Adenom hypofýzy a porod

6702
12.5.13 11:52

adenom hypofýzy a porod

Ahoj holky.
Chtěla jsem se zeptat na váš názor nebo zkušenosti.
Mám adenom na hypofýze. Operovat ho nechtějí, že by mi mohli poškodit hypofýzu a taky bych mohla brát hrst prášků denně. Takže jezdím jen na kontrolní MR každý rok na neurochirurgii do Střešovic.
Asi před dvěma roky mi můj ošetřující lékař řekl, že kdybych otěhotněla a chtěla rodit, tak určitě nepřipadá v úvahu normální porod, ale císař. Kvůli niktrolebečním tlakům - adenom by mohl krvácet.
Ted jsem tedy těhotná, sice čerstvě, ale můj doktor je někde na stáži a vrátí se bůhví kdy. Nikdo neví. Zastupující doktor mi řekl, že mi žádné doporučení na porod císařem nenapíše. Takže teď nevím co budu dělat. Máte někdo adenom a rodili jste normálně? A nebyly žádné komplikace? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16844
12.5.13 12:02

:mrgreen: kdybych otěhotněla a chtěla rodit, to je nelogické, otěhotněla a chtěla rodit, pokud jsi těhotná nebo otěhotníš, musíš porodit :mrgreen: :mrgreen: není jiná cesta k miminu. Ne, to mě jen pobavilo :lol: No hele, zašla bych si na neurologii, protože tam by ti doporučení k CS měli dát, když je nebezpečné rodit klasicky :nevim: Nebo změnit gynekologa, je jich spousta, kteří ti to doporučení napíšou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6702
12.5.13 12:06

@araw jo jo je to nelogické, ale takhle mi to doktor řekl… Aspoň je vidět jaký tady taky máme kapacity:-D no dr na gyndě mi řekla, že mi to musí napsat můj neurochirurg. že ona to napsat nemůže na gyndě. Tak netuším jak to je. Ale tu neurologii bych zkusit eventuelně mohla. Tam moji kartu s nálezem taky mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
12.5.13 12:50

:mavam: Díky za tohle téma, taky jsem zvažovala ho založit. Mám mikroadenom na hypofýze a bojím se rodit klasicky, aby mi tím tlakem třeba neprask :oops: Ptala jsem se na to u Apolináře kde budu rodit a tam mi doporučili přinést od ošetřujícího lékaře doporučení k CS :nevim: Tohle téma je pro mě te´d hodně aktuální. Rodím sice až v půlce října, ale strach mám už te´d

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6702
12.5.13 12:54

@mahdalka já bych měla mít TP až v prosinci, ale člověk je rád informovaný dopředu. a tohle mě řádně naštvalo, když ten zastupující dr řekl že mi to nenapíše ať si počkám na svého dr na neurochirurgii. Jenže to nikdo neví, kdy z tý stáže přijede. Takže taková prekerka. Takže budeš mít doporučení od lékaře z neurologie? nebo odkud?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
12.5.13 13:14

Já právě vůbec nevim. mě nějak nenapadlo to řešit, až když jsem tu viděla téma od tebe, tak si říkám, že nejsem sama. Já chodila na MR v Praze do kateřinský, kousek od Apolináře. Ale zeptám se mýho doktora co k němu chodím se štítnou žlázou, nebo prostě obvodního gynekologa, mám hodnýho tak mi buď poradí nebo mi to napíše. No nebo ještě v tý Kateřinský co mi dělali tu MR :think: Budu si to pomalu muset oběhat a zjistit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36191
12.5.13 15:50

Adenomy hypofyzy málokdy krváceji a neslysela jsem, ze by to byla kontraindikace normalniho porodu. Zalezi urcite na velikosti. Spis aby to behem tehotenstvi nejak moc nenarostlo, mozna bys mela mit po porodu MR kontrolu. Ale divim se, ze by ti nedali doporuceni na sekci, pokud o ni stojis, vetsinou neni duvod v tom zenam nejak branit. Zkus se s dokumentaci obratit na jine NCH pracoviste, ze chces vyjadreni dalsiho lekare - na to mas narok. Ale urcite budou chtit videt posledni snimky. To ti vypalej ve Streskach na CD za nejakych 100 kc, nepotrebujes na to zadnou zadanku (na radiologii). POkud bys chtela soukromou NCH konzultaci, sefka to zprostredkovava za 2000 kc (neurochirurg u ni nema smlouvu s pojistovnou, ale zato se ti extra venuje) - muzu zaridit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6702
12.5.13 17:38

@mahdalka Kateřinská je někde u Karláku co? tam jsem na MR taky si dvakrát byla. Poslal mě na ní endokrinolog ke kterému jsem chodila na Karlák. K docentu Hánovi. Ale ten už jezdím k doktorce do Plzně. Bydlím kousek u Rokycan a přece jen do Plzně to mám blíž. Taky mě napadlo, jestli by endokrinolog nemohl něco napsat. Ale spíš si myslím, že to bude asi muset bejt na tom neuro. Na gyndě mi právě řekla, že ona to napsat nemůže, že aby to napsal někdo z toho neura. Tak uvidíme. Třeba ještě něco vymyslíme:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6702
12.5.13 17:42

@Pudloslava no neurochirug mi právě říkal, že budu muset rodit císařem a taky, že budu muset rodit u Apolináře, protože tam mají dobrý operační sál. Že v případě když to zakrvácí, tak že mě hned odoperujou. Kdyby mi to takhle neřekl, tak to neventiluju. :). no jenže ted je to prostě takový na prd, že je někde na tý stáži a vrátí se neznámo kdy. A to by bylo kde, ta konzultace neurochirurga? Nějak to promyslím, kdyžtak se na tebe obrátím.. díky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36191
12.5.13 17:53

A jak velikej ten adenom vlastne mas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6702
12.5.13 17:56

@Pudloslava právě že moc velkej není. 10×10×7 mm. na tenhle rozměr se mi změnšil. Dřív byl větší a zasahoval do očních nervů, že jsem viděla dvojitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36191
12.5.13 18:48
@prdelka184 píše:
@Pudloslava právě že moc velkej není. 10×10×7 mm. na tenhle rozměr se mi změnšil. Dřív byl větší a zasahoval do očních nervů, že jsem viděla dvojitě.

fakticky dvojite? cekala bych jiny typ poruchy videni, treba vypadek casti zorneho pole. dvojite videni je zposobeno poruchou jinych nervu beziciho jinudy. divne. Nicmene mozne je vsechno. To te asi dost vylekalo, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6702
12.5.13 19:10

@Pudloslava No byla jsem trochu vystrašená. Hlavně mi v 25 letech řekli, že jsem prodělala slabou mrtvici. Jeden den brnění levé půlky těla, druhý den brnění pravé půlky těla, k tomu to dvojité vidění - ale to přisoudili tomu adenomu a nemohla jsem mluvit. Nedala jsem dohromady jednu souvislou větu. Měla jsem tři práce a tak trošku jsem se honila. Pak mi nasadili léky na ředění krve, cinarizin a antidepresiva. A bylo mi pak úplně jedno že jsem ležela dva týdny doma zadarmo (pracovala jsem na ŽL). Po tomhle všem jsem absolvovala MR v Příbrami a právě tam mi našli adenom a prej zasahoval do těch očních nervů. Proto to dvojité. Jo a lumbálka. Pro mě nejstrašnější věc. Prodělal jsem dvakrát a v obou případech jsem se z toho dostávala přes týden. Zvracení, hlava jak třeštila, no děs. Ale v Praze prý dělají ambulantně a vezmou jen malý vzorek. V Hořovicích brali 4 velké zkumavky… FUUJ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36191
12.5.13 19:41

@prdelka184 no pekna smesice ruznych priznaku, zrejme ti to zvysilo nitrolebni tlak a tak jsi mela priznaky z ruznych casti mozku. Ambulantni lumbalka je o jine (atraumaticke) jehle, ne o mnozstvi odebraneho likvoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6702
12.5.13 20:23

@Pudloslava na tu atraumatickou jehlu jsem se ptala, když jsem po 4 letech měla jít na další lumbálku. Bohužel v nemocnici v Hořovicích na mě koukali jako na blbce, jako co že to je? :) protože jsem si to všechno načetla na internetu, že je takováhle možnost. bohužel tam se nepoužívá. Můžu říct, že kdybych měla jít ještě jednou na lumbálku, tak ať mě radši někdo zastřelí. :pocitac:. už nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat