Aftova stomatitida

17.12.19 09:00

Aftova stomatitida

Krasny den, dcera ( 14 mesicu ) ma dle doktorky aftovou stomatitidu. Teploty az do 39 stupnu. Velmi natekle dasne pres zuby, zapach z pusinky, par aftiku v puse, nechce nic jineho nez mleko, nekdy zvraci, vetsinou jednou denne, nechce spat atd. Crp 11 pry nizke, anginu nema. Jak dlouho to trva ( uz to mame 5 den ), pomohlo Vam neco? Jaky byl u Vas prubeh? Dekuji L.

Příspěvek upraven 17.12.19 v 09:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

265
17.12.19 09:11
@Luucanam123 píše:
Krasny den, dcera ( 14 mesicu ) ma dle doktorky afrovou stomatitidu. Teploty az do 39 stupnu. Velmi natekle dasne pres zuby, zapach z pusinky, par aftiku v puse, nechce nic jineho nez mleko, nekdy zvraci, vetsinou jednou denne, nechce spat atd. Crp 11 pry nizke, anginu nema. Jak dlouho to trva ( uz to mame 5 den ), pomohlo Vam neco? Jaky byl u Vas prubeh? Dekuji L.

A co vám doktorka dala na léčbu? Trvat to může i 14 dní. Je to hrozný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 09:15

Prave, ze nic. Ze musime vydrzet. Ze to odejde samo. Jedine na mirneni bolesti, cipky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
17.12.19 09:26
@Luucanam123 píše:
Prave, ze nic. Ze musime vydrzet. Ze to odejde samo. Jedine na mirneni bolesti, cipky.

Mala uz je teď docela veselá. Ale jeden den sem probrečela taky, protože už sem to nedávala. Spát pořádně nemohla, hladova byla, ale jíst nemohla, takže ubrečená. Ale nevím jak by jsme to dali bez léčby 8o jako je pravda, že to prostě musí odeznit samo, ale aspoň se ty příznaky mirni. A nechceš zkusit zajít s malou k zubařce třeba by ji pomáhal tam. Hlavně musí malá aspoň trochu pít aby nebyla dehytratovana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 09:33

My tu zubare nemame moc dobreho, necha si zvlast u deti platit i za podani ruky. A tatka je na sluzebce, takze jsme bez auta. Koupime ten gel a uvidime zitra a pozitri. Ja to taky moc nedavam, zvlast mala byla vzdycky zlaty dite, takovy to, nebrecim, nejsem protivna, snim vse co mi daji, spinkam prakticky na povel :D atd. A ted, porad pobrekava, neudelam vubec nic, nekdy zaspi i na me. Hubne pred ocima. Je mi ji tak lito. Ale dat to musim, i kdyz uz ted jsem zombik :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 09:35
@Luucanam123 píše:
Prave, ze nic. Ze musime vydrzet. Ze to odejde samo. Jedine na mirneni bolesti, cipky.

Dobrý je gel Kamistad. Píšou, že je pro starší deti, ale klidně ji to tím namaž. Nám to doporučila pediatrička a aspon chvilkově se jí ulevilo, mohla sníst treba termix z kapsicky. Dcera měla dva týdny horečky a pak několik dní afty. Je to hrozny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 09:38

@martina bl Dva tydny horecky, no to snad ne. Dekuji za doporuceni. Jezis, at uz je tohle za nami. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 10:04
@Luucanam123 píše:
My tu zubare nemame moc dobreho, necha si zvlast u deti platit i za podani ruky. A tatka je na sluzebce, takze jsme bez auta. Koupime ten gel a uvidime zitra a pozitri. Ja to taky moc nedavam, zvlast mala byla vzdycky zlaty dite, takovy to, nebrecim, nejsem protivna, snim vse co mi daji, spinkam prakticky na povel :D atd. A ted, porad pobrekava, neudelam vubec nic, nekdy zaspi i na me. Hubne pred ocima. Je mi ji tak lito. Ale dat to musim, i kdyz uz ted jsem zombik :D :D :D

Neboj, ona tu váhu dožene. Musíš to brát tak, že je to prostě dětská nemoc, i když je hrozná. Mně z toho tehdy skoro hráblo. Až pak jsem se dozvěděla, že deti, co odmítají i pít, končí na kapačkách. Takze hlavně ať ti pije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 10:07

@martina bl To ona si obcas cucne, takze aspon neco. Dekuju, za podporu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
17.12.19 12:11

Hlavně ať je malé brzo líp. V lékárně kup nějaký ten gel na afty ( i kdyz nevím jestli si tak malá nechá ty afty natřít, naše malá se děsně brání ani nevím jestli se tím gelem na ty afty trefuji ) ale když by to nešlo, tak aspoň vytirat 3× denně tou fialkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 12:55

@PeBa12 Dekuji, uz mazeme. Snad bude brzo lip. A Vasi male take.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12285
17.12.19 13:04

@Luucanam123 naše doktorka při tom doporučuje kromě genciany užívat vitamín B complex, takové ty malé tabletky, ale na to je asi ještě moc malá
hlavně ať pije mléko, je to tekutina i potrava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 13:22

@stinga Dekuji, ale to do ni nedostanu. Mazeme a uvidime. Dekuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12285
17.12.19 13:26

@Luucanam123 moje malá to měla v lednu, 14 dní a bylo to hrozné, ale pak to přešlo, jako by jí nikdy nic nebylo
a já jsem to měla ve 3 letech přes vánoce až do Silvestra, já potichoučku plakala hlady v pokojíčku a babička s matkou plakaly tajně v kuchyni se mnou
ale vydrž, jednou to skončit musí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 13:49

@stinga Jezis to je strasny. Mam starsi 2 syny a ani jeden to nikdy nemel. A moje holcicka to musi vytrpet a jeste pravdepodobne pres Vanoce. No zatim nebrecim, snad uz to bude lepsi a lepsi. Diky moc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama