Sušička AEG AbsoluteCare - kterou variantu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rorozulka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 03.01.18 16:18
AEG AbsoluteCare kterou variantu?

Ahoj, holky…která AEG absolute care je lepší? ztrácím se v těch variantách :-)
děkuju za radu a zkušenosti

Reakce:
rorozulka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 03.01.18 17:22

Máte někdo?
:mavam:

wallace
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 03.01.18 19:05

Ahoj, já mám typ T8DBE48SC. Mají to značené dost složitě, ale T8 označuje řadu sušiček, pak tři písmena - první písmeno - označení pro bubnové sušičky, druhé písmeno - určuje distribuční kanál obchodního oddělení společnosti Electrolux, třetí písmeno design spotřebiče (toto mi odpověděli na dotaz z AEG), další čísla - první (u naší 4) si už nepamatuju a druhé je na kolik kg prádla je sušička max. Poslední písmena jsou barva spotřebiče (bílá nebo stříbrná dvířka, ovládací knoflík).

V podstatě vybírej, jestli chceš kondenzační nebo s tepelným čerpadlem, a funkce osvěžení a osvětlení bubnu. Ostatní funkce jsou u všech této řady stejné, alespoň co se mně podařilo zjistit.

Taky jsem vybírala hodně dlouho, než jsem se v tom trošku vyznala :-)
Tak snad ti to pomůže :mavam:

rorozulka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 03.01.18 21:03

Díky díky omlouvám se za chybu…samozřejmě chi sušičku…ne pračku…a ty jsi koupila jakou?

wallace
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 03.01.18 22:42

@rorozulka Jo, no vidíš :-D to jsem ani nepostřehla, vzala jsem to na sušičku podle těch typů :-D
My máme typ T8DBE48SC, nemá osvětlení bubnu ani funkci refresh (osvěžení). Usoudila jsem, že je to zbytečný, osvětlení jsem se dočetla, že je jen na pár vteřin po zapnutí a vypnutí a refresh není prý teplým vzduchem, ale studeným (nevím, nikdo mi nikde nebyl stoprocentně schopný odpovědět), tak to můžu dát prádlo vyvětrat na balkón. Rozdíl v ceně s těmito funkcemi a bez byl v září 2017 1300,– Kč. Takže to nebylo málo.

Jinak má funkce na bavlnu (jediný program na 8 kg), syntetika, mix (bavlna + syntetika), vlna, hedvábí, snadné žehlení, ložní prádlo, sportovní oblečení (funkční), outdoor oblečení a přikrývka.
Jsem s ní naprosto spokojená, většinu prádla suším na bavlnu (bez ohledu na materiál) a za celou dobu se nic nezničilo. Jediné, co jsem si všimla, tak se „vysypaly“ ručníky, které jsou ale fakt už letité (cca 13 let), tak ty časem půjdou, a srazily se na délku dvoje tepláky. Jinak rifle, chlapovy košile i moje lehounký trička OK.
Když budeš chtít něco vědět, klidně se ptej :-)

rorozulka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 04.01.18 07:24

Nerazila jsem evidentně na poklad… :dance:
já osobně bych chtěla od sušičky hlavně…abych mohla dávat rovnou do skříně…sušit péřové bundy a přikrývky…nechci žehlit :-) slyšela jsem o něčem jako žehlení parou a líbilo se mi, že některé mají čidlo vlhkosti..takže si upravují délku sušení..a bojím se výrobních vad/některým prý nedoléhají dvířka a hluku

wallace
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 04.01.18 21:39

:lol: :lol: To asi musím říct doma :lol: :lol:

Já taky suším do skříně. Čidlo vlhkosti myslím mají z téhle řady všechny. Zapnu program, je tam nějaký čas sušení, ale v průběhu se ten čas mění podle toho, jak je prádlo vyždímané z pračky(prodlu­žuje/zkracuje), takže to funguje. Někdy se mi teda stane, že po skončení programu ještě přidávám 20 minut na dosušení, protože je prádlo ještě lehce vlhké. Ale to je tím, že suším vše dohromady bez třídění podle materiálu, takže čidla vezmou lehčí materiály, které jsou dřív suché a třeba na ručníky je to brzo. Tak vyndám suché a zbytek dám ještě dosušit. Máme taky starší pračku, která už hůř ždíme :-(

Přikrývky, deky, polštářky apod. naprosto bez problémů - nádhera.
Bundu jsem teď taky už zkoušela, a to ani není péřová, klasika nějaká polyester výplň a super. Používám ty míčky a byla i nádherně načechraná.

Páru teda nemá AEG téhle řady ani jeden typ, taky jsem ji chtěla a docela mi i chybí :( Moje vize byla taky nežehlit nic. Ale třeba chlapovy košile prostě vyžehlit musím, což nevím, jestli by na ně pomohla pára, protože ty košile se prostě přejet musí, aby muž nějak vypadal. Je toho ale naprosté minimum, co žehlím, takže jsem spokojená.

Co se týče páry, tak tu měla tuším nějaká Beko a Bosh (už si přesně nepamatuju, bylo to hrozně moc typů, co jsem zkoumala, než jsem se rozhodla). Ale od obou mě všude odrazovali kvůli poruchovosti. Beko je sice levná značka, ale prý dost poruchová a nejsou moc náhradní díly a Bosh se mi navíc líbila, že má funkci samočištění kondenzátoru, ale tam je zase problém, že SAMA se nevyčistí dobře a prý cca po dvou letech musí do servisu na vyčištění, protože to si sama doma neuděláš. To je u těchto AEG super, že se všude dobře dostaneš a vyčistíš si. A ten kondenzátor se ani moc nezanáší. Taky jsem na Heuréka zkoumala recenze a bylo jich tam několik od jednoho nespokojeného chlapíka, který ukazoval hodně zanešený kondenzátor po jednom měsíci. Toho jsem se bála, ale je to v pohodě.

U něj to podle mě souviselo s tou výrobní vadou dvířek, na kterou jsi se ptala. U jedné výrobní šarže nedoléhala dvířka, netěsnila, hvízdala, apod. Tím ten prach více létal do kondenzátoru. Tohohle jsem se taky bála, ale už to evidentně dali do pořádku, protože my problém žádný nemáme.

Co mě teda po prvním spuštění hodně překvapilo a zklamalo, byla hlučnost. Přišla mi příšerně hlučná. Ale hluk, co byl z kondenzátoru (takové jako hvízdání, vrčení, bzučení) tak cca po 2-3 sušeních přešel (píšou to i v manuálu, že je to zajížděním kondenzátoru, než si sedne). Co ale zůstalo, a v tom nebude žádná sušička asi jiná, je hluk ze sušeného prádla. Jak se tam to prádlo točí, tak cinkají knoflíky, zipy, atd. Já navíc používám ty míčky, takže rachot ještě větší :-D Jen jsem teda přešla z těch gumových „ježků“ na vlněné koule a je to lepší. Gumové jsem dala jen třeba k té bundě nebo přikrývkám pro lepší načechrání.
Ale jinak jde o zvyk, nikdy jsem sušičku neměla, tak jsem byla z toho hluku v šoku, ale teď už ji téměř nevnímám, a to ji máme z důvodu nedostatku prostoru v obýváku! ;) Takže se toho neboj a jestli ji můžete dát třeba do koupelny za zavíratelné dveře, tak už vůbec ne :-)

Uff, to jsem se rozepsala… :-D
Ale snad ti to pomůže. Já sama moc dobře vím, jak jsem se v tom plácala, když jsem vybírala, a nikde jsem nemohla pořádně sehnat přesné informace, které jsem hledala.
Takže pokud by tě napadlo ještě něco, co by tě zajímalo, tak se určitě ptej a já ti, pokud budu vědět, ráda poradím :mavam:

wallace
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 04.01.18 22:04

@rorozulka
Jo, a ještě bych doplnila, že bych osobně zase šla do sušičky s tepelným čerpadlem, než do kondenzační. Je sice dražší, ale suší při nižších a stálých teplotách, takže by měla být šetrnější k prádlu. A když jsem slyšela po známých, jak jim sušička srazila nebo jinak zničila X oblečení, tak by mě asi omývali, kdyby mi sežvýkala něco oblíbeného :lol:
A s TČ by měla být lepší i co se týče spotřeby elektřiny, měla by oproti kondenzační být úspora až 30%. Tak uvidíme, protože toho se celkem děsím, kolik budeme platit za elektřinu. Původní plán, na co jsem přemluvila muže, byl, že se bude sušit sychravý podzim-jaro, kdy nejde sušit na balkóně a sušáky doma byly na dlouho a na prd s vlhkostí…
No, co ti budu povídat…balkón si už asi i v létě nechám jen na zeleninu, kytičky a kochání se :mrgreen:

A myslíš, že by ti název téhle diskuze šel změnit na tu sušičku místo pračky? Kdyby třeba někdo další jako my hledal informace o suškách a mohlo by mu to pomoci…

Onder
Nováček 2 příspěvky 13.01.18 16:17
Aeg

@wallace Ahoj prosite, jake mas zkusenosti se susickou. Me se zanasi spodni kdenzator a dvirka mi piskaji. Volal jsem na Aeg a pry na vycisteni se nevztahuje zaruka, ale se jsem delal jak je napsane v manualu :nevim:

wallace
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 26.01.18 12:14

@Onder Ahoj, zkušenosti mám jen ty nejlepší :-) Nám se teda kondenzátor nijak moc nezanáší. Co se týče pískajících dvířek, tam bych viděla ten problém, proč se ten kondenzátor více zanáší. Jak jsem psala někde výše, dočetla jsem se v recenzích na Heureka, že někdy před rokem byl asi nějaký problém ve výrobě a některé kusy měly stejný problém s dvířky. Já naštěstí s tímhle problém nemám, u naší sušičky je to OK. Zkus kouknout na Heuréka, třeba tam najdeš, jak to lidi řešili.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >