AFTY??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mišena
Stálice 68 příspěvků 27.07.09 11:14
AFTY??

ahojte,
prosím o radu, jestli máte někdo zkušenost s aftami. Můj roční Tomášek má plnou pusu bílých tečech, rty z toho má celé nateklé, bolí ho pusinka a tak nemůže jíst. Je to hrozný, v noci se budí jak ho to bolí a porád pláče.
Jestli s tím máte někdo zkušenosti, poradte jak na to. Koupila jsem si v lékárně tantum verde na vyplachování, ale jen mu to potírám. Má to mít i nějaké umrtvující účinky. Můžu dělat jestě neco jiného? nebo čeho se mám vyvarovat v jídle? Jak dlouho trvá léčba?
Už to má chudáček 3 dny a zatím nic moc zlepšení. Asi to má z toho jak pořád všechno strká do pusy, ale to nejde uhlídat.
Předem díky za rady

Reakce:
Kac
Kelišová 5049 příspěvků 27.07.09 11:33

ahoj,
tantum verde je lepsi ve spreji, kdyz tak male dite neumi vyplachovat? ale to nic to je vedlejsi. Zkus jeste šalvěj, sypanou - malé davky-je to dost hořke v norm. davkach a popijet to jako čaj, možná osladit, nebo med mu ještě taky nedáváš, že? Šalvěj je na dezinfekci ust. dutiny.
Na vyplachovani je ještě florsamin, ale vyplivnout.
At vam to brzy vymizi…dospělého trápí jedna…
Brzké uzdravení.
 Kač

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 27.07.09 11:36

K jidlu nic ostreho ani jablko, rajce, broskve- to ani nebude chtit- bude ho to stipat. CHleba se syrem, nebo salamem. Polevky radsi jako pro mimiska. Jogurty-si myslim nestipou. Postupuj podle toho jesli jsi mela nekdy afty co tebe stipalo.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 27.07.09 11:42

Ahoj,

od strkání věcí do pusy to asi nebude, dělají to všechny děti. Super je chlorella, když se tabletka cucá, léčí afty i krvácející dásně. Jen nevím, jestli ji narychlo seženeš - možná v lékárně budou mít.

olsa
Kecalka 123 příspěvků 27.07.09 12:10

ahoj,
doktorka nam predepsala takovou tu fialovou vodicku, ale byla hodne redena, takze ji museli v lekarne specialne pripravit a dali jsme k tomu panadol. do druheho dne jsme meli pokoj.

ivana

erdita
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 27.07.09 12:20

tak aftiky v puse mela ted moje dcera asi pred 14dny a pak to chytla ta starsi a asi ctvrty den je zdrava takze to je cerstve.uz jsem jednu diskuzi zakladala s timhle problemkem.mely to same co tvuj maly akorat s tim rozdilem ze tu starsi to ani nebolelo a ta prvni snad asi jeden den…koupila jsem gencianku(fialova vodicka) a potirala Jsem jim cely jazyk i dasne ale ta starsi musela mit antibiotika'(schy­tala to vic) jinak pri tom teploty a tak…to tantum verde je taky dobre ale ta genciana lepsi…

Kačik
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 27.07.09 13:42

Sabinka měla cca před týdnem taky boláčky v puse a pomohla nám fialenka zhruba po 3dnech bylo výrazné zlepšení!
Opravdu noci byly děsné a přes den byla taky pěkná protivka :wink: v noci jí hodně pomohlo když začla plakat že jsem jí donesla napít zvlažila si pusinu a zas spokojeně usnula ale cca za 2h znova pláč :(
Přejem brzké uzdraveníčko!!!

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 27.07.09 15:08

Kdysi syn, ač byl bez teplot dostal na to antibiotika v kapkách, jak měl osypanou celou pusu a měl je až v krku. Jen slintal, nejedl, nepil jen brečel.

Mava
Generální žvanilka 24839 příspěvků 27.07.09 17:22

taky jsme tím prošli…

nejlepší byl kamistat, znecitlivý a dá se trochu najíst

nenutit jíst, jen pít…jsoe to redy od dr.

malý nakonec dostal ATB, měl plnou pusu, byli k tomu i horečky
postupně jsme si tím prošli celá rodina

dobré jsou i pivní kvasnice a manžel měl něco ve spreji /už nevím název/ bylo to jako jod nebi tinktura

nat77
Kecalka 461 příspěvků 30.07.09 12:31

a co teplota, nemá? Syn - 3 roky - to měl až u mandlí a byla to angína, teplotu měl jenom den, ale pak si pořád stěžoval, že ho bolí v krku, tak jsem se mu mrkla a měl pusu plnou aftů. Dostali jsme penicilín, dle mého táty - mikrobiolog - je to na to nejlepší antibiotikum. .

nat77
Kecalka 461 příspěvků 30.07.09 12:32

jo a na bolest normálně nurofen.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >