Afty u 4 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 11:15
Afty u 4 měsíčního miminka

Potřebuji opět poradit. Malý mi včera chytl horečky. V zadečku 38,5. Po odečtu tím pádem 38. Měl i průjem.. Prvně jsem to přisuzovala k zoubkům, ale když jsem se podívala do pusinky, měl na jazýčku puchýřky.. Hned mě napadlo, že to jsou afty. Proto jsem hned začla vyhledávat tady na emiminu, kde na mě i vykoukla herpetická stomatitida. Ani jsem neváhala a jeli na pohotovost. Jistota je jistota, malému přece jen budou teprve 4m.. Lékařka ho prohlédla. No, prohlédla. Pouze poslechla, Koukala do pusinky, kde teda viděla, že to má malý až v krčku. Optala se, zda něco dáváme..Řekla jsem, že jsem měla doma mundisal gel, ale nevím, zda se může a jak často takhle malému miminku dávat. Doktorka tohle v podstatě taky nevěděla a info musela hledat v počítači. Doporučila i heřmánkový čaj, na horečku sirup Paralen. Každopádně se jen koukla do pleny, poslechla hrudník a tím to skončila..Čekala jsem, že zkontroluje fontanelu, uzliny u krčku. Nevím, zda je tento postup zcela normální? Doporučila, pokud se malý nezlepší, máme zajít ještě k našemu Dr, kam půjdu tak či onak..Když to shrnu. Malý má tedy teplotu. Dnes už kolem 37, stále průjem, nevrlý, celou noc i den propláče. Když pije vidím, jak se mu strašně špatně polyká a flašticku v pusince taky pořádně nechytne. Přijde mi zvláštní, že se u aftů objeví i teplota. Nemám s aft, žádnou zkušenost, proto se ptám vás, kdo s má s tímhle zkušenost. :hug: Taky by mě zajímalo,.zda je možné, aby ho po paralenu, ať čípek nebo sirup, bolelo bříško. Šíleně se kroutí, prdí a neuvěřitelně zapáchá :nevim:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 11:21

Ještě dodám, že mundisal skoro nepomáhá, rozkřičí se na celé kolo, takže jsem sáhla po klasické GV, která jakš takš zabírá.

KatchaS
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 25.11.18 12:04

Dcerka prodělala afty předminulý týden. První 3 dny měla i teplotu kolem 38,5 .. Sice není tak malá, má 1,5 roku ale i tak mě to překvapilo, že u aftů je teplota. Byla jsem s ní u dětský, že nevím co se děje. Myslela jsem si, že to je k zoubkům. A byly to afty. Měla plnou pusu aftů a dokonce i „venkovní“ kolem pusy. Doporučila sirup proti bolesti/teplotě, B-komplex, fialovou vodičku a řekla, že to musíme všichni vydržet. A hlavně musí stále hodně pít pít a pít. Naštěstí to malá zvládla a afty opravdu po týdnu začaly mizet a nyní už je opět v pohodě :) . Jen nevím jak k tomu přišla :think:

KatchaS
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 25.11.18 12:05

Jo a ještě jsem jí to v noci, když plakala, mazala Calgelem. Trochu to zabíralo.

Heivka
Závislačka 3257 příspěvků 25.11.18 12:33

Na bolest je dobrý calgel nebo Kamistad, jinak to může být i 7. nemoc - ruka, noha ústa, teď to nějak jede ve velkém z okolí to momentálně mají skoro všichni co chodí do školky

Vergle1
Povídálka 44 příspěvků 25.11.18 12:36
Tak to měla sedmou nemoc. Syndrom ruka-noha-ústa. Obě dcery měly afty, pupinky kolem pusinky a zánět dásní.@KatchaS píše:
Dcerka prodělala afty předminulý týden. První 3 dny měla i teplotu kolem 38,5 .. Sice není tak malá, má 1,5 roku ale i tak mě to překvapilo, že u aftů je teplota. Byla jsem s ní u dětský, že nevím co se děje. Myslela jsem si, že to je k zoubkům. A byly to afty. Měla plnou pusu aftů a dokonce i „venkovní“ kolem pusy. Doporučila sirup proti bolesti/teplotě, B-komplex, fialovou vodičku a řekla, že to musíme všichni vydržet. A hlavně musí stále hodně pít pít a pít. Naštěstí to malá zvládla a afty opravdu po týdnu začaly mizet a nyní už je opět v pohodě :) . Jen nevím jak k tomu přišla :think:
KatchaS
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 25.11.18 12:41

@Vergle1 no já ti nevím, na ručkách ani nohách nic neměla. Doktorka to schválně kontrolovala, protože jí to také napadlo.

Heivka
Závislačka 3257 příspěvků 25.11.18 12:46

@KatchaS Kamarádky syn měl na ruce 1 mini puchýřek, jeden na noze a zbytek se mu vykulil v puse takže bych to nevylučovala.

Vergle1
Povídálka 44 příspěvků 25.11.18 12:48

@KatchaS Obě holky taky neměly na rukou a nohou nic. Jen na puse, v ní + zánět dásní. Začalo to teplotami, cca 4 dny a afty vylezly až po tom, co teplota začala odeznívat. A hlavně ta teplota nešla skoro vůbec srazit.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 25.11.18 12:48

Kup si Aloclair, zrovna s afty bojujeme já i syn. Je to gel a vytváří ochranný film a léčí. Lépe se pak i jí a pije. A na noc Nurofen nebo Paralen.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 12:49

Děkuji za reakce. Zítra hned pojedu k našemu Dr, ať ho pořádně prohlédne. Jako afty se mi to opravdu nezdá. Navíc mě zaráží ta teplota. Pít mu dávám, ikdyz je to boj. Mléko mu více ředím vodou, aby měl tekutiny a aby se více zasytil tak řídčí kaší na lžičku, což mu jde perfektně. Jen je chudinka uplakaný, bolí ho hlavně v tom krčku. 7 nemoc znám, měl ji synovec necelé 2 roky zpět.. Mám starší dceru, která už do školky chodí, tak mě napadá , jestli něco přitáhnout nemohla ona. Občas malému pije z flašky, snažím se to hlídat, ale občas to prostě nejde uhlídat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 12:54

Jinak Paralen jsem dala včera a šíleně se svíjel a prděl o sto šest..Dnes jsem ho zkusila dát taky a stejný scénář. :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 14:06

Ještě mě napadlo. Co fenistil kapky? Můžou se dát, nemůžou? Myslím, že jsou i protizánětlivé? Jde mi spíš o to, aby se prospal. Tím, jak ho to bolí nemůže vůbec ani spinkat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 14:29

Ahoj, když byl malé rok, také ji bolelo v krku, měla teplotu a prujem. Nejdřív jsem to přisuzovala zubům, klasika, nakonec to byla nějaká virova angina, prujem a brichabol byl k tomu. Jediné, co mi dr řekla, bylo srazet horečku a dostat do ní dost tekutin. Za pár dnů bylo zase dobře. Ať se z toho prcek brzy dostane a ty se drž!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >