Agresivní jezevčík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

linda.k18
Povídálka 22 příspěvků 21.01.17 17:52
Agresivní jezevčík

Ahoj holky :mavam: S přítelem máme půl-roční jezevčici.
Musím říct, že je to s ní někdy těžké..ze začátku vše co se dalo rozkousala (dokonce i koberec). Byla jsem z toho opravdu hotová :zed: Ale furt jsem si říkala, že je to štěně a že se to zlepší. Když se v bytě vyčůrala (mimo podložku na kterou chodila když se jí zachtělo) přítel ji samozřejmě vynadal, dal ji čumák do loužičky a dal ji opravdu jen lehce přes zadek..ale ona si z toho prostě nic nedělala, dokonce na přítele cenila zuby. Což dělá OPAKOVANĚ.
Teď když už jí je půl roku, doma naštěstí bordel nedělá. Ale je zlá k dětem a i některým cizím lidem a na nás si dovoluje.
Přítel měl fenku na ruce a malé dítě (mamky kamarádky) si ji chtělo pohladit tak ona hned vyjížděla a vrčela. To samé udělala i podruhé!
Ještě musím zmínit, že když např. ji přítel řekne rázně ať zůstane na místě, a lehce ji zastrčí nazpátek do pelechu když vylejzá tak zavrčí, vycení zuby.
To cenění zubů dělá i na mě..
Vyvrcholilo to dneškem, když ji má sestra šáhla na tyčku a ona zavrčela. Já to chápu, že je to JEJÍ. Ale nesmí si to dovolit v žádném případě, myslím na to, co bude až budeme mít jednou s přítelem děti. Dnes dokonce i štěkala na naši kamarádku, která přišla na náštěvu. Nechala se od ni normálně hladit a pak začala štěkat a vrčet. Opravdu je agresiní a zlá, kolikrát na mě cení opakovaně zuby a i když jí dám přes čumák.
Myslím si, že by přítele nekousla. Ale mě a ostatní ano.
Nejvíc se bojím toho, až budeme mít jednou miminko…asi se bojím toho nejhoršího, že ji budeme muset dát časem pryč, co myslíte? :nevim:
Už jsem se o tom s přítele bavila a jasně jsem mu řekla, že když ten pes na naše dítěbude vrčet, tak jde pryč. Opravdu ji mám ráda, ale já už ji beru automaticky na ruku když jde okolo nás dítě a vydím, že si ji chce pohladit.
Co si o tom myslíte a co s tím máme dělat?…A jak myslíte, že máme „vyléčit“ to cenění zubů, vůbec z nás nemá repsekt. :?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 21.01.17 17:59

Je to jezevčík a prominˇ, od začátku je vše špatně. Takto jezevce fakt nevychováte. Máte ji z chovné stanice? Poradit se s chovatelkou. Nebo najít někoho, kdo se jezevcům věnuje? S agresivní výchovou (což praktikujete) s jezevčíkem fakt ničeho dobrého nedosáhnete. Já mít povahu jezevčíka a zažít vaši výchovu, tak už prsty nemáte ani jeden. :,(

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 21.01.17 18:00

Je jí půl roku, ještě se dá ledacos zachránit. Než nějaké polovičaté pokusy, zajdete na cvicak a domluvte si tam s nějakým cvičitelem pár lekci.
Pokud to necháte plavat, bude zle, pokud budete důsledně psa vychovávat, za pár týdnů se srovná.

linda.k18
Povídálka 22 příspěvků 21.01.17 18:07

@Ester13 Prosím Vás, přečtěte si, že NEPRAKTIKUJEME ŽÁDNOU AGRESIVNÍ VÝCHOVU :lol:
To, že štěňátku „vymácháte“ čumák v loužičce není žádná agresivní výchova. Naopak se o tom i všude píše :palec:
Koukám, že máte psa „venkovního“ nejspíš. Tak o tom víte úplný kulový.
Paní asi neumí číst :mrgreen:

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 21.01.17 18:11

No tak zaprvé, až se doma vyčurá mimo podložku, tak do toho strčte příteli hlavu, tohle je zbytečné ulevení jeho frustrace, které k ničemu nevede. V půl roce malého psa bych vůbec podložky z bytu odstranila a venčila pouze venku, domácí nehody v klidu ukliďte a venčení venku klidně pochvalte. Půlroční pes bez zdravotních problémů vydrží několik hodin bez venčení, pokud se s ním aktivně v tu chvíli nepracuje nebo nehraje. Mezi 6-7 měsícem přichází období, kdy se štěně doma venčit přestane.
Jinak jezevčík je PRACOVNÍ pes, který potřebuje zaměstnat, takže běžte na cvičák a každý den s ní pár hodin cvičte poslušnosti, aporty, jezevčíci jsou výborní na stopě, můžete zkusit agility. Jezevčík není pes na gauč, ale do lesa. Dokud bude mít přebytky energie, tak bude nejistý a agresivní.
Další věc je jak se k ní chováte vy, tohle jsou známky chování nejistého psa, který nemá svoje správné místo ve smečce.
Je velký omyl, že kousací tyčka je její, veškeré jídlo je vaše a je jenom na vás, jako na vůdcích smečky, kdo bude v tu chvíli jíst. Tohle chce kompletní převýchovu majitelů. ;)
Opravdu běžte na cvičák, tam vám nejlépe poradí.

berry4
Nadpozemská drbna 28339 příspěvků 21.01.17 18:12

@linda.k18 puberta. Vaše nedůslednost, neumětelství ve výchově psa. Ted´je jediný a nejvyšší čas tomu utnout tipec. Jinak za pár měsíců bude pozdě. Měla jsem to doma, vyjížděla mi po dceři, prostě si budovala pozici.
Použila jsem metodu ckru a biče, fena dostala pár lekcí a dnes by se na ní dalo dříví štípat. Raději se nechá utýrat dítětem, než aby se bránila.

berry4
Nadpozemská drbna 28339 příspěvků 21.01.17 18:16
@Heivka píše:
No tak zaprvé, až se doma vyčurá mimo podložku, tak do toho strčte příteli hlavu, tohle je zbytečné ulevení jeho frustrace, které k ničemu nevede. V půl roce malého psa bych vůbec podložky z bytu odstranila a venčila pouze venku, domácí nehody v klidu ukliďte a venčení venku klidně pochvalte. Půlroční pes bez zdravotních problémů vydrží několik hodin bez venčení, pokud se s ním aktivně v tu chvíli nepracuje nebo nehraje. Mezi 6-7 měsícem přichází období, kdy se štěně doma venčit přestane.
Jinak jezevčík je PRACOVNÍ pes, který potřebuje zaměstnat, takže běžte na cvičák a každý den s ní pár hodin cvičte poslušnosti, aporty, jezevčíci jsou výborní na stopě, můžete zkusit agility. Jezevčík není pes na gauč, ale do lesa. Dokud bude mít přebytky energie, tak bude nejistý a agresivní.
Další věc je jak se k ní chováte vy, tohle jsou známky chování nejistého psa, který nemá svoje správné místo ve smečce.
Je velký omyl, že kousací tyčka je její, veškeré jídlo je vaše a je jenom na vás, jako na vůdcích smečky, kdo bude v tu chvíli jíst. Tohle chce kompletní převýchovu majitelů. ;)
Opravdu běžte na cvičák, tam vám nejlépe poradí.

Jezevčíci jsou čunata, trvá jim to déle. Ta podložka je na místě.

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 21.01.17 18:17

Máchání štěněte v loužičce je AGRESIVNÍ výchova. Ano, mám dva venkovní psy, hovawarty, jednoho domácího, kříženec pitbula. Nikdy bych se nechovala jako vy. Kor když jde o jezevčíka. Pokud máte FB, najděte si skupinu a tam to řešte, jen upozornˇuji, že za vaši „výchovu“ dostanete sodu. Ještě se dá hodně napravit, ale ne způsobem, jakým to děláte vy. Kor u jezevčíka.

Kakika
Extra třída :D 14947 příspěvků 21.01.17 18:18
@linda.k18 píše:
@Ester13 Prosím Vás, přečtěte si, že NEPRAKTIKUJEME ŽÁDNOU AGRESIVNÍ VÝCHOVU :lol:
To, že štěňátku „vymácháte“ čumák v loužičce není žádná agresivní výchova. Naopak se o tom i všude píše :palec:
Koukám, že máte psa „venkovního“ nejspíš. Tak o tom víte úplný kulový.
Paní asi neumí číst :mrgreen:

Nééé, vy vůůůbec nepraktikujete agresivní výchovu. Jen trošku vymácháte čumáček v loužičce, plácnete po zadečku nebo přes čumáček, vždyť se o tom všude píše, tak je to přeci správně :lol:

Pardon, ale máte doma půlroční štěně, které zhusta nezvládáte. To štěně potřebuje pracovat, ne chodit doma na podložku. Když ten pes bude mít dostatek vyžití, nebude mít tolik energie na ničení věcí doma ani na vymýšlení jiných kravin. Veškeré jídlo a hračky jsou vaše, ne její. A brát ji na ruku, když procházíte kolem dítěte je taky někde napsané? Další obrovská chyba. Máte doma mazánka, kterého se budete bát.

linda.k18
Povídálka 22 příspěvků 21.01.17 18:19

@Heivka Zmínila jsem, že už doma NEČŮRÁ a podložky doma nemáme. Bohužel Vás zklamu, ale přítelovi máchat čumák v loužičce nebudu, protože to u fenky pomohlo a věřte nebo ne, píší to všude na internetu a pomohlo to.
Určitě psa neodnaučíte čůrat doma tím způsobem, že mu to ani neukážete a nic mu neřeknete, to si bude myslet, že je vše v pořádku..
Přítel je myslivec a pes je každý den venku (hodinu a půl denně), dokonce už chodí i na hony, kde je celé dopoledne pryč od rána. Takže to žádný „gaučák“, jak vy říkáte není. ;)
Uznávám, že je chyba i v nás, že si nevíme tak úplně rady. Ale proto sem píšu, pes jinak poslouhá, na zavolání přijde (i vlese, když je na volno a má stopu), v lese hlásí zvěř, umí sedni, lehni, pac, zůstaň, ke mě.
Nemyslím si, že by jsme potřebovali na cvičák…jde nám jen o tu agresivitu :nevim:…Nemyslete si, že jsme nějací tyrani :lol: musím zmínit, že je to i taková závislačka, neustále za náma chodí a vyžaduje naši pozornost, furt nás olizuje.
Ale je prostě agresivní… :nevim: NEVÍME prostě co s tím.
Hlavně jde o tu agresivitu k dětem.

linda.k18
Povídálka 22 příspěvků 21.01.17 18:22

@Kakika Neumíte číst? :lol: Napsala jsem, že podložky doma nemá a už normálně čůrá venku.
Buďte klidná, ale psa jsme si pořídili pro práci v lese a poslouchá.
Jde nám o agresivitu kterou projevuje od PRVNÍHO dne co jsme si ji přivezli!

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 21.01.17 18:24
@Kakika píše:
Nééé, vy vůůůbec nepraktikujete agresivní výchovu. Jen trošku vymácháte čumáček v loužičce, plácnete po zadečku nebo přes čumáček, vždyť se o tom všude píše, tak je to přeci správně :lol:Pardon, ale máte doma půlroční štěně, které zhusta nezvládáte. To štěně potřebuje pracovat, ne chodit doma na podložku. Když ten pes bude mít dostatek vyžití, nebude mít tolik energie na ničení věcí doma ani na vymýšlení jiných kravin. Veškeré jídlo a hračky jsou vaše, ne její. A brát ji na ruku, když procházíte kolem dítěte je taky někde napsané? Další obrovská chyba. Máte doma mazánka, kterého se budete bát.

Myslela jsem, že jsi „kočkař“, ale evidentně toho víš o psech víc, než někteří „pejskaři“. :palec: :palec:

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 21.01.17 18:24

Zajděte za nějakým kynologem, co používá klikr, nebo podobné pozitivní metody a naučte se jak pracovat se psem.

Jezevčíci nejsou domácí hračky (to oni žádní psi) a je potřeba rozumět základům etologii a neneurotizovat to nebohé zvíře a jasně si vymezit pravidla hry.

Ne tresty - tím toho psa jedině zlomíte a pokud už je agresivní, tak to bude ještě horší.

A nespoléhejte na to, že to nějak vymyslíte, už teď je zjevně nešťastná z toho, jak společně fungujete.

Přiznejte si, že prostě nevíte co a jak a začněte se o tom bavit s dobrým kynologem a měnit svůj přístup.

Rozhodně to není vina toho psa, je to vina vás a vaší ne-práce s ní.

linda.k18
Povídálka 22 příspěvků 21.01.17 18:24

@Ester13 Na člověka jako jste vy jsem tu opravdu čekala :potlesk: :lol: Děkuji za rady :* :lol:

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 21.01.17 18:25
@Ou píše:
Zajděte za nějakým kynologem, co používá klikr, nebo podobné pozitivní metody a naučte se jak pracovat se psem.

Jezevčíci nejsou domácí hračky (to oni žádní psi) a je potřeba rozumět základům etologii a neneurotizovat to nebohé zvíře a jasně si vymezit pravidla hry.

Ne tresty - tím toho psa jedině zlomíte a pokud už je agresivní, tak to bude ještě horší.

A nespoléhejte na to, že to nějak vymyslíte, už teď je zjevně nešťastná z toho, jak společně fungujete.

Přiznejte si, že prostě nevíte co a jak a začněte se o tom bavit s dobrým kynologem a měnit svůj přístup.

Rozhodně to není vina toho psa, je to vina vás a vaší ne-práce s ní.

Jsem židovka, ale musím říct jediné. Amen!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >