;) preje Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
29.1.05 12:45

Ahoj Bibi,
prechod na tuhou stravu je vzdycky problem, chvili ti trva, nez se strevo osidli patricnyma bakteriema. My jsme s malou zapasili dva mesice, nez se to upravilo. Vse dulezite tady uz bylo receno - vybrat spravne potraviny, pridat olej a doplnovat vice tekutin i kdyz kojis. Projima i ovocna stavicka, ale jen hodne redena a opatrne! Jinak pohyb, pohyb a pohyb a jestli mas linejsi ditko jako ja, tak masaz, masaz, masaz - at se ty strivka pohnou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
29.1.05 13:14

Jeste jsem zapomnela , jak psala Bibi taky pridavam do kazdeho jidla olivovy olej, to nam taky pomaha!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.1.05 14:34

Ahojte holky,
moc děkuju za rady. :D S příkrmy teprve začínáme,takže ji dávám Hipp+Hami a do toho začínám postupně přidávat vařenou brokolici,cuketu.. Je fakt,že olej tam nedávám,takže to hned napravím.Čajíky jsme taky ještě nezkoušeli,ale myslím,že budeme mít stejný problém jako Janča-„z čeho“!S flaškou si totiž jen hraje..tak třeba taky zabere hrníček s pitkem. :? Ta hrušková šťávička taky nezní špatně.No,doufám,že to zase nepřeženu a nebudeme mít opačný problém… :D :D :D HOVIŠŮM ZDAR!!! :lol:
Pa pa Bibi+Valinka.

• Nahlásit
  • Citovat
veselabaculka
2.11.10 10:21

Ahojky, potřebovala bych radu. Od pátého měsíce přikrmujeme- zvládáme k obědu zeleninku- a k dopolední svačince ovoce) teď nám bude sedm měsíců. Ale zatím jsem všechno dávala skleničkové. Chci se zeptat. Když mám tu skleničku 125g - je to málo pro 7 měsíční holčičku? Mě pak přijde hrozně hladová před dalším jídlem? Pokud jste byli taky na skleničkách- dávali jste třeba 2? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
997
15.7.13 19:49

Ahoj maminky..potřebovala bych radu- sice už mám druhé dítko, ale nějak mi to vypadlo…chci se spíš ujistit…je to týden co jsme začali s příkrmem ( je nám teď přesně 6 měsíců)koupila jsem tu skleničku- první mrkev. První den jsem mu dala 2-3 lžičky a pak dala celou dávku UM jako normálně. Druhý den jsem mu dala asi do té půlky a asi o 30ml míň..třetí den dojedl zbytek skleničky a zase o 30 ml míň…čtvrtý den jsem dala brokolici a zase stejně…ďnes měl nějakou zeleninovou směs či co přesně…a zase jsem to udělala tak…kdy teda zkusit dát tu celou skleničku, aby už pak nedostal mlíko? musím prvně vyzkoušet druhy té zeleniny a pak až zkusit celou? omlouvám se za nesrozumitelnost:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
15.7.13 19:57

Ja davam vzdy pul sklenicky uz odzkousene zeleniny a druhy den zbytek(myslim, ze sklenicka se ma spotrebovat do 2 dne :think: ),takze predtim, abych to zbytecne nevyhazovala jsem spise navarila a zamrazila.az se rozjedl a ja obcas nestiham, dam sklenicku a nekdy on chce sklenku vylozene, chutnaji mu ty mixy maso a zelenina. jinak co Nova zelenina.to cekat 3 dny jestli se neobjevi alergicka reakce, aby jsi pripadne vedela z ceho to ma…a davam podle hladu, pokud vidim, ze vylozene chnape po lzicce, prikrm pridam, pokud mu to moc nejede, zkusim nabidnout mliko..jinak je to hezky popsane na www. kojeni. cz(tusim :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
15.7.13 19:57

@baculkaji nemyslím si, že bys každý druh zeleniny musela začínat po pár lžičkách. Já to dělala tak, že mrkvičku papal asi 5 dní po pár lžičkách, každý den jsem trošku přidala. Pak jsem dala dýni, brokolici a to už papal půl skleničky /cca 60ml/. Množství jsem následně nechávala už na něm. Celou porci spapal zhruba za 3 týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4635
15.7.13 19:58

Ahoj, nevím jak se to má dělat, ale u nás jsem 3 dny zkoušela mrkev, 3 dny, bramboru, 3 dny brokolici, pak 3 dny nějaké ty směsi a pak jsme jsme přidali i ty masíkové. Jinak dávala jsem tolik kolik si vzali, nejprve zvládali jen 2-5 lžiček a mlíko jsem dávala až třeba hodinu po příkrmu. Lépe se mi pak odbouralo dokrmování a celkem rychle přešli jen na ten příkrm. Za cca měsíc jsme mlíko vynechali už úplně.
Ale já jsem v tomhle trochu drsoň. Jinak doktorka mi to takhle odkývala, tak nevím, ale zdají se být v pořádku. Pozn. mám dvojčata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
15.7.13 20:30

Dej kolik si veme. ja od 6. mesice zacala zeleninou - ruzne druhy, co zrovna bylo, pak za par dnu maso, ovoce. Myslim, ze se to prehani co kdy a kolik. (lepek, vejce, mliko, ryby samozrejme pozdeji…)
Ale jestli ji mrkev nebo cuketu a jestli ji 2 nebo 4 lzicky ve 12 nebo v 15 hod to je faaakt jedno!!! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama